„Policininkas – ne profesija, o pasirinktas gyvenimo būdas…“

Parašė:  2017-10-06

Tiek uniformuotų policininkų, koja kojon žengiančių miesto gatvėmis, rietaviškiai dar nebuvo matę. Rietavo centre su plojimais ir vėliavėlėmis pasitikta iškilminga eisena patraukė tiesiai į bažnyčią, kur buvo aukojamos šv. Mišios už profesinę šventę mininčius Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnus.
Teisėsaugininkus Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje sveikino Klaipėdos AVPK kapelionas Vilius Viktoravičius. Aukojant šv. Mišias, kunigui talkino Rietavo parapijos klebonas Antanas Gutkauskas, vikaras Tadas Šeputis, dvasininkai Rimvydas ir Virgilijus iš Platelių ir Laukuvos bažnyčių.
Po pamaldų klebonui A. Gutkauskui, maloniai priėmusiam policininkus Rietavo maldos namuose, dėkojo Klaipėdos AVPK vadovas Alfonsas Motuzas. Atsakydamas į padėką, dvasininkas prisipažino, kad nuo pat vaikystės svajojo būti policininku. „Atėjus laikui rinktis, pasukau į kunigystę. Tačiau visi esame tame pačiame kelyje. Tiek kunigai, tiek policija nori, kad nebūtų blogio. Ištvermės Jums, drąsos ir kantrybės“, – linkėjo A. Gutkauskas.
Simboliška, kad, minint Angelų sargų dieną, priesaiką Lietuvos valstybei davė gražus būrys jaunuolių, pradedančių tarnybą policijoje. Naujiesiems šeimos nariams palinkėta, kad profesijos diena jiems taptų asmenine švente, nes policininkas – ne profesija, o pasirinktas gyvenimo būdas.
Sveikinimai iš vado A. Motuzo lūpų nuskambėjo ne tik jauniesiems kolegoms, bet ir tiems, kurie jau žino pareigūno duonos skonį. „Jūs kuriate šiuolaikišką policiją. Didžiuokitės ir tikėkite tuo, ką darote“, – kalbėjo policijos vadas.
Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis dėkojo pareigūnams už atsakingą darbą, už tai, kad yra mandagūs, kultūringi ir geranoriški. Padėkos raštą jis įteikė Rietavo policijos komisariato viršininkui Mariui Vaičikauskui, gėlių – A. Motuzui.
Profesinės šventės proga apdovanotas didelis būrys pareigūnų, atsakingai dirbančių savo darbą ir nepriekaištingai tarnaujančių tėvynei. Tarp jų – keturi Rietavo policijos komisariato darbuotojai.
Trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus“ įteiktas komisarei inspektorei vyriausiajai tyrėjai Oksanai Kucin-Mažonienei. Analogiško įvertinimo sulaukė ir inspektorius tyrėjas Arnoldas Vibrys.
Klaipėdos AVPK viršininko A. Motuzo padėkos raštu paskatintas inspektorius tyrėjas Martynas Norvaišas. Jo kolegei inspektorei tyrėjai Laimai Šniaukaitei už nepriekaištingą tarnybą skirtos trys papildomos kalendorinės dienos mokamų atostogų.
Profesinės šventės proga policininkus sveikino Seimo nariai Jurgis Razma ir Jonas Varkalys, prokuratūros atstovai ir kiti svečiai.
Iš maldos namų policijos ir visuomenės šventė persikėlė į miesto aikštę, kur gyventojai galėjo susipažinti su ekspertų darbo priemonėmis, stebėti, kaip riaušes malšina antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“. Vaikus džiugino proga nusifotografuoti su po aikšte besisukinėjančiais Amsiais, bet dar labiau – galimybė pamatyti dirbančius keturkojus pareigūnus.
Savo šventę minintys tvarkos saugotojai nepamiršo ir bendraminčių. Už bendradarbiavimą ir pagalbą apdovanoti policijos rėmėjai Aloyzas Stonkus, Diana Dirmontienė, Dainius Čekavičius. Pagerbti ir jaunieji rėmėjai Inesa Strielčiūnaitė, Gerda Mikutytė, Austėja Vaupšaitė, Viktorija Juškaitė, Simona Sadovskytė.
Už bendradarbiavimą ir aktyvią veiklą užtikrinant viešąją tvarką padėkos raštai įteikti Rietavo miesto seniūnui Petrui Lengveniui ir Rietavo savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjai Žibutei Milienei.
Per šventę apdovanoti policijos darbą piešę mokiniai.
Iš gautų daugybės darbų geriausiai įvertinti šių pirmokų piešiniai: trečioji vieta – Liepa Miškinytė (Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija), antroji – Gustė Turskytė (Lauryno Ivinskio gimnazija), pirmoji – Valdas Zandovas (Žadvainių pagrindinė mokykla).
Iš antrokų komisija geriausiai įvertino Lauryno Ivinskio gimnazijos jaunuosius dailininkus: trečioji vieta – Elzė Velykytė, antroji – Gabija Straukaitė, pirmoji – Reinas Gerdžiūnas. Puikiai piešė ir šios mokymo įstaigos trečiaklasiai. Trečioji vieta atiteko Tomui Turskiui, antroji – Viltei Tamulevičiūtei, pirmoji – Odetai Jurkutei.
Tarp ketvirtokų geriausių piešinių autoriais pripažinti Tverų gimnazijos mokinys Kristupas Palekas (trečioji vieta), Mantas Rauktys (antroji vieta) ir Diana Stančiukaitė (pirmoji vieta) iš Lauryno Ivinskio gimnazijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
„Griūk negyvas!“ – negalėjau patikėti, ką išgirdusi (0)

Tiesa – tai tikrovės atspindys žmogaus sąmonėje, o kiekvienas mąstantis individas tikrovę vertina skirtingai. Tik tai […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Šiemet Plungėje per XIII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio atidarymą vėl neišvengta spūsčių dėl sėdimųjų vietų salėje. Ar pritartumėte minčiai, kad įėjimas į renginius būtų mokamas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas