Sąlyga tiltui suremontuoti – nelaimingas atsitikimas?

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-07-02

Gyvename XXI amžiuje, ir tikrai neįtikėtina, kad dar tenka pamatyti, su kokia sudėtinga susisiekimo problema žmonės kasdien susiduria. Į redakciją paskambino Stalgėnų seniūnijos Luknėnų kaime gyvenanti ponia Asta. Moteris skundėsi, kad jau nemažai metų jiems nepavyksta sulaukti pagalbos, kurios verkiant reikia – būtina remontuoti Genių gatvėje link jų namų vedantį per upelį suręstą tiltą. Jis – apgailėtinos būklės, netgi keliantis pavojų, tačiau tai valdžiai nerūpi.
„Seniai jau tas tiltas toks. Prieš dvejus metus mamą palaidojau. Reikalui esant net greitoji iki namų neatvykdavo – tekdavo mamą tempti iki medikų. Ne visi išdrįsta tokiu tiltu važiuoti“, – pasakojo Asta, kurios šeima gyvena kitapus Genių gatvę dalijančio upelio, Luknėnuose.
Tiltas išties atrodo nekaip: visos jo konstrukcijos medinės, rąsteliai išsikraipę – tikrai ne kiekvienas ryžtųsi juo važiuoti. O Genių gatvės gyventojams nėra kur dingti – reikia juk kažkaip namus pasiekti. Tiesa, tų gyventojų už upelio nėra daug, gal dvi šeimos, tačiau čia plyti kitų šienaujamos pievos, dirbama žemė, tad tiltu reikalui esant važiuoja ne tik lengvosios mašinos, bet ir kur kas galingesnė technika. Kiek ilgai jis atlaikys tenkantį krūvį, nežinia. Astos šeimos vyrai per tiltą pritvirtino porą lentų – kad bent taip jo danga sutvirtėtų, tačiau toks sprendimas situaciją mažai gelbėja.
„Kiek kartų kreipėmės ir į seniūniją, kiek raštų rašėme. Prieš keletą metų girdėjome, kad finansavimas tiltui remontuoti buvo skirtas, bet darbų pradžios nesulaukiame. Visi žino šią problemą, tik nesprendžia“, – nusivylusi kalbėjo luknėniškė. Palaikis tiltas ne tik kad apsunkina važiavimą, bet ir savotiškai žmones įkalina žiemą: greideris visada atvažiuoja tik iki upelio, kas už jo – pačių gyventojų reikalas.
Astos teigimu, tik perkirtus tiltą galima pasiekti jų namus, kito kelio esą nėra. Kaip minėta, statinys – labai prastos būklės, negi visi sėkmingai jį įveikia? „Tikrai ne, ne kartą yra mašinos įstrigusios, netgi mano pačios sūnus su automobiliu įkrito“, – prisiminė moteris.
Astos žodžius, kad tiltas Genių gatvėje – sena problema, patvirtino Stalgėnų seniūnas Arūnas Jurkus. „Žinote, tam tiltui sutvarkyti reikėtų daugiau lėšų, nei jų apskritai skiriama visos mūsų seniūnijos kelių priežiūrai“, – sakė jis.
Seniūnijoje guli ne vienas ir ne du oficialūs raštai, kuriais buvo kreipiamasi į Plungės rajono savivaldybę su prašymu spręsti luknėniškių problemą, tačiau atsakymas visada tas pats – trūksta pinigų. Tiesa, pasiekta nors nedidelė pergalė – objektas įtrauktas į prioritetinių sąrašą.
„Šiais laikais tokių tiltų tikrai negali būti. Be politikų įsikišimo čia nieko nebus“, – pabrėžė seniūnas. Jo tvirtinimu, šis statinys galbūt yra „žemėtvarkininkų klaida“, tarybiniais metais gal labiau naudotas arklių vežimui ar žmonėms pereiti į kitą upelio pusę. Esą kiek tolėliau, Klevų gatvėje, yra pastatytas tvirtas betoninis tiltas per tą patį upelį.
Telefonu kalbintas seniūnas neslėpė, kad galbūt tiltas sulauktų greičiau remonto, jei jo sutvarkymas būtų aktualus didesnei grupei žmonių, o dabar už upelio stūkso vos pora trobų…
„Situacija tokia, kad neturime pinigų reikalingam tilto remontui, –
išklausiusi luknėniškių bėdą, komentavo Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus specialistė Asta Stankuvienė. – Genių gatvė su tilto rekonstrukcija yra įtraukta į prioritetinių objektų sąrašą trečiuoju numeriu, tačiau kol kas finansavimas darbams nėra skirtas.“ Pašnekovė pridūrė, kad problema gvildenama jau bene ketverius metus. Prieš kurį laiką Savivaldybei buvo pateiktas pasiūlymas, kuriame pažymima, kad minėtosios gatvės dalies ir tilto Luknėnuose remonto darbų projekto parengimo ir darbų sąmata preliminariai sudarytų apie 100 tūkst. eurų. Apskritai pastebėta, kad situacija ten yra neaiški, gali būti, kad tiltas netgi yra įformintas kaip melioracijos statinys.
Galbūt atsirastų galimybė tiltą Genių gatvėje kažkiek „aptampyti“ iš avarinės būklės objektams tvarkyti skirtų lėšų? „Gal kažką tokiu atveju ir išeitų padaryti“, – svarstė A. Stankuvienė. Tačiau minėtas objektas tokio statuso neturi. Matyt, reikia sulaukti kokio nelaimingo atsitikimo, kad tiltas būtų labiau vertas atkreipti į save dėmesį.
Pažadais dėl greito remonto nesižarstė ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Jis akcentavo, kad tvarkytinus objektus prioriteto tvarka yra patvirtinusi Savivaldybės taryba – eiliškumo būtina laikytis norint išvengti įvairių neteisingų interpretacijų. O tokių, mero žodžiais, smulkių objektų, kuriems reikalingas remontas, Plungės rajone tikrai yra nemažai. „Ne puikiai atrodo“, – komentuodamas tilto nuotraukas sakė A. Klišonis. Tačiau lėšų kol kas problemai spręsti nėra. „Visos gatvės remontas su tilto rekonstrukcija ten atsieitų apie 216 tūkst. eurų“, – pridūrė Savivaldybės vadovas.
Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis nustebo, kad tokių tiltų apskritai mūsų rajone dar yra. Kad reikia ką nors daryti – faktas, tačiau pinigų tikrai taip greitai neatsiras. Būtų galima esą tiltą sutvirtinti rąstais, tačiau tokiu atveju iškyla atsakomybės klausimas. Kas norės ją prisiimti, jei nutiks nelaimingas įvykis? „Su seniūnu tarsimės, žiūrėsime, gal kokiomis kosmetinėmis priemonėmis ką nors išeis padaryti“, – kalbėjo G. Bagužis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas