Senelio pėdomis

Parašė: Kostas SLIVSKIS 2017-12-15

Praėjusį šeštadienį jau net trisdešimt antrąjį kartą vyko Plungės rajono medžiotojų draugijos pavyzdinė medžioklė, kuri dar vadinama – kiškių. Ji kasmet rengiama vis kito klubo valdose. Šiemet – „Platelių“. Medžioklei vadovavo Šarūnas Mikašauskas, kuris yra ilgamečio šio klubo vadovo Stasio Mikašausko anūkas. Karaliumi tapo Tadas Andriuška.
Nuo ryto atrodė, kad dangus su žeme susimaišys: gausi šlapdriba, vėjas, bet paskui gamta apsiramino. Pakelti draugijos vėliavos išsirikiavusiems medžiotojams ir akys sniegu uždribo. Tačiau ją su smagia nuotaika iškėlė garbės medžiotojas Jonas Šečkus. Tai vyko gaudžiant medžioklės ragams, kuriuos pūtė Virginijus Valančius su talkininku Jonu Šečkumi – J. Šečkaus anūku.
Kaip ir visada, vadovo kalba apie saugumą medžioklėje ir į kokius žvėris galima taikytis. Ir… tegu velniai tą bjaurų orą – juk mes medžiotojai, tad pirmyn žvėrių takais.
Pavyzdinės medžioklės sumanytojai yra buvęs Plungės aplinkos apsaugos agentūros viršininkas Aloizas Balsys ir jau amžinuosiuose medžioklės plotuose medžiojantis rajono medžiotojų draugijos vadovas Aleksas Grigaitis.
Medžioklė pavadinta taip todėl, kad išrenkamas karalius, aidi ragas, į ją kviečiami visų būrelių ir klubų vadovai.
Šį kartą daugiausia šūvių paleista per pirmąjį varymą, o iš viso – 19. Be abejo, kiekvienas svajojo patiesti kiškį. Gali būti krūvą šernų priguldęs, bet tas, kuris sumedžiojo kiškelį, ir tampa karaliumi. Aišku, gali būti ir ne vienas ilgaausį paguldęs. Tokių atvejų pavyzdinėse medžioklėse yra buvę. Štai tada komisijai nelengva nustatyti, kuris tapo karaliumi.
Šioje medžioklėje į kiškį šovė pora medžiotojų ir turėjo galimybę tapti karaliumi, bet zuikiai buvo „guminiai“.
Medžiotojai paguldė kelias lapes. Pasisekė Svajūnui Sungailai, Justinui Zuozai, Andriui Sempukui.
Stirnas sumedžiojo Zigmas Bumblys, Mindaugas Salys, net dvi paguldė Alvydas Milius.
Svariai vertinamas šerno sumedžiojimas. Net du degluosius patiesė T. Andriuška. Jis ir pripažintas karaliumi. Gaudžiant ragams, jam įteikta pereinamoji pavyzdinių medžioklių taurė ir medalis. Atminimo medaliais apdovanoti visi medžioklės dalyviai.
Per ištaigingą šeimininkų surengtą vakarienę, kuri vyko poilsiavietėje prie Ilgio ežero, rajono medžioklės žinovas Virginijus Ostasevičius, aidint plojimams (ne kartą), padėkojo Zenonui Vaištarui, kuris rajono medžiotojų draugijai vadovavo net penkiolika metų ir nusprendė atsisakyti šių visuomeninių pareigų. Naujas draugijos vadovas bus išrinktas konferencijoje kitų metų pradžioje.
V. Ostasevičius už surengtą įsimintiną medžioklę „Platelių“ klubui įteikė padėkos raštą. Tokiu pat raštu apdovanotas šios medžioklės vadovas Š. Mikašauskas. Jis tikrąja to žodžio prasme žvėrių takais patraukė ir dar (kaip ir senelis) tapo klubo vadovu.
Knygomis apie medžioklę apdovanoti J. Šečkus, varovų vadovas Tadas Mikašauskas ir V. Valančius. Renginį filmavo TV laidos „Tauro ragas“ grupė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas