Šalia Kantaučių – vėjo jėgainių parkas?

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-12-15

Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komitetas svarstė Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjos Živilės Bieliauskienės pateiktą užsienio firmos „Libau Consult“ prašymą suteikti adresą įmonei, kuri mūsų rajone planuoja įgyvendinti vėjo jėgainių parko statybos projektą, pavadintą „Notus Windpark Plungė“.
Komiteto posėdyje „Libau Consult“ atstovas Miervaldis Kikuts kalbėjo, kad įmonė, įgyvendindama projektą Plungėje, privalo turėti čia savo buveinę. Toks variantas esąs palankus ir Savivaldybei – rajone lieka visi įmonės sumokami mokesčiai. Tad ir prašoma suteikti adresą Savivaldybei priklausančiose patalpose.
Kaip sakė svečias, jie apsvarstė keletą variantų. Vienas iš jų – įsigyti butą ir jame registruotis. Tačiau įmonei realiai reikalingos ne patalpos, o registracijos vieta, tad geriausia išeitis – kad Savivaldybė suteiktų adresą jai priklausančiose patalpose. Ž. Bieliauskienės pasiūlyta būstinė – administracinės paskirties patalpos Vytauto g. 7-14, Plungėje.
„Vėjo jėgainių parką Plungės rajone statys vokiečių firma. Ji čia investuos apie 100 milijonų eurų. Vienas iš Vokietijos bankų jau sutiko duoti paskolą šiam projektui įgyvendinti. Ėmęsi jo, ir jėgaines statysime, ir kelius sutvarkysime“, – pasakojo įmonės atstovas.
Komiteto nariui Robertui Endrikui kilo klausimas, kur vėjo jėgainės bus statomos. Politikui atsakyta, kad jų parkas išaugs Žlibinų seniūnijoje, netoli Kantaučių kaimo. Jėgainės bus statomos iš Savivaldybės ir privačių asmenų išsinuomotuose žemės sklypuose, veiks 25 metus, o paskui bus nugriautos.
Savivaldybės vadovas Audrius Klišonis paaiškino, kad dialogas su vėjo jėgainių parko statytojais vyksta jau senokai. „Naujajai aukštos įtampos elektros perdavimo linijai (ji prieš keletą metų nutiesta nuo Klaipėdos iki Telšių ir driekiasi per mūsų savivaldybės teritoriją) trūksta apkrovimo, todėl ir nuspręsta kažkur šalia statyti vėjo jėgainių parką ir tiekti jai elektrą. Jeigu mes nesutiksime, parkas bus statomas kitoje savivaldybėje. Jei prisiimsime, mums liks nekilnojamojo turto mokestis“, – dėstė meras.
Posėdžiautojai sumanymui neprieštaravo. Jei jam pritars ir taryba, gali būti, kad kada nors Kantaučiuose siaučiančius vėjus paversime elektros energija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas