Rietavo savivaldybės mero algos gali pavydėti ir didesnių savivaldybių vadovai

Parašė:  2019-02-07

2019-aisiais Rietavo savivaldybės administracijos vadovų – direktoriaus Vytauto Dičiūno ir pavaduotojo Antano Aužbikavičiaus – piniginės kas mėnesį pastorės papildoma šimtine eurų. Didesnis pareiginės algos koeficientas nustatytas ir kontrolierei Janinai Gedmintienei.
Kiaulės metai valdininkams – dosnesni
Sausio 24 dieną sušauktame Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje nustatant pareiginės algos koeficientus administracijos direktoriui V. Dičiūnui (15 bazinių dydžių) ir jo pavaduotojui A. Aužbikavičiui (13 bazinių dydžių) didelių diskusijų nekilo. Tik socialdemokratą Vytautą Blažaitį stebino mažas skirtumas tarp šių dviejų valdininkų gaunamo atlygio. Pasak politiko, administracijos direktoriaus didesnė atsakomybė, tad ir jo darbo užmokestis turėtų būti atitinkamai didesnis už pavaduotojo.
Savivaldybės vadovas Antanas Černeckis kolegai paaiškino, jog administracijoje nutarta, kad būtent tokie koeficientai būtų teisingi. „Jeigu turite kitą pasiūlymą – siūlykite“, – ragino meras, tačiau naujo pasiūlymo niekas nepateikė.
Nustatant pareiginės algos koeficientą (14,5 bazinio dydžio) kontrolierei J. Gedmintienei klausimų kilo tarybos narei Vaidai Vaičikauskienei. Politikė kalbėjo, kad dėl administracijos vadovų atlyginimų jai abejonių nekilo, bet ji nesuprantanti, kodėl kontrolierės alga turi būti didesnė už administracijos direktoriaus pavaduotojo atlyginimą ir beveik prilygti direktoriaus gaunamam užmokesčiui už darbą, tuo labiau kad kontrolierė turi pagalbininką.
„Įstatymas sulygina kontrolierės ir administracijos vadovo atlyginimus. Mes šito pakeisti negalime, todėl siūlome nustatyti patį mažiausią iš galimų pareiginės algos koeficientų“, – situaciją paaiškino Savivaldybės vadovas.
Savivaldybės vadovai ir klerkai
Didėjant Savivaldybės administracijos vadovų atlyginimams, pasižvalgėme ir po mero, karjeros valstybės tarnautojų bei pagal darbo sutartis dirbančiųjų kišenes.
Visa informacija apie Rietavo savivaldybės administracijos ir seniūnijų darbuotojų vidutinį mėnesio darbo užmokestį (įskaitant pareiginę algą, priemokas, priedus už tarnybos valstybei stažą ir kvalifikacinę klasę) eurais neatskaičius mokesčių viešinama Rietavo savivaldybės interneto svetainėje. Skaitytojams pateiksime 2018 metų ketvirtojo ketvirčio uždarbio statistiką.
Mero vidutinė alga – 3 029 eurai. Sutikite, tokio atlygio gali pavydėti ir ženkliai didesnių savivaldybių vadovai.
Savivaldybės administracijos direktoriaus vidutinis mėnesio uždarbis – 1 838 eurai, jo pavaduotojo – 1 752 eurai.
Iš karjeros valstybės tarnautojų dosniausiai už darbą atlyginama kontrolierei, jos vidutinis atlyginimas – 1 687 eurai. Skyrių vedėjų vidutinis mėnesio darbo užmokestis – 1 434 eurai, seniūnų – 1 247 eurai, skyrių vedėjų pavaduotojų – 1 137 eurai, vyriausiųjų specialistų – 990 eurų, vyresniųjų specialistų – 964 eurai, specialistų – 690 eurų.
Darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis
Didžiausias atlygis tarp darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, apskaičiuojamas architektui – 971 euras, kiek mažiau – 883 eurai – inžinieriui programuotojui.
Teisininkės vidutinis mėnesio darbo užmokestis – 854 eurai, buhalterės – 827 eurai. Ūkvedžio alga – 796 eurai, specialisto – 854 eurai, ekologės – 823 eurai. Vyr. buhalterės – 717 eurų, socialinių išmokų specialisčių – 695 eurai, sekretorės-referentės – 648 eurai, socialinių darbuotojų – 630 eurų. Lengvųjų automobilių vairuotojų – 787 eurai, aplinkos tvarkytojų – 568 eurai, archyvarės – 522 eurai, traktorininko – 528 eurai, kvalifikuotų darbininkų – 547 eurai. Autobuso vairuotojo – 446 eurai, gatvių valytojų – 433 eurų, kapinių prižiūrėtojos – 434 eurai, valytojų – 428 eurai, nekvalifikuotų darbininkų – 428 eurai, katilinės darbininkų – 403 eurai.
Ar daug uždirba Rietavo savivaldybės vadovas, politinio pasitikėjimo ir karjeros valstybės tarnautojai bei kiti klerkai, spręsti nesiimame.
Galime tik palyginti jų uždarbį su kitų savivaldybių vadovaujančiųjų politikų, valstybės tarnautojų gaunamu atlygiu už darbą.
2017 metais Rietavo savivaldybės meras buvo patekęs į geriausiai uždirbančių Lietuvos merų penketuką. 2018-aisiais jo pozicija išlieka solidi: A. Černeckio alga nusileidžia tik keleto didžiųjų savivaldybių valdančiųjų politikų atlyginimams.
Štai panašios gyventojų skaičiumi Pagėgių savivaldybės mero vidutinis atlyginimas (neatskaičius mokesčių) 2018 metų ketvirtąjį ketvirtį buvo 2 770 eurų. Kalvarijos savivaldybės mero vidutinis darbo užmokestis – 2 525,10 euro.
Tačiau abu šių savivaldybių vadovai, skirtingai nei Rietavo savivaldybės meras, turi pavaduotojus, kurie gauna gerą algą, o pagėgiškiui padeda dar ir patarėjas.
Pagėgių savivaldybės administracijos vadovų atlygis praėjusių metų paskutinį ketvirtį buvo maždaug dviem su puse šimto didesnis nei analogišką darbą dirbančių V. Dičiūno ir A. Aužbikavičiaus. Kalvarijos savivaldybės administracijos direktoriaus darbo užmokestis mažesnis – 1 670,89 euro.
Skyrių vedėjai Pagėgių savivaldybėje gauna panašiai, kaip ir Rietave. Kalvarijoje pinigėlių už darbą jiems atseikėjama maždaug 250 eurų mažiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas