Radus kaulų darbams – STOP!

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-09-25

Birželio pradžioje Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas ir jungtinės veiklos partnerės uždarosios akcinės bendrovės „Plungės lagūna“ ir „InovaSola“ pasirašė sutartį dėl Plungės miesto Vytauto, Paprūdžio gatvių ir kitos paskirties inžinerinių statinių rekonstravimo bei statybos. Darbai pajudėjo, bet… dėl netikėto radinio juos teko stabdyti.
Pagal sutartį rangovas turi rekonstruoti Paprūdžio gatvę nuo vadinamosios pumpinės iki „Sodros“ ir dalį teritorijos bei statinių prie parapijos salės (Vytauto g. 29).
Kaip ir minėta, darbai prasidėjo. Bet… praėjusios savaitės pabaigoje prie parapijos salės buvo atkasti, kaip manoma, žmogaus kaulai. Tad darbus teko stabdyti.
Plungės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkė Ingrida Juškaitė sakė, kad pareigūnai, gavę pranešimą, teritoriją aptvėrė ir apie tai informavo Kultūros paveldo departamentą (KPD).
KPD Telšių skyriaus vedėja Aurelija Ričkuvienė „Plungei“ kalbėjo, kad kol nebus atlikti tyrimai, darbai toliau vykti negalės. Kieno – žmogaus, gyvūno, o gal ir vieno, ir kito, kokio amžiaus kaulai aptikti, turės nustatyti archeologai. „Išduodami statybos sąlygas mes pažymėjome, jog tokių radinių gali būti, turėdami omenyje, kad kitoje kelio pusėje prie bažnyčios yra buvęs kapinynas. Tačiau ši teritorija nėra įtraukta į saugomų kultūros vertybių registrą, tad archeologiniai tyrinėjimai prieš darbus nėra privalomi“, – telefonu dėstė KPD Telšių skyriaus vedėja. Anot jos, archeologai turėtų išsiaiškinti, ar toje vietoje buvo kapinynas, ar tai tik pavienis palaidojimas.
Beje, pagal sutartį numatyta, kad projekto darbai turi būti atlikti per 11 mėnesių. Ar tai realu? Pasak A. Ričkuvienės, tyrimas gali užtrukti nuo dviejų savaičių iki pusės metų. „Tik po archeologinių kasinėjimų, atliktų detaliųjų tyrimų bus aišku, ką daryti toliau – palikti teritoriją, kaip yra, ar įrašyti ją į saugomų kultūros vertybių registrą“, – tvirtino specialistė.
Kada į vietą atvyks archeologai? Projektą kuruojantis Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjas Arvydas Liutika paaiškino, jog, skelbiant viešą konkursą, sąlygose buvo numatyta, kad archeologinius tyrinėjimus atlieka rangovas, tad jis ir turi tuo pasirūpinti.
Žinoma, kreipėmės ir į UAB „Plungės lagūna“. Deja, bendrovė kaip visada atsivėrė tylos siena ir jokių komentarų neteikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. ppš parašė:

    o tai kaip jie laimi tuos konkursus lagūna,jei nesiteikia net atsakinėti į užduotus klausimus,gal paprasčiausiai jie dėjo skersą ant sav.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas