Priemiesčio miškelis virsta sąvartynu?

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-10-10

Rugsėjo 29-osios numerio straipsnyje „…kiaulėmis nepavadinsi, nes kiaules įžeisi“ aprašėme vieną įžūlų aplinkos teršimo atvejį, kai nenustatytas asmuo (ar asmenys) Nausodžio seniūnijos Kalniškių kaime į Didžiosios Sruojos upę sumetė tris komplektus minkštų baldų. Tikėjomės, kad toks paviešinimas „pakutens“ teršėjų sąžinę, bet… Praėjusią savaitę sulaukėme jau kitos plungiškės laiško ir nuotraukų. Įvykio vieta kone ta pati – šalia Plungės esantis Kalniškių kaimas, tiksliau – miškelis.
Pasak į redakciją besikreipusios Jūratės, šios šiukšlės Kalniškių kaimo miškelyje, kuris lankomas ir grybautojų, ir dviratininkų, atsirado visai neseniai. Žinodami apie į upę sumestus baldus ir pamatę naują atliekų krūvą, aplinkiniai gyventojai pradeda manyti, kad bus įsitaisęs koks nuolatinis teršėjas. „Esame pakraupę nuo tokio vandališko elgesio. Norime skųstis ir kreiptis pagalbos. Mes su vaikais, kai einame ten grybauti, visada pasiimame maišelį šiukšlėms surinkti. Ką randame, paimame, bet šitas radinys mus ir šokiravo, ir nuliūdino“, – rašė moteris.
Jūratė minėjo nežinanti, kur tokiu atveju turėtų kreiptis. Teigė ėjusi į policiją, bet ten išgirdusi, kad kreipiasi ne tuo adresu. „Tada dar pranešiau girininkui, šis žadėjo pasidomėti. Kadangi artėja žiema, manau, delsti negalima – kad tos atliekos
neapsnigtų ir neliktų iki pavasario“, – pasakojo plungiškė.
Moteris sakė gyvenanti mieste, o Kalniškiuose – jos senelių sodyba, į kurią su šeima atvažiuoja savaitgaliais. „Mes tą vietą labai branginame, prižiūrime ir tvarkome ne tik savo kiemą, bet ir miškelį, pakeles. Tačiau šįkart šiukšlių tiek, kad patys nesugebėsime iškuopti“, – apgailestavo laiško autorė.
Žiūrint į nuotraukas akivaizdu, kad teršėjas nepasikuklino – į miškelį atgabeno viską, ko nebereikėjo ir kas iš tikro turėjo atsidurti Jėrubaičių sąvartyne. Panašu, kad žmogelis ir remontą darė, ir dar generalinį apsitvarkymą atliko, nes į mišką atkeliavo ir statybinės atliekos, ir nebenaudojami rakandai. Seni langai, baldų dalys, polistireno gabalai, polietileninės pakuotės, audeklai, pagalvės ir net automobilio sėdynės bei kitos dalys. Žodžiu, apsivalė žmogus kaip reikiant, tvarka dabar ir namuose, ir garaže…
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūros vedėja Irena Latakaitė sakė, kad pažeidėjo, sumetusio baldus į Didžiąją Sruoją, rasti nepavyko. Tad maža tikimybė jį pričiupti ir šįkart. „Vis stebiuosi ir vis neatsistebiu tokiais žmonių poelgiais. Negi paprasčiau slapčia nuvežti į mišką negu viešai į sąvartyną?“ – kalbėjo I. Latakaitė.
Anot agentūros vedėjos, neradus pažeidėjo, atliekos pripažįstamos bešeimininkėmis. Jas sutvarkyti turi Savivaldybė, disponuojanti Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšomis. „Dėl ano atvejo jau kreipiausi į Nausodžio seniūną Darių Preibį, ir Savivaldybę informavau. Tad baldai turėtų būti ištraukti iš upės. Dėl šio atvejo, kai tik apžiūrėsiu įvykio vietą, taip pat kreipsiuosi“, – pažadėjo aplinkosaugininkė.
Beje, primename, kad teršėjams, jei jie įkliūtų, gresia solidžios nuobaudos. Už atliekų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų nevykdymą (pagal Administracinių nusižengimų kodekso 247 str. 9 d.) skiriama nuo 550 iki 1 500 eurų bauda. Be to, reikia atlyginti aplinkai padarytą žalą, kuri priklauso nuo svorio: 1 tona – 4 344 eurai (čia tuo atveju, jei šiukšlės nėra pavojingos).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
„Griūk negyvas!“ – negalėjau patikėti, ką išgirdusi (0)

Tiesa – tai tikrovės atspindys žmogaus sąmonėje, o kiekvienas mąstantis individas tikrovę vertina skirtingai. Tik tai […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Šiemet Plungėje per XIII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio atidarymą vėl neišvengta spūsčių dėl sėdimųjų vietų salėje. Ar pritartumėte minčiai, kad įėjimas į renginius būtų mokamas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas