„Seime turi būti tik viena partija – Lietuva, kaip ir jūsų rajone – Plungė“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-03-06

Kovo 1-ąją parlamentaro Andriejaus Stančiko, Savivaldybės tarybos narės Dainos Martišienės iniciatyva Plungėje lankėsi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Svečias kartu su Savivaldybės administracijos vadovais, mero patarėju Mantu Česnausku užsuko į Plungės kultūros centrą, Žemaičių dailės muziejų. Vėliau Vaikų bibliotekoje susitiko su visuomene ir atsakė į žmonėms rūpimus klausimus.
Visų pirma svečias supažindino su būsimais švietimo sistemos pokyčiais.
Pasak R. Karbauskio, turėtų pasikeisti stojimo į aukštąsias mokyklas tvarka. Planuojama, kad egzamino įvertinimas nebeturės lemiamo vaidmens stojant į universitetą ar kolegiją. Didesnę reikšmę turėtų kaupiamasis balas – jaunuoliams nebetektų jaudintis, pasiseks egzaminas ar ne. „Mokykis, ir viskas bus gerai“, – akcentavo Seimo Kultūros komiteto pirmininkas.
Svečias pripažino, kad dar yra nemažai mokytojų ruošimo, jų atlyginimų, mokyklų pertvarkos tinklo problemų, kurias reikia spręsti. Atsakydamas į klausimą dėl pedagogų darbo užmokesčio kėlimo pabrėžė, kad pirmasis etapas – etatinis apmokėjimas.
Trumpai apžvelgti ir kultūros reikalai. Kultūros rėmimo fondas bus perskirstomas – atsiras regioniniai padaliniai. Vadinasi, lėšos bus skiriamos konkretiems regionams. Politiko manymu, įvedus tokią tvarką, nebebus piktnaudžiaujama projektais, kurie neva ruošiami regionams, tačiau iš tikro jų nepasiekia.
Plungiškiai domėjosi, kokie bus taikomi kriterijai skirstant kultūrai skirtas lėšas regione. R. Karbauskis atsakė, kad gyventojų skaičius neturėtų būti pagrindinis veiksnys. Galbūt turėtų būti sudaryta taryba, kuri vertintų renginių svarbą, galbūt tradiciniams renginiams būtų numatomas tęstinis finansavimas. Pinigų kultūrai kitais metais turėtų būti keturis kartus daugiau, nei jų yra šiemet. Taip pat numatytas darbo užmokesčio didėjimas kultūros darbuotojams, bibliotekininkams.
Užsiminta ir apie Seimo komisijos vykdomą tyrimą Lietuvos radijuje ir televizijoje. „Tai, ką matome dokumentuose, yra daugiau nei skandalinga. Išsiaiškinsime viską. Reikia, kad žmonės žinotų, kur yra jų pinigai“, – patikino R. Karbauskis.
Sveikatos apsaugos sistemoje bandoma mažinti korupciją, suvaldyti vaistų kainas, daryti viską, kad jie atpigtų. Kaip užsiminė svečias, mėginama pasiekti, kad visiems medikamentams būtų suvienodinti antkainiai. Tad vaistinėms nebeliks poreikio žmonėms brukti ir pardavinėti tik brangiausių vaistų.
„Žinoma, kad darome klaidų. Todėl atsiprašau už jas ir tas, kurias dar padarysime. Blogai, kad negalime paaiškinti žmonėms kai kurių sprendimų“, – savo pasisakymą užbaigė politikas.
Plungiškiai teiravosi, kaip bus su privačiais pensijų kaupimo fondais. Kaip sakė R. Karbauskis, galutinio sprendimo kol kas nėra, tačiau patikino, kad jei fondai bus naikinami, sukauptos žmonių lėšos nebus nusavinamos.
Aktualus susirinkusiesiems buvo ir Seimo narių skaičiaus mažinimas. Svečias paminėjo, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjungos teiktas siūlymas Seimo narių skaičių sumažinti iki 101 nesulaukė nė vienos politinės partijos palaikymo.
Žmonės klausė, ar įmanoma pasiekti, kad politikai, būdami valdžioje, atsisakytų savo ambicijų ir pradėtų dirbti išvien. R. Karbauskis neslėpė, kad laimėjusi rinkimus Valstiečių ir žaliųjų sąjunga norėjo didžiosios koalicijos su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais ir Socialdemokratų partija. „Tokiu atveju nebūtų buvę to stumdymosi. Mano supratimu, Seime turi būti tik viena partija – Lietuva, , – teigė jis.
Užs. Nr. S-458

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Su kokia nuotaika žengiate į 2019-uosius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas