Savivaldybės administracijos direktorius kažkam užmynė ant nuospaudos?

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-06-14

Plungės politikos kuluaruose sąmyšis: neoficialiais duomenimis, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis praėjusią savaitę ėmėsi iniciatyvos sušaukti neeilinį tarybos posėdį, kurio metu iš pareigų bus atleidžiamas gerą pusmetį Savivaldybės administracijai vadovavęs Gintaras Bagužis.
Kas lemtų permainas vykdomojoje valdžioje, galima tik spėlioti. Praėjusį penktadienį telefonu kalbintas Savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis patvirtino, kad jam jau yra užsiminta apie galimą jo atleidimą iš pareigų. Kokiu pagrindu? „Kiek suprantu, dėl to, kad iš mirties taško nejuda Plungės sporto komplekso statyba. Buvau informuotas, kad pirkimo procedūros turėjo būti pradėtos iki premjero atvykimo į mūsų savivaldybę (Ministras Pirmininkas Plungėje planuoja apsilankyti per Miesto šventę – red. past.), tačiau nepasakyčiau, kad visiškai nieko nėra padaryta šiuo klausimu: 90 tūkst. eurų pradžiai numatyta, dėliojamės paskutinius darbus, kad galėtume pradėti pirkimo procedūras“, – sakė direktorius. Jis užsiminė, kad galbūt planuojamus uždavinius nurodytu laiku įvykdyti neleido ir gana neilgas laiko tarpas einant administracijos direktoriaus pareigas – juk reikia laiko susipažinti su kolektyvu, užsitęsia ir trūkstamų reikalingų specialistų paieška – norisi stiprinti Savivaldybės administracijos aparatą. „Aš dirbu, kaip man išeina, negaliu visko padaryti per kartą, negaliu priversti jų dirbti. O mane apkaltinti neveiklumu tai tas pats, kas pasakyti, kad nemoku žaisti šachmatais“, – su nusivylimo gaidele balse kalbėjo G. Bagužis, šachmatais žaidžiantis nuo vaikystės, pelnęs ne vieną svarią pergalę įvairiuose čempionatuose.
Ar tik dėl sporto komplekso G. Bagužis užsitraukė nemalonę? „Gal nepatiko, kad pajudinau reikalą dėl pastato Telšių g. 3, gal ką nors įžeidžiau, aš tik norėjau geresnes sąlygas ten įsikūrusiems pasiūlyti“, – spėliojo administracijos direktorius. Kiek tiesos yra žodžiuose, kad Plungės liberalai supyko ant G. Bagužio dėl jo viename iš rajono laikraščių išsakytos aštrios kritikos miesto tvarką prižiūrinčios UAB „Valda“ direktoriaus liberalo Tomo Raudžio atžvilgiu, kai šiam negailėta pastabų dėl niekaip nesutvarkomos Laisvės gatvės, kitų miesto priežiūros darbų? „Gal ir tai prisidėjo. Jei keliai ir gatvės duobėti, miestas pilnas šiukšlių, aš taip ir sakau, o dirbti jų negaliu priversti. „Pasišpilkiuojam“ su juo (T. Raudžiu – red. past.) mes neretai“, – neslėpė G. Bagužis.
Ką apie susidariusią situaciją mano visuomeninės organizacijos „Vieninga Plungė“, kuri ir delegavo į Savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužį, vienas iš lyderių Robertas Endrikas? „Sušaukti neeilinį tarybos posėdį ir atleisti direktorių – mero iniciatyva. Kokiu pagrindu tai daroma? Ko iš teisiamos „MG Baltic“ koncerno valdomos partijos galima tikėtis? Šiai partijai sąžiningai dirbančių direktorių, matyt, nereikia. „Kieno jėga, to ir teisybė“ – tokiu principu vadovaujasi ši partija“, – mano R. Endrikas, dar kartą patvirtindamas, kad politika – sudėtingas reikalas. „Geriau žmonėms nežinoti, kas vyksta valdančiosios koalicijos „virtuvėje“, – mįslingai tarstelėjo jis. Jei G. Bagužis bus atleistas iš administracijos direktoriaus pareigų, R. Endrikas neabejoja, kad dabartinė valdančioji dauguma subyrės. „Negali būti jokios kalbos – iš koalicijos trauktumėmės, tiksliau, mes būtume išmesti pačiu brutaliausiu būdu. Kito kandidato tikrai nebesiūlytume – mūsų visi kandidatai yra sąžiningi, vadinasi, netinkami“, – buvo kategoriškas R. Endrikas.
Kad valdančiojoje daugumoje – neramios dienos, patvirtino ir opozicijoje dirbančios Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų Plungės skyriaus pirmininkė Asta Beierle Eigirdienė. „Pasirodo, toks mero dokumentas dėl neeilinio posėdžio tikrai buvo įregistruotas – Protokolo tarnyba man tai patvirtino, vėliau jis buvo atšauktas. Kiek žinau, administracijos direktorių nori atleisti dėl neva nepadarytų darbų. Užmynė ant nuospaudos kažkam. Keista, nes jokio skandalo pastaruoju metu administracijoje nebuvo. Direktorius dirba tik pusę metų – labai trumpai, žmogus naujas, bet imasi iniciatyvos: reikalauja daugiau tvarkos, siekia taupyti pinigus, skaidrinti viešuosius pirkimus. Kažkam tai nepatinka? Dėl sporto komplekso? Juokas ima apie tokį motyvą galvojant. Jie patys kiek kartų tą projektą keitė, kūrė ir pan. Jei jau Plungėje vėl juntamas politinis chaosas, tai gal merui reiktų prisiimti politinę atsakomybę, tuo labiau kad ir kai kurie skuboti politiniai sprendimai labiau rodo savo mažų interesų ir ambicijų tenkinimą nei darbą rajonui iš širdies“, – dėstė politikė.
Pirmadienio rytą kalbintas Savivaldybės vadovas A. Klišonis patvirtino, kad buvo teikęs raštą dėl neeilinio tarybos posėdžio šaukimo. Tačiau jis kol kas nebus surengtas. „Taip, buvo tokia situacija. Su administracijos direktoriumi šnekėjomės apie įvairių projektų įgyvendinimą, kitus nedidelius dalykus. Daugiausia nepasitenkinimo buvo dėl sporto komplekso, nes prieš pusantro mėnesio tarybos posėdyje buvo kalbėta apie šį projektą, skirta papildomų lėšų, tačiau darbai taip ir nepajudėjo. Tikiuosi, išvados po pokalbio yra padarytos: projektas jau „paleistas“, vykdomi pirkimai. Tai buvo vienas iš esminių dalykų, kodėl buvo užsiminta apie direktoriaus atleidimą“, – aiškino meras.
Ar administracijos direktorius toliau liks savo poste, A. Klišonio teigimu, priklausys nuo to, kaip jis dirbs, ar padarys tinkamas išvadas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Pavaduotoja parašė:

    Plunges liberalus i kalejima.

  2. knš parašė:

    aš pritariu Pavaduotojai

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Finišo tiesioji (0)

Pasigirsiu, kad jau atlikau savo pilietinę pareigą – atidaviau savo balsą Prezidento ir Europos Parlamento išankstiniuose […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento II turo ir Europos Parlamento rinkimų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas