Poeto atminimui – muzika, eilės ir kūryba

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2017-06-09

Birželio 3-iąją Šarnelėje vyko renginiai, skirti poeto Vytauto Mačernio 96-osioms gimimo metinėms paminėti.
Visų pirma susirinkusieji pagarbą klasikui atidavė prie jo kapo. Žemaičių Kalvarijos jaunimo teatro „Vyturys“ aktoriai atliko poetinę-muzikinę kompoziciją.
Vėliau visi persikėlė į Šarnelės kaimo bendruomenės namus. Ten Justino Marcinkevičiaus kūrybą skaitė Tauragės asociacijos „Mažoji scena“ teatro režisierė, aktorė Genovaitė Urmonaitė. Muzikos kūrinius žiūrovams dovanojo Platelių meno mokyklos jaunosios pianistės Neda Stirbytė, Kotryna Kuliešiūtė, Rusnė Valančiutė (mokytoja Eglė Valančienė).
Renginius vainikavo konkurso „Sapnuojančio medžio pavėsy“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonija.
Konkursui savo kūrybą – eilėraščius, esė, apsakymus, dienoraščius – pateikė net trisdešimt 12–22 metų amžiaus kūrėjų. Jame panoro dalyvauti jaunieji rašytojai iš Telšių, Šiaulių, Marijampolės, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Plungės, Kupiškio, Ukmergės, Vilniaus, Radviliškio, Kauno, Zarasų ir Žemaičių Kalvarijos.
Kūrinius vertino kompetentinga komisija. Jai pirmininkavo poetė, prozininkė, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė. Komisijos narės – lituanistė Danutė Serapinienė, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos mokytoja Ginta Šapalienė, Vytauto Mačernio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Violeta Garbenčienė, Šarnelės kaimo bendruomenės valdybos pirmininkė Alma Jonikienė.
Komisijos pirmininkė pasidžiaugė konkurso dalyvių ir pateiktų kūrinių gausa. Gerų vertinimų ir palinkėjimų už eilėraščius sulaukė Vitoldas Vitkovskis, Vilniaus universiteto studentas, už literatūrinį laišką V. Mačerniui – to paties universiteto studentė Gabrielė Morozovaitė, už eilėraštį „Sapno pėdom“ – Eglė Ingelevičiūtė taip pat iš šios aukštosios mokyklos. Už esė „Kartais geriau paleisti“ pagirta Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos moksleivė Renata Daukšaitė, už miniatiūrą „Noktiurnas“ – Mantas Kundrotas, už eilėraštį „Sielos paguoda“ – Telšių „Džiugo“ gimnazijos mokinė Ernesta Arošiūtė, už eilėraščius – Almantas Kunskas iš Kupiškio rajono Subačiaus gimnazijos, Jonė Bagdanskytė iš Šiaulių rajono Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos.
Tolesnės kūrybinės sėkmės linkėta ir pagyrų negailėta Pranciškonų gimnazijos Kretingoje mokiniui Simui Martinkui už pasakojimą „Tas, ko niekas niekada nelaukia“, Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos moksleivei Laurai Vaičiūnaitei už esė „Ar visuomet namai yra tikrieji namai?“, Klaipėdos rajono Ketvergių pagrindinės mokyklos mokinei Evalunai Mataitytei už eilėraštį „Ruduo“.
Be didelių ginčų komisija nusprendė, kad konkurso „Sapnuojančio medžio pavėsy“ poezijos grupės nugalėtojos vardo ir Vidmanto Jonikos labdaros paramos fondo skirtos 200 eurų premijos nusipelnė Mintautė Kilaitė iš Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos. Mergina įvertinta už eilėraščius „Poezijos rūke“ ir „Paukštis Žemaitijos žemėj“. Prozos grupėje laimėtoja paskelbta ir tokią pat premiją gavo Plungės „Saulės“ gimnazijos auklėtinė Agnė Zėringytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Darbo vietas netrukus atims robotai? (0)

Turbūt kiekvienas esame matę fantastinių filmų, kuriuose žmonių atliekamas funkcijas perima robotai ir dirbtinis intelektas. Naujausi […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar mėgstate skaityti knygas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas