Salvės – už Lietuvos valstybę, kariuomenę ir Rietavo kraštą

Parašė:  2018-07-13

Praėjusį sekmadienį rietaviškiai laiką leido kartu su Lietuvos kariuomene: susipažino su karine technika ir ekipuote, šaudė iš tikrų ginklų, mokėsi ieškoti minų.
Pakeltos vėliavos, nuskambėjo „Tautiška giesmė“
Renginys „Diena su Lietuvos kariuomene Rietave“ prasidėjo šv. Mišiomis. Iš maldos namų Karinių jūrų pajėgų orkestras, Sausumos pajėgų motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ kariai, šauliai ir Rietavo žmonės darnia eisena patraukė į parką.
Grojant kariniam orkestrui, iškilmingai į stiebo viršūnę kilo Lietuvos valstybinė, istorinė, Europos Sąjungos, NATO ir Rietavo vėliavos. Joms suplevėsavus vėjyje, sugiedota „Tautiška giesmė“.
Pasveikinusi visus, susirinkusius į šventę, skirtą Valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti, renginio vedėja Eglė Fabijonavičienė pasidžiaugė, kad rietaviškiai švenčia kartu su Lietuvos kariuomene, kuri įpareigota visomis išgalėmis saugoti ir ginti mūsų tėvynę.
Sveikinimo žodžius tarė į sceną pakviestas meras Antanas Černeckis ir svečiai.
„Skambant himnui susigraudinau. Jautėsi vienybė, susitelkimas, pasididžiavimas tuo, kad gyvename Lietuvoje. Jeigu būsime vieningi, galėsime nuveikti didžiulius darbus, nugalėti visas kliūtis ir nueiti labai toli. Matydami šiandien čia stovinčią kariuomenę, galime būti ramūs, kad esame saugomi iš oro, sausumos ir jūros“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas.
Sveikino susirinkusiuosius ir Gynybos štabo Karinio rengimo valdybos Pratybų planavimo skyriaus viršininkas pulkininkas leitenantas Ramūnas Salys. „Esu rietaviškis – čia gimiau, augau, baigiau mokyklą, todėl man labai svarbu, kad Rietavas Valstybės dieną švenčia kartu su kariuomene“, – teigė jis.
R. Salys trumpai papasakojo apie neseniai vykusias pratybas „Perkūno griausmas“, kuriose dalyvavo apie 13 tūkstančių karių. Linkėdamas geros dienos, kvietė susipažinti su karine technika, apžiūrėti ginkluotę, paragauti kareiviškos košės ir pasiklausyti orkestro atliekamų kūrinių.
Europos Parlamento nario Bronio Ropės linkėjimą kurti savo šalies ateitį perdavė jo padėjėja Daiva Puplauskienė.
Seimo narys Jonas Varkalys akcentavo, kad toks kariuomenės ir visuomenės susibūrimas primena, jog niekada nevalia pamiršti, kad už laisvę reikia kovoti. Kariuomenės atstovams jis linkėjo būti „traukiamuoju garvežiu“, paskui kurį sektų Lietuvos jaunimas, kad tarnauti armijoje kiekvienam būtų garbė.
Renginio „Diena su Lietuvos kariuomene Rietave“ atidarymo ceremonijos pabaigoje nugriaudėjo trys , Lietuvos kariuomenę, Rietavo kraštą ir jo žmones. Jas iš istorinio pabūklo paleido Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kariai.
Meras A. Černeckis padėkos raštus įteikė pagrindiniams šventės iniciatoriams ir organizatoriams, kurių dėka Rietave vyko šis gražus renginys, – Lietuvos kariuomenės vadui Jonui Vytautui Žukui, pulkininkui leitenantui R. Saliui, kapitonui Simonui Jonušaičiui ir kt.
Apdovanoti Dainų šventės dalyviai
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirta daugybė renginių. Ką tik gražiausią dovaną savo šaliai įteikė dainuojantys, grojantys, vaidinantys, šokantys lietuviai.
Dainų šventėje dalyvavo ir gausus būrys rietaviškių.
Meras A. Černeckis, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė, jos pavaduotoja kultūrai Jolanta Bertauskienė padėkos raštais, medaliais ir gėlėmis padėkojo Rietavo kultūros centro saviveiklininkams ir Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokiniams, kolektyvų vadovams ir visiems, prisidėjusiems prie to, kad šventėje Vilniuje skambėtų ir Rietavo vardas.
Vėliau miesto parkas prisipildė muzikos garsų. Gražių dainų negailėjo Rietavo kultūros centro kaimo kapela „Subata“ (vadovė Aida Liutikienė). Maršais džiugino Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų orkestras (vadovai Sigitas Saukalas ir Algimantas Krėpšta) ir svečiai – Karinių jūrų pajėgų orkestras (vadovas – kapelmeisteris Egidijus Miknius).
Koncertinę programą vainikavo jungtinis šių dviejų orkestrų pasirodymas.
Visą dieną rietaviškiai smalsiai apžiūrinėjo parke išrikiuotą karinę techniką. Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ kariai kartu su NATO sąjungininkais iš Portugalijos pristatė kariuomenėje naudojamą techniką ir ginkluotę, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai – išminavimo įrangą. Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas demonstravo raketinį oro gynybos kompleksą RBS70. Karo policija supažindino su naudojamomis priemonėmis. Suteikti pirmąją medicinos pagalbą mokė karo medikai. Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos atstovai papasakojo apie tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdus.
Kokia diena su kariuomene be kareiviškos košės? Rietaviškiai mielai jos ragavo, užgerdami skautų paruošta arbata. Vėliau visi pakviesti žiūrėti Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono parodomosios programos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Pavasariškos kovo dovanos (0)

Smagus ir šventiškas mėnuo kovas. Jau pirmąją savaitę miestuose ir miesteliuose šurmuliavo Kaziuko mugės. Sostinėje ar […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas