Šauniausius muzikantus vienija meilė liaudies muzikai

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2014-12-05

Lapkričio 22-ąją respublikinėje 45-ojoje kapelų šventėje „Grok, Jurgeli 2014“ dalyvavo regioninius turus laimėjusios šauniausios kapelos iš visos Lietuvos. Rietaviškių „Subata“ (vadovė Aida Liutikienė), nuskynusi laurus dar vasarį Šilalėje surengtoje regioninėje apžiūroje-varžytuvėse, atstovavo savo kraštui Kaune.
Kaip pasakojo A. Liutikienė, į laikinąją sostinę „Subatą“ lydėjo palaikymo grupė su Rietavo kultūros centro direktore Birute Gedminaite priešakyje. Dalyvauti šiame renginyje buvo didžiulė garbė, nes Žemaitijos regiono kapelų varžytuvėse iš aštuonių kolektyvų į respublikinę šventę deleguoti tik du – Telšių „Smagratis“ ir Rietavo „Subata“.
Pasiėmę muzikos instrumentus, susiderinę balsus, Rietavo kultūros centro kaimo kapelos nariai – smuikininkė Ilma Žilienė, vokalistai Jūratė Šuopienė, Lina Striaukaitė, Valdas Renusas, Algirdas Baltrimas, būgnininkas Bernardas Steponkus, tūbininkas Algimantas Krėpšta, akordeonistas Vytautas Končius, armonikininkai Jonas Šiurys, Gintaras Jazdauskas ir Alvydas Žilius, kontrabosininkas Vincas Varpiotas – iškeliavo į Kauną.
Su rietaviškiais vyko ir pasakotoja Regina Tolenienė, kapelos veikloje dalyvaujanti apie dešimt metų ir skaitanti kraštietės poetės Birutės Lengvenienės kūrybą. Ji yra dalyvavusi Žemaičių draugijos ir Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos organizuojamuose „Žemaičių skaitymuose“, o 2013 metais regioniniame žemaičių skaitovų konkurse Skuode pelniusi pirmąją vietą.
„Šventei pasirinkome tradicinį repertuarą. Žinomomis dainomis, instrumentiniais kūriniais, žemaitiškais B. Lengvenienės eilėraščiais nuolat puoselėjame savo krašto tradicijas. Manyčiau, kad mūsų lūkesčiai pasiteisino su kaupu, nes ne kiekvieną dieną tenka kartu groti su pačiais šauniausiais muzikantais iš visos Lietuvos (dalyvavo 13 kaimo kapelų). Prisirinko pilnutėlė Kauno sporto halė žiūrovų, dalis prie scenos ir šoko, ir kartu dainavo“, – pasakojo A. Liutikienė.
Kolektyvo kilniai misijai Kaune įgyvendinti transportą skyrė Rietavo savivaldybė. Vadovė atviravo, kad repeticijoms laiko iš tikrųjų neskaičiuojantys, bet kartais užtenka ir nedaug, nes „Subatoje“ grojantys patys šauniausi Rietavo muzikantai.
„Turbūt visi su manimi sutiks, kad mūsų kolektyvą vienija meilė liaudies muzikai ir kad tai yra pagrindinis visa ko variklis“, – sakė A. Liutikienė.
O kodėl „Subata“? „Senovėje gegužinės, kiti pasilinksminimai būdavo būtent šeštadieniais, o ir koncertuojame daugiausia šeštadieniais (nors kartais ir repetuoti tenka tomis dienomis). Pradžioje į galvą atėjo pavadinimas „Subatvakaris“, bet jau tokiu pavadinimu yra kaimo kapela, tad nusprendėme, kad bus „Subata“, –
paaiškino vadovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Rutu darzelis parašė:

    Ne meile muzikai vienija, o vadoves lova.

  2. Balanda parašė:

    Jo JO, tikra tiesa

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ir man ne vis tiek (0)

Atvertėme naujų metų kalendorių. Norisi tikėti, kad visi sunkumai liko praeityje, kad gyvensime geriau. Tačiau, o, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kūčios, Kalėdos, Naujieji metai – šeimos šventės, kai parvyksta daug emigrantų. Kokią jie mato dabartinę Lietuvą? Ar ketina bent kada nors grįžti?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas