Prie „Pasaulio lietuvių vienybės karūnos“ kūrimo prisidės ir Plungė

Parašė: „Plungės“ inf. 2018-10-08

Rugsėjo 27 dieną, prieš Savivaldybės tarybos posėdį, įvyko monumento „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ krivūlės priėmimo ceremonija. Šią simbolinę ąžuolinę lazdą merui Audriui Klišoniui perdavė Vilniaus ROTARY klubo prezidentas Rimantas Povilas Jogėla ir buvęs klubo prezidentas Vytautas Vaitiekūnas. Kartu su jais Plungėje dar kartą apsilankė skulptorius Gediminas Radzevičius.
Menininkas G. Radzevičius į mūsų miestą buvo atvykęs prieš kelis mėnesius. Tada jis politikams pristatė savo idėją pastatyti monumentą „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ ir teiravosi, ar Savivaldybė sutiktų prisidėti prie projekto įgyvendinimo ir perimti pereinamąją krivūlę. Pasiūlymas buvo priimtas, ir štai krivūlė iš Vilniaus atkeliavo į Plungę.
Pirmąsyk į Plungę atvykęs skulptorius pasakojo, jog monumentą statyti apsispręsta Europos parke. „Pasaulio lietuvių vienybės karūną“ sudarys į visumą sujungti simboliai, atspindintys ir baltų tradicijas, ir krikščionybės dvasią. Visa kompozicija stovės miško apjuostoje aikštėje. Įėjimas į aikštę bus pro Gedimino stulpus primenančius vartus su eilute iš Lietuvos himno „Vardan tos Lietuvos“. Kitoje arkos pusėje esantis užrašas „Vienybė težydi“ – simbolinis palinkėjimas išeinantiems iš aikštės. Už vartų – iš lauko akmenų grįstas takas. Kompozicijos rato kairėje pusėje, ant pilkapius primenančių gūbrių, stovės didžiuliai rieduliai su metalinėmis kaltinėmis saulutėmis ir užrašais, skirtais svarbiausiems istorijos įvykiams atminti. Centrinėje monumento dalyje – „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“. Pasak svečio, kolonos sparčiai kyla.
Susirinkusiesiems priminta, jog krivūlę priėmusi Savivaldybė įsipareigoja pagal galimybes paremti projektą lėšomis ir perduoti estafetę kitam Lietuvos miestui ar klubui.
Garsus šios simbolinės lazdos trinktelėjimas į grindis reiškė, kad susitarimas tarp monumento kūrėjo ir paramos davėjo įsigaliojo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kaip didžiausios vertybės linkėjo taikos (2)

Neseniai likimas nuvedė į Sakartvelą (tiesa, pats ekskursijos gidas savo šalį labiau buvo linkęs vadinti Gruzija). […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento rinkimų I turo ir dviejų referendumų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas