Rugsėjo 1-oji džiugins ne visus darželinukus Mokslo metai geriausiu atveju prasidės kartu su šildymo sezonu

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-08-16

Naujieji mokslo metai turėjo būti ypatingi Žemaičių Kalvarijos miestelio, Šateikių ir Kantaučių kaimų ir jų apylinkių mažiesiems gyventojams (aišku, ir jų tėvams) – vaikai turėjo pradėti lankyti darželius, kurie, kaip planuota, iki rudens įsikurti privalėjo tose gyvenvietėse veikiančiose mokyklose ir Žlibinų kultūros centro Kantaučių filiale. Rugsėjo 1-osios šventė ne už kalnų, tačiau jau aišku, kad laukti pokyčiai užtruks. Sėkmės ir statybininkų spartaus darbo atveju pasisekti gali tik šateikiškiams – tikimasi, kad iki rugpjūčio pabaigos darželio įrengimo Šateikių pagrindinėje mokykloje darbai bus baigti. O kas laukia kitų darželinukų?
Panašu, kad darželių Šateikiuose, Žemaičių Kalvarijoje ir Kantaučiuose klausimas šiuo metu valdininkams kelia nemenką galvos skausmą. Gražūs planai ir pažadai, kad mokslo metų pradžią mažieji minėtųjų vietovių gyventojai sutiks naujose patalpose, nebus spėti įgyvendinti. Prie visos šios rajono darželių „kompanijos“ prisijungė ir kuliškiai. Tiesa, jų situacija kiek kitokia. Darželis Kulių gimnazijos patalpose veikia jau ne pirmus metus, todėl nieko įrengti čia nereikia – būtina atlikti tik patalpų remontą, kuris bus vykdomas Valstybės investicijų programos (VIP) lėšomis. Kol dar nepasirašyta rangos darbų sutartis, konkreti suma neįvardijama. „Visa vasara praėjo derinant tik viešųjų pirkimų procedūras“, – sakė Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis, aiškindamas, kodėl remonto darbai nebuvo pradėti anksčiau.
Vedėjas informavo, kad labai tikimasi, jog rangos darbų sutartis dėl kuliškių darželinukų patalpų gimnazijoje sutvarkymo bus pasirašyta dar šią savaitę. Remontas turėtų trukti apie du mėnesius. Su mažųjų kuliškių tėvais padėtis buvo aptarta. Jie geranoriškai sutiko su laukiančiais pokyčiais – juk siekiama pagerinti jų vaikų užimtumo aplinką.
Kaip minėjo Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis, iki rugsėjo tikimasi atlikti pagrindinius didžiausią triukšmą galinčius kelti darbus, kad jie vėliau netrukdytų ugdymo proceso. Remontas labiausiai palies mažiausiųjų kuliškių interesus. Priešmokyklinukai, kuriems iki šiol užimtumas buvo organizuojamas antrame gimnazijos aukšte, ir toliau sėkmingai galės čia rinktis. Ikimokyklinukams, kol remontuos jų patalpas, bus suteiktos sąlygos rinktis kitose Kulių gimnazijos erdvėse.
Darbai stringa Žemaičių Kalvarijoje
Ne ten, kur tikėtasi, naujus mokslo metus pradės ir Žemaičių Kalvarijos darželinukai. Planuota, jog nuo šio rugsėjo jie prisiglaus po Motiejaus Valančiaus gimnazijos stogu: čia, naudojant VIP lėšas, dalis mokyklos patalpų bus pritaikyta ikimokykliniam ir priešmokykliniam ugdymui.
Pasak M. Čiuželio, patalpų kalvariškiams darželinukams pritaikymo procesas vėluoja. Baigiamas rengti techninis projektas, labai tikimasi, kad per rugpjūtį pavyks nupirkti rangos darbus, kurie turėtų užtrukti dar porą mėnesių. Taigi iki šildymo sezono pradžios apie darželinukų ugdymą gimnazijoje neverta galvoti. Šioje situacijoje kalvariškiai galbūt didelės dramos ir nemato – pakentėti dėl laukiančių malonių pokyčių tikrai galima, tuo labiau kad ugdymo procesas dėl to nenutrūks. Visi pritaria tam, jog mažieji gyventojai, kol bus jiems remontuojamos patalpos gimnazijoje, mokslo metus pradėtų senosiose patalpose. Pastarosios, nors ir reikalauja remonto, ypač dėl kiauro stogo, kurį laiką dar galės būti naudojamos darželinukų.
Šateikiuose vilties yra
Šateikiškiai kol kas taip pat gyvena laukimu. Nors jų padėtis – viena optimistiškiausių. Čia darželis taip pat turi pradėti veikti pagrindinės mokyklos patalpose. Remonto darbai švietimo įstaigoje jau įsibėgėjo.
Kaip kalbėjo Vietos ūkio skyriaus vedėjas M. Čiuželis, rangos darbų sutartis liepos 17 dieną buvo pasirašyta su UAB „RDA statyba“. Sutarties vertė siekia 33 116 eurų. Mokykloje šiuo metu sudaromos sąlygos ugdymo procesą organizuoti vienai vaikų grupei. M. Čiuželis akcentavo, kad jau padaryta nemažai remonto darbų: suformuotos patalpos, išbetonuotos grindys, sumontuoti reikalingi vamzdynai. Tolesnei darbų eigai įtakos turės oras, statybininkų gebėjimas greitai organizuoti savo veiklą. Valdininkai tiki rangovų duotu pažadu, jog iki rugsėjo patalpos bus paruoštos darželinukams. Jei kiek ir užtruks, teks esą vaikams palaukti.
Kantaučių darželinukams teks laukti ilgiausiai
„Su Kantaučiais bėda“, – neslėpė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas G. Rimeikis.
Kaip žinome, Kantaučių darželį po įvairių diskusijų buvo nuspręsta įkurdinti Žlibinų kultūros centro Kantaučių filiale, jo pavaldumą priskiriant šiam kultūros centrui. Pasirodo, lengviau pasakyti (šiuo atveju – priimti sprendimą), nei padaryti. Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjo M. Čiuželio teigimu, kol kas vyksta projekto dėl darželio steigimo kultūros centro filiale techninio projekto vertinimas, ekspertizės rezultatų dar negauta. Tik juos turint bus galima skelbti rangos darbų viešąjį pirkimą (paprastai šios procedūros vėlgi užsitęsia).
M. Čiuželis akcentavo, kad šie darbai daugiausia bus susiję su vietos bibliotekos perkėlimu į filialo antrą aukštą, patalpų pritaikymas darželiui didelio remonto nepareikalautų. „Gerai būtų, jei iki šildymo sezono pradžios pavyktų viską padaryti“, – konkrečiai nurodyti, kada jau tikrai Kantaučių darželis atvers duris, nesiryžo Vietos ūkio skyriaus vedėjas.
G. Rimeikis, kalbėdamas apie darželį Kantaučiuose, taip pat apgailestavo, kad čia dar jokie įrengimo darbai nevyksta. „Reikės kaip nors suktis“, – į klausimą, ką daryti kantautiškiams, ypač priešmokyklinukų tėvams – šiems vaikams ugdymas juk yra privalomas ir jie negali laukti, kol patalpos bus pritaikytos. „Galvosime, greičiausiai jiems organizuosime pavežimą iki artimiausios švietimo įstaigos, tuo labiau kad Žlibinų kultūros centras neseniai yra gavęs mokyklinį autobusiuką, o gal šie vaikai galės būti ugdomi ir Kantaučių mokykloje. Tarsimės su tėveliais, ką daryti“, – galimus variantus dėstė G. Rimeikis. O darželinukai, ypač tie, kurie iki šiol nelankė jokios ikimokyklinės įstaigos, greičiausiai turės likti namuose, kol Kantaučių darželis bus pasiruošęs juos priimti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kai pakyla temperatūra (0)

Panašu, kad pavasaris įgauna pagreitį – lauko termometrai fiksuoja vis aukščiau kylančius laipsnius. Malonu… Jei kalbėsime […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas