Rajono parapijose – dvasininkų rokiruotė

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-07-18

Visai netrukus Plungės rajono tikintieji, atvykę į maldos namus, atsisveikins su Platelių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus, Beržoro Šv. vyskupo Stanislovo, Stalgėnų Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus, Kantaučių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo, Žlibinų Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos, Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijas aptarnaujančiais klebonais. Liepos 11-ąją apie tai paskelbta Telšių vyskupijos interneto svetainėje.
Vieni iš keičiamų dvasininkų parapijose tvarkėsi ilgiau, kiti, kaip sakoma, vos spėję apšilti kojas keliami kitur.
Prieš devynerius metus Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijai vadovauti buvo paskirtas kunigas Julius Meškauskas. Neilgai trukus šiam dvasininkui teko ir Žemaičių Kalvarijos dekanato dekano pareigos. Po mėnesio ar net greičiau jis turėtų pradėti klebonauti Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo parapijoje.

J. Meškauską pakeis kunigas Vytautas Gedvainis. Vyskupija dvasininką paskyrė ne tik parapijos klebonu, bet ir Plungės dekanato dekanu.
(Žemaičių Kalvarijos dekanatas naikinamas ir įsteigiamas Plungės dekanatas, kurio teritorija tapati buvusiam Žemaičių Kalvarijos dekanatui, o dekanato centras – Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapija – aut. past.) V. Gedvainis nuo 2016 metų iki šiol ėjo Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebono, Tauragės dekanato dekano, Tauragės apskrities policijos komisariato kapeliono pareigas. Naujajam klebonui taip pat priskirta aptarnauti Stanelių Šv. Kazimiero, kapinių Visų Šventųjų, ligoninės koplyčias.
Iš Tauragės Švč. Trejybės parapijos į Plungę atvyks ir kunigas relig. m. mgr. Kęstutis Motiejaitis. Jam pavestos parapijos vikaro pareigos.
Šešerius metus tikėjimo keliu vedęs Platelių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus, Beržoro Šv. vyskupo Stanislovo parapijų tikinčiuosius kunigas Rimvydas Marozas iškeliamas į Papilės Šv. Juozapo parapiją. Be šios parapijos, klebonas dar aptarnaus Kruopių Šv. Onos ir Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos parapijas.
R. Marozo vietą užims garbės kanauninkas Juozas Vaičius, penkerius metus klebonavęs Mosėdžio Šv. arkangelo Mykolo parapijoje.
Į kitą parapiją iškeliamas ir vos dvejus metus klebono pareigas Stalgėnų Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus, Kantaučių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo ir Žlibinų Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos parapijose ėjęs kunigas Eduardas Steponavičius. Tiesa, jis išvyksta ne taip toli – į Tverų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapiją. Taip pat jam pavesta aptarnauti Medingėnų Švč. Trejybės parapiją.
E. Steponavičių pakeis aštuonerius metus Papilės Šv. Juozapo, Kruopių Šv. Onos ir Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos parapijas prižiūrėjęs kunigas Jonas Jucys.
Likusių parapijų klebonai palikti ir toliau tarnauti savo tikintiesiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Pavasariškos kovo dovanos (0)

Smagus ir šventiškas mėnuo kovas. Jau pirmąją savaitę miestuose ir miesteliuose šurmuliavo Kaziuko mugės. Sostinėje ar […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas