Sėkmę atnešė užtapytas šalies vadovės paveikslas

Parašė:  2017-11-10

Iš Estijoje, Taline, surengto tarptautinio konkurso „Eksperimenta!“ Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos buvusi ugdytinė Vytautė Petkevičiūtė grįžo nominuota. Jos paveikslas „Užtapyta Prezidentė“ pateko tarp trijų geriausių darbų.
Šiuolaikinio meno trienalėje Taline mūsų šaliai atstovavo Vilniaus, Alytaus ir Rietavo jaunieji kūrėjai. Iš Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos į renginį vyko Dailės skyriaus moksleivė Gabrielė Griciūtė ir jau mokslus baigę V. Petkevičiūtė ir Rokas Drukteinis.
Tarptautinį konkursą, kurio tikslas – pristatyti Estijoje mūsų šalies meno mokyklas, organizavo Alytaus dailės mokykla.
Vertinti buvo atsiųsta beveik 400 darbų iš dešimties pasaulio šalių. Kuratoriai atrinko 72 kūrinius iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Vokietijos, Kanados, Slovėnijos, Suomijos, Rusijos, Turkijos ir Brazilijos. Visi jie eksponuojami šešiose pagrindinėse Talino parodų salėse ir galerijose.
Apie dalyvavimą šiuolaikinio meno trienalėje lapkričio 6 dieną konkurso dalyviai ir mokytojas Tomas Danilevičius papasakojo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos bendruomenei.
Kalbėdamas apie Estijos sostinėje patirtus įspūdžius, T. Danilevičius neslėpė susižavėjimo tuo, kad jaunųjų kūrėjų darbai pateko į galerijų, fotografijos muziejų sales, kuriose eksponuojami ir žymių menininkų kūriniai. „Renginyje buvo labai pabrėžta, kad visos išraiškos formos, kurias mokiniai naudojo trienalėje, yra priimtinos. Svarbiausia, ką norima jomis pasakyti“, – prisiminė mokytojas.
T. Danilevičiui patiko ir pats konkurso organizavimas. Dalyviai turėjo laiko pasigrožėti senuoju Talinu, aplankyti žymesnius, turistų pamėgtus objektus. Tad į Rietavą sugrįžta ne tik su renginio, bet ir paties miesto nuotraukomis.
Rietaviškiai fotografijos paslapčių mokėsi kūrybinėse dirbtuvėse. Apie ten įgytą patirtį pasakojo G. Griciūtė.
Šiuolaikinio meno trienalės komisija apdovanojo tris jaunuosius dailininkus, kurių kūriniai išsiskyrė menine išraiška. Tarp jų – V. Petkevičiūtės „Užtapyta Prezidentė“. Merginos darbas įvertintas kaip tikslus ir lakoniškas, sąmoningai analizuojantis meno ir ekonomikos santykį. Paveiksle buvo vaizduojama mūsų šalies vadovė Dalia Grybauskaitė kaip lėlė Barbė. Dėl ekonominių priežasčių jis perpieštas kaip mandala.
Apie nominaciją jai pelniusį kūrinį V. Petkevičiūtė kalbėjo: „Nutapyta Lietuvos Prezidentė buvo baigiamasis meno mokyklos darbas. Maždaug po trejų metų, užėjus didžiuliam norui tapyti, sugalvojau užpiešti paveikslą, nes neturėjau švarios drobės. Taip vieną vakarą ant jo atsirado mandala.“
Visas kūrinys akcentuoja du gyvenimo tarpsnius: Prezidentė – vaikystės svajones, pasirinkimų kryžkelę, mandala – laikotarpį, kai esi suaugęs ir pats gali priimti sprendimus, kaip ir šitą – užtapyti Prezidentės paveikslą.
T. Danilevičius sakė, kad švarios drobės nebuvimas ir tapymas ant kito paveikslo įkūnijo konkurso temą – ekonomiką.
Jaunieji kūrėjai džiaugėsi, kad konkurse vyravo labai šilta atmosfera, visi dalyviai buvo itin draugiški, salės paruoštos taip, lyg juose būtų eksponuojami ne mokinių, o profesionalų kūriniai, dėl ko kiekvienas dalyvis galėjo pasijausti lyg žinomas menininkas.
Be V. Petkevičiūtės „Užtapytos Prezidentės“, komisija atrinko Monos Bernhard „Akcijų rinką „Oracle“ (Vokietija), Elinos Puce „Laiko struktūrizavimą“ (Latvija).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas