Programos rezervą ištuštins iki nulio

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-05-31

Prieš daugiau nei savaitę sušauktuose Plungės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose į politikus su pagalbos prašymu kreipėsi būrys Nausodžio seniūnijos Stonaičių, Kleipščių ir aplinkinių kaimų gyventojų. Žmonės prašė pagelbėti dėl kritinės kelio Stonaičiai–Prūsaliai būklės. Tas pats prašymas atkeliavo ir į ketvirtadienį surengtą Savivaldybės tarybos posėdį.
Priminsime, kad komitetų posėdžiuose svarstytas kreipimasis pasirašytas šimto žmonių. Jame prašoma kaip įmanoma greičiau spręsti kelio Stonaičiai–Prūsaliai remonto klausimą. Be to, kad duobėtas, seniai nelikę griovių, kelias dar ir žemiau dirbamų laukų lygio, tad gausiau palijus vanduo ant jo laikosi lyg dubenyje. Būklė prasta jau seniai, o situacija dar pablogėjo po 2016 metais vykusių jo remonto darbų Varkalių gyvenvietėje ir pernykščio J. Tumo-Vaižganto gatvės remonto Plungėje. Tuo metu minimas kelias buvo naudojamas kaip aplinkkelis, ženkliai suintensyvėjo eismas, dažniau riedėjo sunkiasvoris transportas.
Kaip savo kreipimesi nurodė gyventojai, praėjęs ruduo buvo ypač lietingas, sunkiasvorio transporto eismą ribojančių ženklų pastatyta nebuvo, tad pavasarį kelias vietomis tapo neišvažiuojamas. Nors tie ženklai pavasarį buvo pastatyti, žala jau buvo padaryta. Į Savivaldybės tarybos posėdį atvykę keli kaimų atstovai pridūrė, jog buvo atvejų, kai mokyklinis autobusiukas kelis kartus nevažiavo, o jei ir atvažiuoja, vaikai priversti klausytis vairuotojų priekaištų. „Ne šiaip sau atėjome, o pagalbos“, – kalbėjo vyrai.
Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis politikams teigė, jog po to, kai gyventojų kreipimasis buvo nagrinėtas komitetų posėdžiuose, nustatyta, kad prastos būklės ruožas yra 3 kilometrų ilgio. Jam visam sutvarkyti reikėtų apie 100 000 eurų. Į vietą nuvažiavę Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis ir Nausodžio seniūnas Darius Preibys apžiūrėjo tą ruožą ir sumažino iki 1,7 kilometro, kur būtina skubi pagalba. Šios dalies remontui prireiktų 61 232 eurų.
Tarybos nariui Liudui Skierui pasidomėjus, kaip buvo apskaičiuota sąmata, M. Čiuželis paaiškino, jog skaičiuoti būtinieji darbai pagal sutartinius įkainius (pagal sutartį kaimo vietovių kelius tvarko uždaroji akcinė bendrovė „Plungės lagūna“ – aut. past.). Politikas svarstė, kad būtų galima skelbti atskirą konkursą.
Nė vienas iš posėdžiautojų neprieštaravo, kad kelią tvarkyti būtina, tačiau iš kur paimti pinigų, nežinia. M. Čiuželis patvirtino, kad Kelių priežiūros programos rezerve buvo palikta 14 000 eurų avarinėms situacijoms likviduoti. 4 000 eurų jau buvo panaudoti toje pačioje kelio dalyje, tad likutis – tik 10 000 eurų, kurių toli gražu nepakaks.
Kaip sakė meras Audrius Klišonis, viena galimybė yra: kitais metais paplanuoti biudžete prisidėjimą, tada atsirastų galimybė iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos gauti tikslinių lėšų būtent šio kelio remontui. Tačiau politikams teko apsispręsti, ką daryti dabar, kad atėjus rudeniui situacija vėl nepasikartotų.
Galiausiai šiokia tokia išeitis rasta: iš programos rezervo bus paimtas 10 000 eurų likutis, ūkininkai kartu su seniūnu ieškos būdų, kaip pigiau įsigyti žvyro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas