Scenos uždangai atsitraukus premjeros pabiro lyg žirniai

Parašė:  2018-04-13

Balandžio 9-ąją, pirmadienį, nuo pat ankstaus ryto Rietavo savivaldybės kultūros centre šurmuliavo vaikai. Mažųjų būryje puikiai jautėsi ir tėvai, atėję į festivalio „Teatro dienos Rietave-2018“ atidarymą.
Žiūrovų salėje buvo tiek daug, kad net kėdžių visiems neužteko, kai kurie turėjo ant laiptų pritūpti.
Taip jau būna, kad minioje žmonių kyla balsų ir emocijų audra, kurią nuraminti nėra taip paprasta. Tačiau susitikimo su teatru laukiančius vaikus lyg burtų lazdele pamojusios nutildė dvi mažos pilkos pelytės. Pasisveikinusios su žiūrovais, jos net nebandė slėpti džiaugsmo, kad sulaukė tokio būrio svečių, ir jaudulio, nes, kaip paaiškėjo, sugedo scenos užsklanda. Nuliūdusias pelytes mažieji iš karto suskato raminti pamokydami, kad, norint atitraukti uždangą, būtina timptelėti už virvelės. O kai ir patarimai nepadėjo, čiupo visi kartu stebuklingą virvutę ir traukė, kol prasidėjo stebuklai. Ir premjeros pasipylė lyg žirniai.
Pirmieji spektakliuką „Pavasaris miške“ (auklėtoja Jūratė Endrikienė) pristatė svečiai iš Plungės lopšelio-darželio „Pasaka“.
Vėliau scenoje karaliavo kiškių pulkas. Spektaklį pagal E. Mieželaičio poemą „Zuikis Puikis“ (režisierė Birutė Butkuvienė) parodė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos pradinių klasių mokinių dramos būrelio nariai.
Pirmadienis buvo iš tiesų stebuklingas, nes žiūrovai galėjo pamatyti net tris spektaklius. Šventę tądien užbaigė Rietavo savivaldybės kultūros centro dramos studijos „Didžioji T“ vaikų grupė. Jaunieji aktoriai susirinkusiesiems dovanojo pastatymą pagal E. Prochain ir V. Lefebvre pasaką „Nukritęs iš dangaus“ (režisierė Birutė Gedminaitė).
Daug puikių akimirkų vaidybos meno mėgėjų laukė ir kitomis dienomis.
Antradienį jaunimas žiūrėjo du pasirodymus – Rietavo savivaldybės kultūros centro dramos studijos „Didžioji T“ jaunimo grupės absurdo komediją „Uždarų durų naktis“ ir Veiviržėnų kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijos „Netikras teatras“ spektaklį „Pupos“.
Stebuklas tęsėsi visą savaitę, tad trečiadienį vaikai pakviesti į teatro edukaciją. Net septynios grupės darželinukų ir mokinių klausėsi pasakojimo apie teatro istoriją, šios rūšies meno atsiradimą Lietuvoje. Kalbėta apie žymiausius šalies režisierius ir apie Rietavo savivaldybės kultūros centre šį darbą dirbančius žmones – Vincą Andriušką ir B. Gedminaitę. Pastarieji patys dalyvavo renginyje ir sudarė galimybes vaikams prisiliesti prie vaidybos meno: išbandyti šešėlių, lėlių, lagamino teatrai.
Kūrybingai ir linksmai su susirinkusiaisiais bendravo Eglė Fabijonavičienė ir Vygailė Valatkaitė.
Po susitikimo visi išsiskirstė kupini naujų įspūdžių – juk ne kasdieną tenka dalyvauti aktorių atrankoje, matuotis sceninius kostiumus, prisiliesti prie scenografijos paslapčių. Kupini geros energijos, su gražiausiais prisiminimais apie Rietavo savivaldybės kultūros centrą po renginio į Šilalę išvyko ir mažieji žiūrovai iš kaimyninio rajono.
Nuostabi dovana – susitikimas su profesionaliais aktoriais – tradicinio festivalio lankytojų laukė ketvirtadienį. Į svečius atvykęs garsusis Keistuolių teatras pakvietė vaikus ir tėvelius susipažinti su bambėti mėgstančiu bajoru. Spektaklio režisierius – Aidas Giniotis.
Na, o penktadienį visi mėgausis susitikimu su režisieriumi V. Andriuška ir vietinių žiūrovų mylimu Rietavo savivaldybės kultūros centro mėgėjų teatru „Ruoda“. Vietiniai teatralai pristatys premjerą – S. Kymantaitės-Čiurlionienės komediją „Vilos puošmena“. Žiūrovai susitiks su scenoje jau ne kartą matytais aktoriais Rimu Jociumi, Simona Paulauskiene, Julija Rimeikiene, Vesta Andrijauskiene, Viktoru Saukalu, Ilona Monstavičiene, Mantu Viržintu, Jūrate Budginiene, Pauliumi Šniauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Su kokia nuotaika žengiate į 2019-uosius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas