Rietaviškė jubiliejų švenčia kartu su Lietuvos valstybe

Parašė: Parengta pagal Rietavo savivaldybės inf. 2018-01-30

Likus šimtui dienų iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio, rietaviškė Zofija Druktenienė buvo pakviesta į prezidentūrą. Moteris yra gimusi tais pačiais metais, kaip ir paskelbta mūsų šalies nepriklausomybė, o šimtas metų jai sukako sausį. Prezidentė apjuosė jubiliatę progine juosta ir paprašė padainuoti.
Dar pernai garbaus amžiaus moteriai Rietavo savivaldybės vadovas Antanas Černeckis įteikė Lietuvos trispalvę. Priėmusi vėliavą iš mero rankų, Z. Druktenienė pasakė, kad visuomet troško tokios dovanos, ir ją pabučiavo.
Šiemet Savivaldybės vadovas ir administracijos atstovai atvyko su jubiliejiniu tortu, gėlėmis ir dovana – 100 eurų. Sukaktuvininkę pasveikino ir „Sodros“ atstovai.
Atsidėkodama už sveikinimus ir nuoširdžius linkėjimus, senolė, iki šiol išlaikiusi puikų balsą ir mėgstanti dainuoti, surengė tikrą koncertą. Svečiams teko ne tik surimtėti, bet ir braukti juoko ašaras besiklausant ne tik lietuviškai, bet ir baltarusiškai ar lenkiškai traukiamų dainų.
Nors gyvenime Z. Druktenienei teko nemažai patirti ir iškentėti, ji išliko stipri ir tą stiprybę perdavė savo vaikams. Moteris kilusi iš Kelmės rajono Rėzgalių kaimo. Penkerių metų liko našlaitė, o septynerių išėjo tarnauti. Tarnavo tol, kol ištekėjo. Jos likimas persipynęs su Lietuvos likimu, nes buvo partizanų ryšininkė, kurią Vytauto Eisino (Žygūno) ir kitų būrių partizanai žinojo Gegutės slapyvardžiu. Nuo tremties gelbėjusiai žmones ir už tai ne kartą kankintai Zofijai teko daug skaudžių likimo smūgių. Nepagailėjo lemtis ir sukūrus šeimą – iš penkių gimusių vaikų du mirė. Likusius tris išleido į mokslus.
Šiuo metu ponia Zofija įsikūrusi Rietave, pas dukrą Danutę Bruževičienę. Senolė iki šiol išliko optimistė. Kaip pati sakė, dabar labai gerai gyvena: bibliotekoje beveik neliko neskaitytų ją dominančių knygų, skaito ir laikraščius, o žiūrėdama televizorių neretai pati dainininkams atitaria…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas