Pradedama registracija į mokyklas ir darželius

Parašė: „Plungės“ inf. 2019-04-04

Balandžio 1-ąją prasidėjo prašymų dėl vaikų ugdymo Plungės rajono švietimo įstaigose priėmimas. Šiais metais laukia naujovė. Keičiama prašymų priėmimo tvarka – tai bus galima padaryti internetu Savivaldybės svetainėje.
Būtina pažymėti, kad naujovė aktuali tik norint registruoti vaiką į darželį, pirmą, penktą ir devintą mokyklos klasę.
Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius informuoja, kad prašymus dėl vaikų ugdymo švietimo įstaigose pateikti galima ne tik internetu. Jei neturima tam galimybių, juos galima teikti seniūnijose, o Plungės mieste – Savivaldybės administracijoje. Visi prašymai bus įkelti į elektroninę priėmimo sistemą. Kaip minėta, tėvai prašymus gali užpildyti interneto svetainės www.plunge.lt skiltyje „Aktuali informacija“.
„Norime gyventojų paprašyti supratimo, jei kartais atsirastų sistemos trikdžių ir nepavyktų pateikti prašymo, nes gali būti, jog pirmą dieną dėl gausos prisijungimų sistema šiek tiek strigs. Prašome nepanikuoti ir prašymą pabandyti teikti šiek tiek vėliau, nes pagrindiniam prašymų priėmimui skirti du mėnesiai. Tikimės, kad sistema veiks puikiai ir papildomų rūpesčių tėvams nesukels registruojant vaikus į švietimo įstaigas. Visų prašome pastebėjus kokių nors sistemos trūkumų ar klaidų informuoti Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrių“, – skelbiama Savivaldybės pranešime.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis viliasi, kad elektroninė priėmimo sistema veiks tvarkingai – tai esą garantavo programos tiekėja uždaroji akcinė bendrovė Nacionalinis švietimo centras. Teigiama, kad bendrovė nėra naujokė šioje srityje: dėl prašymų teikimo elektroninės sistemos diegimo darželiuose bendradarbiauja su septyniolika šalies savivaldybių, dėl mokyklų – su Vilniaus rajono savivaldybe. „Nors keletą pastebėjimų tiekėjui dar turime, bet tai neturėtų trukdyti tėvams teikti prašymus internetu. Gali būti, kad kurį laiką užpildžius prašymą nepavyks pamatyti jo eiliškumo bendrame prašymų sraute“, – kalbėjo vedėjas ir pridūrė, jog naujoji priėmimo tvarka buvo įvesta siekiant palengvinti biurokratinę naštą tiek švietimo įstaigų darbuotojams, tiek patiems tėvams.
Elektroninės prašymų priimti į švietimo įstaigas sistemos diegimas Savivaldybei atsiėjo 3 000 eurų. Programos palaikymas kiekvieną mėnesį dar kainuos 240 eurų (su PVM).
Naujovė kol kas aktuali tik tiems, kurie, kaip minėta anksčiau, pildo prašymus priimti vaiką į darželį, pirmą, penktą ir devintą mokyklos klasę. Pasak G. Rimeikio, tikėtina, kad jau nuo rugsėjo mėnesio sistemai pateikti bus galima ir prašymus dėl mokymosi bet kurioje klasėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kur dingo pagarba žmogui? (0)

Na, štai – išsirinkome naują Prezidentą. Nors visa Lietuva pasisakė už jį, viešoje erdvėje nestinga komentatorių, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar patiko šiemetinė Miesto šventė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas