Regionai susikalbėjo viena kalba – muzika

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2017-12-05

Lapkričio 18-osios popietę Kulių kultūros centro Stalgėnų skyriuje skambėjo įvairių mūsų šalies regionų liaudies dainos, liejosi muzika, aidėjo šokių žingsniai. Čia vyko respublikinis festivalis „Skirtingas tautinis kostiumas – viena muzikos kalba“.
Savęs parodyti ir į kitus pažiūrėti atvyko kolektyvų iš Suvalkijos, Aukštaitijos ir Žemaitijos. Dzūkų atstovams atkakti į Stalgėnus sutrukdė nenumatytos aplinkybės. Na, o Mažajai Lietuvai atstovauti turėjęs kolektyvas ruošiasi ateinančiais metais vyksiančiai dainų šventei.
Nors ir ne visi kviesti ansambliai galėjo atvažiuoti, skambių dainų, garsios muzikos ir trankių šokių nestigo. O svarbiausia, kad žiūrovai į namus išsinešė didžiulę puokštę gerų emocijų.
Stalgėniškius ir kitus koncerto paklausyti atvykusiuosius linksmino Panevėžio bendruomenių rūmų folkloro ansamblis „Pulkelis“, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro folkloro ansamblis „Gija“ (vadovė Dalė Zagurskienė), Šateikių kultūros centro folkloro ansamblis „Šateikē“ (vadovė Laima Domarkienė), kaimo kapela „Sodžius“ (vadovė Vilija Razmienė) ir, žinoma, festivalio sumanytojas ir organizatorius Stalgėnų skyriaus ansamblis (vadovė Jurgita Latakienė).
Vieni po kitų kolektyvai lipo į sceną ir džiugino susirinkusiuosius dainomis ir muzika. O Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vedėjos pavaduotoja Aldona Kuprelytė iki smulkių detalių papasakojo apie kiekvieno regiono tautinį kostiumą. Beje, kolektyvai ir dėvėjo būtent savo atstovaujamo regiono apdarus.
Tačiau dainomis ir muzika festivalyje neapsiribota. Trankiai užgrojusi ir uždainavusi „Sodžiaus“ kapela kaipmat į šokių sūkurį įtraukė žiūrovus. Niekas nelaukė, kol bus pakviestas pasisukti ratelyje ar sutrypti smagų šokį poroje. Čiupo porininką, nežiūrėdami, jaunas ar senas, mažas ar didelis, stebėdami, kokius žingsnelius dėlioja ansamblių šokėjai, ir patys mokėsi naujų ar primirštų tautinių šokių.
Kaip sakė po renginio kalbinta J. Latakienė, žmonės džiaugėsi tokia sielos atgaiva, kurios net patys nesuprasdami jau seniai ilgėjosi, ir neslėpė, kad su nekantrumu laukia kitų panašių susibėgimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas