Pradėta tvarkyti Platelių ežero pakrantes

Parašė: Daiva ABRUTĖ Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vedėja 2017-09-01

Žemaitijos nacionaliniame parke pradėti Platelių ežero pakrančių tvarkymo darbai: šiuo metu pjaunamos nendrės, vėliau bus pjaunami ir šalinami menkaverčiai medžiai ir krūmai iš pakrantės apsaugos juostos.
Darbai atliekami įgyvendinant Platelių ežero gamtotvarkos planą, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2016 m. gruodžio 16 d. įsakymu Nr. D1-893. Minėtąjį planą parengė VšĮ Gamtos paveldo fondas.
Bus išpjautos ir pašalintos nendrės (7,1 ha), išpjauti ir pašalinti juodalksniai, baltalksniai, menkaverčiai medžiai ir krūmai (11,4 ha), iškirsti visi medžiai ir krūmai, išskyrus specialiai pažymėtus, pelkėje prie Beržoro Piktežerio (13,1 ha), nupjauti ir pašalinti krūmai, žolinė augmenija iš Šončelio salos (0,14 ha).
Darbus atliks UAB „2MP“ pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos 2017 m. liepos 19 d. paslaugų teikimo sutartį Nr. F4-2017-096. Jų trukmė – treji metai.
Atlikus minėtuosius darbus, sumažės biomasės kaupimasis ežero sekliojoje zonoje ir bus užtikrinta gera buveinių būklė, suaktyvinta bangų mūša pagerins vandens paukščių gyvenimo sąlygas, pagerės pelkių buveinių struktūra, bus sudarytos sąlygos upinėms, juodosioms žuvėdroms, didiesiems dančiasnapiams perėti ir ilsėtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. aa parašė:

    Berzoro ez. galejo tvarkyti, o tai baigia uzpelketi

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
„Griūk negyvas!“ – negalėjau patikėti, ką išgirdusi (0)

Tiesa – tai tikrovės atspindys žmogaus sąmonėje, o kiekvienas mąstantis individas tikrovę vertina skirtingai. Tik tai […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Šiemet Plungėje per XIII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio atidarymą vėl neišvengta spūsčių dėl sėdimųjų vietų salėje. Ar pritartumėte minčiai, kad įėjimas į renginius būtų mokamas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas