Rietavo TAU užbaigė mokslo metus

Parašė:  2017-06-16

Baigėsi Rietavo trečiojo amžiaus universiteto (TAU) septintieji mokslo metai. Diplomai buvo įteikti 41 senjorui, įveikusiam trečiojo etapo studijas. Šventiniame renginyje dalyvavo Savivaldybės meras Antanas Černeckis, Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas, svečiai, atvykę iš Klaipėdos senjorų klubo „Rūta“.
Koncertavo minėtojo klubo nariai ir Rietavo TAU etnografinis kolektyvas.
Savo pranešime septintųjų mokslo metų veiklą apžvelgė Rietavo TAU vadovė Alvyra Andrijauskienė. Pasidžiaugti senjorai tikrai turi kuo: išklausyta 14 teminių paskaitų, susitikta ir bendrauta su garbingais, įdomiais žmonėmis, dalyvauta „Protų mūšyje“ sveikos gyvensenos klausimais.
Kiekvieną savaitę vyko dainavimo repeticijos, tad nenuostabu, kad buvęs ansamblis ūgtelėjo ir tapo choru „Rieveda“. 25 senjorės kas antrą savaitę mankštinosi grupinės kineziterapijos užsiėmimuose. Organizuoti linijiniai šokiai, kur sveikatą stiprino ir judesius lavino dvi dešimtys žmonių, tačiau populiarumu visus aplenkė gydomoji gimnastika baseine – vandens procedūromis mėgavosi 38 senjorai.
Kūrybingai vyko visų fakultetų užsiėmimai. Universitete surengta adventinė vakaronė, senjorų jubiliejinių sukakčių šventė. Vyresnio amžiaus rietaviškiai daug keliavo. Vykta maršrutu Liepoja–Kuldyga–Ventspilis, aplankyta Varšuva ir Krokuva, žvalgytasi Naisiuose, Klaipėdos botanikos sode, Palangoje ir Žibininkų SPA komplekse. Taip pat pabūta kaimyniniame Plungės rajone, kur susipažinta su atliekų tvarkymo įmone, aplankytas Žemaičių dailės muziejus.
Rugsėjį rietaviškiai dalyvavo Telšių regiono TAU universiadoje Plungėje, o spalį 40 senjorų vyko į respublikinę TAU universiadą Visagine. Įsimintina buvo ir išvyka į respublikinį TAU dainų festivalį Vilniuje, Edukologijos universitete, kur dalyvavo 21 Lietuvos trečiojo amžiaus universitetas ir svečiai iš Latvijos ir Baltarusijos. Dalyvauta Mažeikiuose surengtame zoniniame romansų festivalyje, o birželio 5 dieną net 30 senjorų važiavo į Telšių regiono etnografinių kolektyvų festivalį ant Gyvolių piliakalnio.
Rietavo TAU yra Nacionalinės TAU asociacijos narys, todėl turi galimybę dalyvauti respublikiniuose trečiojo amžiaus universitetų renginiuose, konferencijose ir bendruose projektuose. Jis siekia aktyviau įsijungti į Rietavo miesto veiklą, bendradarbiauti su visomis jo institucijomis.
TAU džiaugiasi, kad Savivaldybė suteikė galimybę dalyvauti projektinėje veikloje, iš kurios gauta finansinė parama universitetui itin svarbi. Senjorai yra paruošę projektinį pasiūlymą Rietavo miesto vietos veiklos grupei, bando įsitraukti į bendrus Nacionalinės TAU asociacijos projektus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šiandieninė etninės kultūros ir tradicijų svarba (0)

Etninė kultūra yra ne tik liaudies šokiai, dainos, pasakos, tautinis kostiumas, folkloro ansambliai, žaidimai, tautosaka, liaudies […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar Jus domina XXI pasaulio futbolo čempionatas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas