Rietavas planuoja susibičiuliauti su Karlshamnu

Parašė:  2018-06-14

Birželio 8 dieną Rietavo savivaldybėje lankėsi Švedijos Karlshamno savivaldybės meras Peras Ola Mattssonas, lydimas administracijos direktoriaus Danielio Wapplingo, ryšių su įmonėmis specialistės Theresios Bergdahl, Technologijų ir mokslo parko projekto vadovės Marie Bjorck ir kt.
Sveikindamas pirmą kartą Lietuvoje viešintį Karlshamno savivaldybės vadovą ir delegacijos narius meras Antanas Černeckis pasidžiaugė, kad svečių pažintis su mūsų šalimi prasidėjo nuo Rietavo.
Papasakojęs švedams Savivaldybės įkūrimo ir gyvavimo istoriją, trumpai pristatęs tarybos sudėtį, A. Černeckis apžvelgė švietimo ir kultūros įstaigų darbą, pasidalijo įspūdžiais, patirtais, kai pirmą kartą lankėsi Karlshamno mieste. „Didžiausią įspūdį paliko žmonių nuoširdumas, mediniai namukai ir užuolaidomis neuždengti langai su juose šviečiančiais žiburėliais“, – prisiminė meras.
P. O. Mattssonas papasakojo apie miestą, iš kurio jie atvyko. Karlshamnas įsikūręs ant jūros kranto, jame gyvena 30 tūkstančių žmonių. Mieste yra Technologijų ir mokslo parkas, kuris suburia įmones. Su juo siejama verslo plėtra.
Svečias sakė, kad jų delegacijos vizito tikslas – užmegzti ryšius su įmonėmis, kad būtų galima plėtoti abipusį verslą. Potencialios sritys – maisto pramonė, turizmas.
Rietavo ir Karlshamno savivaldybių merus suvedė projektas, kuriame dalyvauja Rietavo turizmo ir verslo informacijos centras. Labai gali būti, kad šių dviejų vadovų pažintis peraugs į susigiminiavusių miestų draugystę.
Susitikime kalbėta apie galimybę pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. Detaliau ji bus aptarta Švedijoje, nes P. O. Mattsonas pakvietė A. Černeckį atvykti į Karlshamne vyksiantį Baltijos šalių festivalį.
Tradiciškai apsikeista dovanomis. Karlshamno savivaldybės meras labai džiaugėsi pataikęs: „Jus sužavėjo žiburėliai mūsų languose. Džiugu, kad vieną tokį atvežiau dovanų.“
„Mane žavi tai, kad tarp mūsų šalių toks mažas atstumas. Tik užmerkei kelte akis – ir jau Karlshamnas. Mus jungia tos pačios jūros krantai“, – kalbėjo A. Černeckis, įteikdamas užjūrio kolegai drobę su šėlstančiomis Baltijos bangomis.
Antra susitikimo dalis vyko Rietavo turizmo ir verslo informacijos centre.
Teminiuose pasitarimuose apie verslo partnerystę, kuriuose, be jau minėtų projekto partnerių švedų, dar dalyvavo Danijos, Vokietijos, Latvijos verslo įmonių, paramos organizacijų, profesinio mokymo įstaigų atstovai, vystyti kontaktai, pasikeista gerąja patirtimi, aptartas Rietavo ir Karlshamno savivaldybių bendradarbiavimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kaip didžiausios vertybės linkėjo taikos (2)

Neseniai likimas nuvedė į Sakartvelą (tiesa, pats ekskursijos gidas savo šalį labiau buvo linkęs vadinti Gruzija). […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento rinkimų I turo ir dviejų referendumų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas