Rotariečiai ir „Interact“ jaunimas švarino Babrungo dugną

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-06-06

Šeštadienį Plungės ROTARY klubas savo narius jau penktą kartą pakvietė valyti Babrungo upės dugną. Šįsyk prie aplinkos švarinimo prisidėjo ir rotariečių pamaina – vos prieš pusmetį Plungėje įsteigtas jaunimo klubas „Interact“, vadovaujamas „Saulės“ gimnazijos moksleivio Igno Bučiaus.
Kaip sakė vienas iš akcijos organizatorių aktyvus ROTARY klubo narys Eugenijus Barniškis, ši iniciatyva pradėta dar 2014-ųjų rudenį. Tada, pasitelkus narus, pirmąkart valytas Babrungo dugnas. 2015 metais įvairiausios atliekos iš upės trauktos du kartus, 2016-aisiais – vienąsyk. Tad šis valymas – penktasis ir paskutinis.
„Buvome pažadėję išvalyti miesto teritorijoje esančią upės vagą. Savo įsipareigojimą kaip ir įvykdėme. Nekliudėme tik pačios sekliausios Babrungo dalies parke. Ten narams nėra ko veikti. O šiaip iššvarinome visą – nuo ribos miesto rytinėje pusėje iki pat Plungės jūros“, – pasakojo E. Barniškis.
Šįkart į talką susirinko ypač gausus rotariečių ir jiems prijaučiančio jaunimo būrys: upės vagoje darbavosi septyni narai, dar keliolika žmonių triūsė krante. Išvalyta maždaug puskilometrio ilgio kilpa nuo vadinamojo beždžionių tilto aplink stadioną. Rasta visokių „gėrybių“: dviračių rėmų, įvairiausių metalinių konstrukcijų, gelžgalių, padangų, virdulių, katilų dangčių, kažkokių mechanizmų detalių, krepšių ir t. t. Bene didžiausias „laimikis“ – motociklo „Jawa“ priekaba.
Upės dugne dirbantys narai prie radinių pririšo virves, o esantieji krante juos ištraukė. Įvairiausių atliekų prikrauta pilna sunkvežimio priekaba, jos išgabentos į Jėrubaičių sąvartyną. „Mums visada padeda uždaroji akcinė bendrovė „Plungės lagūna“, skirianti sunkvežimį ir krautuvą. Beje, technika reikalinga ne tik šiukšlėms sukrauti, bet ir ištempti jas į krantą. Pavyzdžiui, motociklo priekabos, kuri buvo lyg įaugusi į dugną, patys niekaip nebūtume įveikę“, – įspūdžiais dalijosi ROTARY klubo narys Eugenijus.
Akcijos dalyviams pagelbėjo ir nardymo klubas „Oktopusas“, kuris narus aprūpino visa reikalinga įranga. Klubo dėka po vandeniu dirbti galėjo septyni vyrai: E. Barniškis, jo brolis Andrius Barniškis, sūnūs Vilius ir Ignas, Gintautas Igaris, Vygandas Ivanauskas ir Šarūnas Zulpa.
Kaip minėjome, akcijoje dalyvavo ir jaunaisiais rotariečiais vadinamo klubo „Interact“ nariai. Maždaug prieš pusmetį susibūrę jaunuoliai šiuo metu dar laukia oficialios registracijos, bet jau aktyviai įsilieja į įvairią veiklą. „Šis jaunimas veikia po mūsų – ROTARY – vėliava. Mes, vyresnieji, juos globojame, palaikome iniciatyvas, remiame morališkai ir finansiškai“, – kalbėjo E. Barniškis.
Klubo „Interact“ atstovas I. Bučius minėjo, kad į naujos nevyriausybinės organizacijos veiklą jau įsiliejo dešimt moksleivių, žinoma, laukiama ir naujų narių. Talkoje dalyvavo keturiese: be Igno, darbavosi Žygimantas Parkauskas, Jonas Mockūnas, Karolis Jančiauskas.
Pasak I. Bučiaus, smagu prisidėti prie tokių darbų, nuveikti ką nors naudingo, pajusti kolektyvo, vienybės jausmą. „Per pusantros valandos pasiekėme gerų rezultatų – pilna priekaba atliekų. Padarius gerą darbą – puikus jausmas“, – teigė moksleivis.
Beje, tai ne pirmas renginys, į kurį įsilieja „Interact“. Jaunuoliai jau dalyvavo labdaringame Valentino dienos proga organizuotame renginyje, lankėsi Senelių globos namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Darbo vietas netrukus atims robotai? (0)

Turbūt kiekvienas esame matę fantastinių filmų, kuriuose žmonių atliekamas funkcijas perima robotai ir dirbtinis intelektas. Naujausi […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar mėgstate skaityti knygas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas