Pučiamųjų orkestrų festivalyje pirmą kartą nuskambėjo „Plungės maršas“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2015-06-23

2015-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Lietuvos etnografinių regionų ir iškilaus valstybės, kultūros veikėjo, kompozitoriaus kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio metais. Jiems įprasminti Plungės kultūros centras birželio 20 dieną į Plungės miesto šventės renginius įpynė Lietuvos regionų kultūrai reikšmingą respublikinį 14-ąjį pučiamųjų orkestrų festivalį.
Plungei šis festivalis ypatingas ir tuo, kad ne kur kitur, o Plungėje stovi didingi kunigaikščių Oginskių rūmai, būtent čia buvo įkurtas pirmasis pučiamųjų orkestras. Mykolas Oginskis pastatė ne tik įspūdingus rūmus, bet ir įkūrė Plungės muzikos mokyklą, kur buvo ruošiami muzikantai styginių, pučiamųjų ir simfoniniams orkestrams. Joje mokėsi jaunuoliai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių valstybių. Na, o orkestras tenkino ne tik Plungės dvaro reprezentacinius bei kunigaikščio poreikius, bet linksmindavo ir kitus didikus, atvykdavusius vasaroti į Palangos ir Latvijos kurortus. Nors šiais laikais nei kunigaikščių, nei kunigaikštienių jau nėra, bet orkestrų atliekamos muzikos fiesta plungiškiams ir miesto svečiams suteikė malonių akimirkų.
Į Oginskių laikus šventės dalyvius nukėlė trylikos pučiamųjų orkestrų atliekamas M. K. Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“. Orkestrams dirigavo Plungės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro vadovas Romas Jasevičius. Nuostabią šokio kompoziciją atliko Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Žirginėliai“ (vadovės Sonata Kazlauskytė, Eglė Norkevičiūtė – Novoruckienė), dainavo Plungės kultūros centro kamerinis choras (vadovas Alfonsas Vildžiūnas).
Žemaitiškos ir populiarios pučiamųjų orkestrų muzikos pynę šiemet dovanojo Lietuvos valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“ (vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis), Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Egidijus Miknius), pučiamųjų orkestrai „Panevėžio garsas“ (dirigentas Laimutis Raziūnas) ir „Palangos orkestras“ (Vygantas Rekašius), Siguldos (Latvija) miesto orkestras. Savo kūrinių grojo ir choreografinių kompozicijų perlus žiūrovams skyrė Plungės kultūros centro (vadovas R. Jasevičius), Platelių meno mokyklos (Virgilijus Valančius), Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos (Algimantas Krėpšta ir Sigitas Saukalas) orkestrai ir šokėjos, o taip pat kolektyvai iš Telšių, Sedos, Tauragės, Mažeikių ir Panevėžio rajono.
Šis Plungės kultūrinį išskirtinumą garantuojantis orkestrų festivalis kultūros ministro įsakymu įrašytas į šalies mėgėjų meno prioritetinių renginių sąrašą kaip užtikrinantis orkestrų žanro plėtrą visoje Lietuvoje.
Orkestrų muzika Plungės miesto šventės žiūrovai galėjo mėgautis ne tik vakariniame koncerte – festivalio renginiai pasklido po visą Plungės miestą ir Oginskių parką. Kruopelytę savo muzikos orkestrai pabėrė ir teatralizuotos įmonių, įstaigų ir meno kolektyvų eisenos metu.
Tačiau ir tai dar ne viskas, kuo plungiškius žavėjo variniais pučiamaisiais instrumentais grojantys muzikantai. Šis koncertas šiemet Plungei, visos šalies pučiamųjų orkestrų bendruomenei ir Lietuvos kultūrai padovanojo naują kūrinį – Plungės kultūros centro iniciatyva Plungėje pirmą kartą atliktas „Plungės maršas“. Kūrinio autorius – kompozitorius, aranžuotojas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas Kazys Daugėla. Pastarasis ir dirigavo visiems orkestrams.
Nuskambėjus finaliniam „Plungės maršo“ akordui, dar ilgai netilo plojimai, o orkestrų ir choreografinių grupių vadovai buvo padabinti stiprybę simbolizuojančiais ąžuolo lapų vainikais.
Į jubiliejinį – 15-ąjį – pučiamųjų orkestrų festivalį dūdorius Plungė pakvies po dvejų metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas