„Seka pasaką žibintai“

Parašė: Kristina VALIENĖ Plungės lopšelio-darželio „Rūtelė“ direktorė 2018-01-05

Plungės lopšelis-darželis „Rūtelė“ gruodžio mėnesį aktyviai įsitraukė į Europos atliekų mažinimo savaitę ir rajono ikimokyklines įstaigas pakvietė dalyvauti projekte .
Į projektą įsijungė aštuonios Plungės rajono ikimokyklinės įstaigos. Jų ugdytiniai drauge su pedagogais ir tėveliais iš antrinių žaliavų darė žibintus.
Kūrybos darbų parodai iš beveik 800 žibintų atrinktas 71. Jie buvo eksponuojami mūsų lopšelyje-darželyje. Šviesai skleisti naudotos aplinkai draugiškos LED, signalinės lemputės, vaškinės žvakutės.
Džiaugiamės, kad žibintai buvo gaminami iš antrinių žaliavų, kurias vėliau bus galima perdirbti ar panaudoti dar ne kartą. Apskaičiavome, kad, naudodami draugišką aplinkai šviesą, nesudeginome 21 kg parafino, nepanaudojome papildomai 2 kg plastiko žvakių įdėklams, o darant žibintus mums pavyko išvengti 85 kg stiklo, apie 18 kg metalo, 7 kg plastiko, beveik 3 kg popieriaus atliekų.
Kompetentinga komisija – UAB Telšių regiono atliekų tvarkymo centro visuomenės informavimo specialistė Eglė Sakalauskaitė, Plungės rajono savivaldybės administracijos ekologė Edita Lydienė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Dangirutė Vaškienė, Plungės kultūros centro parodų organizatorė Jolanta Miltenė, lopšelio-darželio „Rūtelė“ auklėtoja metodininkė Dalia Šermukšnienė – iš parodoje eksponuotų kūrybos darbų išrinko 10 labiausiai ekologijos ir rūšiavimo idėjas atitinkančių žibintų. Įvairios nominacijos („Moderniausio‘‘, „Jaukiausio‘‘, „Ekologiškiausio‘‘, „Universaliausio‘‘ ir kt.) buvo paskirtos Alsėdžių, Plungės „Raudonkepuraitės‘‘, „Vyturėlio“, „Saulutės“, „Nykštuko‘‘, „Rūtelės‘‘ lopšeliams-darželiams, Didvyčių daugiafunkciam centrui ir Platelių universaliam daugiafunkciam centrui.
Visi renginio dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir rėmėjų dovanomis.
O Kalėdų išvakarėse mūsų ugdytiniai pačių padarytus žibintus ir trumpą šventinę programėlę padovanojo Plungės trumpalaikės globos centro gyventojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas