Šateikiškiai atšventė kaip reikiant: su dainomis, šokiais ir „Ilgiausių metų!“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-07-30

Karštą liepos 21-ąją, nuo paties ryto, vietos jaunimas drebino Šateikius. Nieko bloga neįvyko, tiesiog miestelio gyventojai ir svečiai buvo žadinami ir kviečiami atvykti į vasaros šventę. Su griausminga technika, muzika, skanduotėmis jaunimas „pasipylė“ į gatves. Linksmybių šateikiškiams netrūko.
Su pirmaisiais gaidžiais „ginkluoti“ meškerėmis prie Vilmos ir Dainoro Salių tvenkinio rinkosi užkietėję žvejai. Netrukus prie Simonos ir Remigijaus Laucių tvenkinio šurmuliuoti ėmė ir pradedantieji žūklautojai – vaikai iki 14 metų. Tad sugauti didžiausią laimikį bandė nuo mažiausio pipiro iki garbaus amžiaus seneliuko. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad žūklės varžybose vaikų grupėje fortūna šypsojosi Lukui Ripkauskui, nedaug nuo jo atsiliko Daumantas Tručinskas ir Modestas Proninas, suaugusiųjų grupėje geriausiai sekėsi Arūnui Vaškiui, Romui Bumbliui, Kaziui Pociui.
Nemažai susidomėjimo sulaukė ir mašinų slalomas, kuriame jėgas išbandė net 43 dalyviai iš visos respublikos.
Nors saulė negailestingai kepino, norinčiųjų susirungti sportinėse varžybose taip pat netrūko. Rungtyse varžėsi tik Šateikių seniūnijos komandos, tad, kaip sakoma, visi prizai liko namuose. Krepšinio rungtyje pirmąją vietą laimėjo komanda „Minusas“ iš Šateikių, antrąją – „Aleksandravas“, trečiąją – „Humell“ iš Šateikių. Paplūdimio tinklinį žaidė net aštuonios komandos, prizines vietas užėmė „Londonas“, „Aleksandravas“ ir „Kadaičiai“. Nenorėjusieji aktyviai judėti žaidė šaškėmis. Beje, jos taip pat buvo ne įprastinės. Sėdėti prie lentos nereikėjo – šaškių lenta virto lauko plytelių danga.
Pasportavę ir šiek tiek atsipūtę, atlikę visus darbus namuose ir šiek tiek atslūgus karščiui, šateikiškiai vėl rinkosi švęsti. Poeto Antano Maceinos žodžiais „Tėvynę, kaip erdvę, palikti galima, ir ją yra palikę milijonai. Tėvynės, kaip istorijos, palikti negalima, kadangi negalima išeiti iš laiko. Žmogaus laikas visada yra istorija…“ vietos gyventojai, gimtinės nors trumpai aplankyti sugrįžusieji ir svečiai pradėjo šventės „Mano kaimo vasara 2018“ iškilmingąją dalį.
Vietos saviveiklininkai atnešė stilizuotą Lietuvos vėliavą, kurią pakelti pakviesti vyresniosios kartos atstovai Aldona ir Antanas Saliai bei mažiausieji šventės dalyviai.
Šventinę nuotaiką šateikiškiams kūrė vietos saviveiklininkų kolektyvai. Ir šiais metais jų įvairovė nustebino ne tik svečius, bet ir vietinius. Žiūrovus šokio plastikos elementais, gracija žavėjo moterų šokių kolektyvas „Madamos“, jaunimo – „Tandemas“ ir mažųjų šokėjėlių grupė (visiems šokėjams vadovauja Akvilina Bertašiūtė). Širdį dainomis glostė visada solidus folklorinis ansamblis „Šateikee“, profesionalus vokalinis ansamblis „Saviti“ (vadovė Laima Domarkienė), visų numylėtas Šateikių parapijos ansamblis „Žiburys“ (vadovė Jurgita Arlauskienė). Išmoningas Margaritos Gedvilienės vadovaujamas dramos kolektyvas visus šventės dalyvius trumpam sugrąžino į vaikystę.
Savo pasirodymais šateikiškius džiugino ne tik savi kolektyvai, bet ir svečiai iš Latvijos. Tad plojimais ir ovacijomis pasitikti ir išlydėti Latvijos Respublikos Tukumo rajono šokių kolektyvas „Abavinia“ ir ansamblis „Irlavnieki“.
Įprasta, kad seniūnijose švenčiant vasaros šventę pagerbiami ir apdovanojami gražiausiai besitvarkantys, išradingai savo sodybas puoselėjantys šeimininkai. Jau ne kartą yra tekę girdėti, kad komisijoms kasmet darosi vis sunkiau surasti tuos ypatinguosius, dar anksčiau neapdovanotus žmones.
Šiemet švęsdami savo vasaros šventę šateikiškiai pagerbė šeimas, rodančias ilgo, darnaus bendro gyvenimo pavyzdį. Į sceną pakviesti, ąžuolo vainikais padabinti ir ant baltai išpuoštų kėdžių susodinti iki širdies gelmių graudinosi ir kitus graudino auksines vestuves švenčiantys Jadvyga ir Petras Simonas Lubiai, smaragdines vestuves – 55 metus kartu nugyvenę Aldona ir Antanas Lubiai, geležinių vestuvių sulaukę – 65 metus bendru gyvenimo keliu žengiantys Jadvyga ir Alfonsas Šukiai bei Adelė ir Povilas Gelumbickiai.
Gražias vestuvių metines švenčiančias ar jau atšventusias poras sveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Šateikių Šv. Morkaus evangelisto parapijos klebonas Romualdas Gečas. Poroms įteikti tautodailininkų Akvilinos ir Rimanto Laimų drožti angelai, o saviveiklininkai ir visi susirinkusieji užtraukė „Ilgiausių metų!“
Pasak Šateikių kultūros centro vadovės Danutės Šatkuvienės, tikimasi, kad ši graži idėja prigis ir taps tradicija, besitęsianti kiekvienais metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Pavaduotoja parašė:

    Ar vaziuos plungiskiai i rusija biciuliautis??

  2. Plungiškis8 parašė:

    Debile, negadink straipsnio ir aprašymo apie šventę savo durnu komentaru….

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Finišo tiesioji (0)

Pasigirsiu, kad jau atlikau savo pilietinę pareigą – atidaviau savo balsą Prezidento ir Europos Parlamento išankstiniuose […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento II turo ir Europos Parlamento rinkimų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas