Posėdžių nelankymo rekordininkai

Parašė:  2017-06-06

Rinkėjai, atiduodami savo balsą už politiką, tiki, kad jis atstovaus jų interesams, tačiau ne visi išrinktieji vienodai sąžiningai vykdo savo pareigas elektoratui. Analizę, kaip Rietavo savivaldybės tarybos nariai lanko posėdžius ir dalyvauja priimant visuomenei svarbius sprendimus, atliko Etikos komisijos pirmininkė Virginija Jakavičienė. Rezultatai pagarsinti gegužės mėnesį sušauktame posėdyje.
Viena iš Savivaldybės tarybos nario pareigų – dalyvauti posėdžiuose. Jei vietos politikas be pateisinamos priežasties iš eilės praleidžia 3 posėdžius, jis rizikuoja prieš terminą netekti įgaliojimų.
Anot socialdemokratės V. Jakavičienės, dėl pareigų nevykdymo Etikos komisijoje jau galėtų būti svarstomi du iš septyniolikos vietos politikų. Tiek pat šios kadencijos tarybos narių gali pasigirti nepraleidę nė vieno posėdžio – tai Savivaldybės meras Antanas Černeckis ir „darbietis“ Arturas Kungys.
Stropiai savo pareigas vykdo po Liberalų sąjūdžio vėliava į tarybą įžengęs Jonas Rekašius ir Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams atstovaujantis Juozas Barsteiga – praleista tik po vieną posėdį. Virgilijus Ruškys nedalyvavo dviejuose, po tris praleido Janina Drevinskienė ir pati Etikos komisijos vadovė V. Jakavičienė. Liberalė Alma Lengvenienė nedalyvavo keturiuose posėdžiuose. Po penkis praleido konservatorė Vilija Razmienė ir liberalai Jonas Eugenijus Bačinskas, Saulius Jonušas, Albinas Maslauskas.
Šešis kartus posėdyje nepasirodė socialdemokratas Vytautas Blažaitis ir liberalas Albinas Bružinskis. Septynis kartus – Mindaugas Litvinas. Atsistatydinęs tarybos narys liberalas Sigitas Saukalas buvo praleidęs aštuonis šios kadencijos posėdžius, jo įgaliojimus perėmusi Birutė Stonkuvienė „pravaikštų“ dar neturi.
Rekordininko pozicijos šioje kadencijoje nusipelnė jauniausias tarybos narys Povilas Batavičius. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas praleido vienuolika iš 24 posėdžių.
Žurnalistės kalbintas P. Batavičius sakė, kad koją kiša laiko stoka: „Pačiam nesmagu, kad nedalyvavau beveik pusėje posėdžių. Nusprendžiau daryti pertrauką, todėl artimiausiu metu atsisakysiu tarybos nario įgaliojimų.“
Etikos komisijos pirmininkė, pateikusi posėdžių lankymo statistiką, tarybos narių prašė stropiau vykdyti savo pareigas rinkėjams. Ji taip pat priminė kolegoms, kad nedalyvavimas pateisinamas tik gavus raštišką pranešimą, dėl kokios priežasties tarybos narys negali atvykti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. rietaviskis parašė:

    tarp kitko Povilas B.pats doriausias tarp visų minėtų veikėjų,doriausias ir sąžiningiausias,Jis turėjo būti meru vietoj dabartinio niekšelio

  2. albertas parašė:

    Gaila, kad Povilas planuoja atsisakyti mandato, bet, žinoma, darbas ir šeima yra svarbiau. Bet kita problema yra tai, kad ateina kaip statistai ir dar beveik nė karto posėdyje, kaip pvz. Butkevičienė dar neprasižiojo. Kas gi iš tokių politikų. Reikėtų mažinti jų skaičių ir problemos būtų išspręstos.

  3. Rietaviske parašė:

    Jei nelanko posedziu, tai zmogaus neatsakingumas. Kaip gali toks tapti meru, tikrai ne. Niekas uz ji nebalsavo tada, niekas nebalsuos ir ateityje. Zinojo jo neatsakinguma. neuztenka vien dorumo, reikia ir kitu savybiu.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Darbo vietas netrukus atims robotai? (0)

Turbūt kiekvienas esame matę fantastinių filmų, kuriuose žmonių atliekamas funkcijas perima robotai ir dirbtinis intelektas. Naujausi […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar mėgstate skaityti knygas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas