Rinkliavos nemokės tik nugriuvusių ar sudegusių pastatų savininkai

Parašė:  2017-12-15

Trečiadienį į paskutinį posėdį šiais metais rinkosi Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto nariai. Klausimų svarstymas neužtruko, nes darbotvarkė buvo neįprastai trumpa.
Be diskusijų nutarta teikti tarybai tvirtinti sprendimo projektą dėl Rietavo savivaldybės tarybos 2018 metų pirmojo pusmečio darbo plano.
Susipažinę su darbais, laukiančiais jų ateinančiais metais, vietos politikai jokių pasiūlymų ar pataisymų neturėjo. Komiteto pirmininkas Albinas Maslauskas pabrėžė: „Krūvis laukia nemažas, bet susitvarkysime.“
Neprieštarauta tarybos patvirtintų Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymo nuostatų papildymui.
Pavasarį šiuose nuostatuose buvo įrašyta, kad visi savivaldybės teritorijoje esančio gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objektų savininkai ir įgalioti asmenys moka vienodo dydžio – 37 eurų – pastoviąją vietinės rinkliavos dalį. Tačiau negyvenamų individualių namų ir daugiabučių namų butų savininkams toks sprendimas pasirodė neteisingas. Atsižvelgiant į gyventojų prašymus, siūloma šios kategorijos nekilnojamojo turto objektams nustatyti mažesnį – 29 eurų – pastoviosios įmokos dydį. Jis bus taikomas tik tuo atveju, kai rinkliavos mokėtojas deklaruos negyvenantis tame name ar bute ir pristatys pažymą iš ESO, kad per metus sunaudojo ne daugiau kaip 100 kW elektros.
„Visiškai nuo rinkliavos atleidžiame tik tuo atveju, kai nekilnojamasis turtas, tebesantis Registrų centre, fiziškai nebeegzistuoja – yra sudegęs ar nugriuvęs“, – kalbėjo sprendimo projektą pristačiusi Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus specialistė (ekologė) Vesta Andrijauskienė. Ji taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad aplinkinėse savivaldybėse toks žingsnis dar nežengtas – pastovioji rinkliavos dalis tiek negyvenamų, tiek gyvenamų namų ir butų savininkams išlieka vienoda, kaip ir buvo nustatyta.
Pasidaliję pastebėjimais, kad, sumažinus mokestį vienai kuriai grupei, didesnė našta tenka kitiems rinkliavos mokėtojams, sprendimo projektą posėdžiautojai „delegavo“ tarybai.
Gruodžio 18 dieną baigėsi nuomos sutartis su valstybės įmone Registrų centru. Įstaiga prašo pratęsti patalpų Rietave, Parko g. 8, nuomojimo terminą iki 2018 metų liepos 1 dienos. Komiteto nariai tokiam prašymui pritarė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas