Policijos akiratyje – Gegrėnų Siaubas

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-05-02

Plungės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį – viešosios tvarkos pažeidimas. Įvykdytas nusižengimas gal ir nebūtų išskirtinis, jei ne viena detalė – viešąją tvarką, demonstruodama agresyvų elgesį, pažeidė viena Žemaičių Kalvarijos seniūnijos Gegrėnų kaimo gyventoja, kuri dėl savo poelgių yra gavusi net Gegrėnų Siaubo pravardę. Šį kartą įniršį moteris išliejo ant darbininko.
Policijos pareigūnai praneša, kad balandžio 26 dieną, apie 18.25 val., Plungės rajone, Gegrėnų kaime, Dvaro gatvėje, moteris (g. 1960 m.) parvertė ant žemės psichikos liga sergantį vyriškį (g. 1949 m.), kuris dirba ir gyvena pas ją. Darbininką gegrėniškė spardė (spyrių skaičius nenustatytas), paskui nutempė jį už pastato. Plungės ligoninės priėmimo skyriuje vyrui diagnozuotas veido sumušimas ir veido odos nubrozdinimas. Tokiu įžūliu savo elgesiu Gegrėnų kaimo gyventoja demonstravo nepagarbą aplinkiniams, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką. Mušeika sulaikyta ir pristatyta į Plungės rajono policijos komisariatą. Kaip jau minėta, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį – viešosios tvarkos pažeidimas.
Šis ikiteisminis tyrimas – ne vienintelis, kuris pradėtas aršiosios gegrėniškės atžvilgiu. Prieš kurį laiką į teisėsaugos akiratį ji pateko ir dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Kaip minėjo pareigūnai, ikiteisminis tyrimas dėl pastarojo įvykio dar atliekamas. Policiją pasiekė filmuota medžiaga, kurioje matoma, kaip mūsų minima moteris kankina šunį: viena ranka laiko grandinę, prie kurios yra pririštas šuva, o kita ranka, kurioje – baslys, jam smūgiuoja. Vargšas gyvūnas inkščia ir cypia. Moteris šuns neužmušė, tačiau turimos informacijos pakanka, kad būtų pradėtas tyrimas dėl žiauriaus elgesio su gyvūnais pagal Baudžiamojo kodekso 310 straipsnio 1 dalį.
Ši Gegrėnų kaimo gyventoja dėl savo agresyvaus elgesio buvo priversta varstyti ir Plungės apylinkės teismo duris. Čia nagrinėta baudžiamoji byla, kurioje ji buvo kaltinama tuo, kad, būdama neblaivi, sumušė kitą, taip pat Gegrėnų kaime gyvenantį, žmogų. Už padarytą nusikaltimą moteris įpareigota nukentėjusiajam atlyginti kelis tūkstančius eurų siekiančią moralinę žalą ir teismo išlaidas, privalės atlikti viešuosius darbus.
Už savo įvykdomus nusižengimus, už pasikartojantį agresyvų elgesį gegrėniškė jau yra gavusi net pravardę – vadinama Gegrėnų Siaubu.
Ar ir už paskutinįjį savo išsišokimą ir pykčio protrūkį, kai buvo spardomas žmogus, siaubūnei bus inkriminuojamas tik viešosios tvarkos pažeidimas, parodys per ikiteisminį tyrimą surinkti faktai. Policijos pareigūnų teigimu, jei paaiškės naujų aplinkybių, gali būti, kad ikiteisminis tyrimas bus perkvalifikuotas iš viešosios tvarkos pažeidimo į kur kas rimtesnį nusižengimą – juk suspardytam žmogui medikai nustatė veido sumušimą, nubrozdinimų.
Žemaičių Kalvarijos seniūnas Liudas Gricius apgailestavo, kad panašūs įvykiai vyksta jo vadovaujamoje seniūnijoje. „Neduok Dieve, tokių žmonių“, – sakė telefonu kalbintas seniūnijos vadovas. L. Griciaus tvirtinimu, minėtoji moteris visame kaime yra žinoma dėl savo konfliktiško būdo, nesutaria su kaimynais, pastarieji dažniausiai yra linkę nematyti jos išsišokimų – bijo sulaukti keršto. Kaip minėjo seniūnas, gegrėniškę vargiai kas beperauklės: moteris mėgsta išlenkti taurelę, o kur alkoholis, ten ir visokie pykčiai, konfliktai. Kalbama, kad ją pačią kažkada sūnus buvo pririšęs grandine…
Sumuštąjį darbininką L. Gricius pažįsta, sako, kad tikrai ne vieną ir ne du kartus žmonės yra matę jį vaikščiojantį nusėtą mėlynėmis, tačiau jis niekada nesiskundęs dėl namų, kuriuose gyvena, šeimininkės elgesio. „Tai jis nuo dviračio nukritęs, tai dar kitaip pats susižalojęs, bet visi įtariame, kad taip nėra. Ir štai šis paskutinįsyk nutikęs įvykis. Vyras ginasi, kad buvo sumuštas, tvirtina, kad ta moteris yra gera“, – pasakojo seniūnas. Seniūnija bando šiam žmogui padėti – siekia kurį laiką paguldyti į ligoninę, kol bus surasta vieta jam apgyvendinti.
Kol agresyvioji šeimininkė buvo sulaikyta policijos komisariate, į namus Gegrėnuose balandžio 27 dieną atvažiavo greitosios medicinos pagalbos automobilis, lydimas policijos pareigūnų, seniūnijos darbuotojų, tačiau sumuštas žmogus į gydymo įstaigą vykti atsisakė, pasislėpė daržinėje… Vyriškis kuriam laikui gydytis išvežtas į Švėkšnos psichiatrijos ligoninę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas