„Sidabro vainikėlis“ parvežtas į Plungę

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-06-14

Gegužės 31-ąją Kretingos muziejuje apdovanoti Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamo Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ laimėtojai. Tarp aukščiausią įvertinimą gavusių jaunųjų menininkų – ir trys plungiškiai.
2013 metais pradėto rengti konkurso tikslai – palaikyti gyvybingas ir gaivinti nykstančias liaudies dailės tradicijas, skatinti visuomenės, ypač jaunosios kartos, domėjimąsi tradiciniais dailiaisiais amatais, atskleisti talentingiausius vaikus ir jaunuolius, savo laisvalaikį skiriančius tradicinės liaudies dailės ir dailiųjų amatų studijoms ir jomis paremtai kūrybai, suteikti galimybę parodyti visuomenei savo darbus, varžytis su bendraamžiais įgūdžiais ir meistriškumu ir kt.
Konkursas vyksta trimis etapais. Iš pradžių jaunieji medžio drožėjai, dailininkai ir kitų amatų mėgėjai įveikia rajoninę atranką, vėliau geriausieji keliauja į regioninę atranką. Šiais metais regionų turuose varžėsi net 382 dalyviai iš 41 rajono. Į baigiamąjį etapą atrinkti 42 talentingiausių, labiausiai tradicinius amatus atskleidusių autorių darbai. Kaip ir minėta, tarp geriausiųjų – trys plungiškiai.
Visi jie – medžio drožėjai. Šio amato paslapčių vaikinus moko tautodailininkas, mokytojas metodininkas Viktoras Raibužis.
„Saulės“ gimnazijos IId klasės moksleivis Ernestas Kurmis su medžiu draugauja apie penkerius metus. Konkurse jis užėmė trečiąją vietą.
Plungės technologijų ir verslo mokyklos mokinys Evaldas Kleinauskis įvertintas antrąja vieta. Kaip pasakojo mokytojas, vaikinas mokytis pas jį pradėjo prieš dvejus metus. Daugiausia drožia skulptūras, nebijo imtis sudėtingų darbų. Tad ir pastangos neliko nepastebėtos.
Ko gero, daugelis nustebtų, jei „Sidabro vainikėlio“ konkurse nedalyvautų „Babrungo“ pagrindinės mokyklos auklėtinis Aurimas Jurgaitis. Jaunuolis tituluojamas būsimu tautodailininku, savo darbais žavi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio tradicinių amatų gerbėjus. A. Jurgaitis medį kalbina jau aštuonerius metus. Jo triūsas įvertintas aukščiausiu balu – jam įteiktas „Sidabro vainikėlis“. Beje, Aurimui tai antrasis toks apdovanojimas. Pirmąjį jis pelnė 2013 metais.
Kadangi konkurso nuostatuose numatyta, kad jame dalyvauja vaikai iki 18 metų ir laimėtojas vėl pretenduoti į „Sidabro vainikėlį“ gali tik po dvejų metų, A. Jurgaičiui šis apdovanojimas – paskutinis. Tačiau tai nereiškia, jog jaunasis meistras nustos drožinėti. Kaip sakė V. Raibužis, Aurimas jau dalyvavo XIX respublikinėje medžio drožėjų darbų konkursinėje parodoje Liongino Šepkos premijai laimėti. Nors premijos ir negavo, tačiau buvo apdovanotas kaip jauniausias dalyvis. O moteris iš Australijos net įsigijo vieną darbą.
Netrukus jaunieji meistrai savo sugebėjimus demonstruos Plungės miesto šventėje, Lietuvos dainų šventėje, Joninėse Klaipėdoje ir kitur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kaip didžiausios vertybės linkėjo taikos (2)

Neseniai likimas nuvedė į Sakartvelą (tiesa, pats ekskursijos gidas savo šalį labiau buvo linkęs vadinti Gruzija). […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento rinkimų I turo ir dviejų referendumų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas