Šilališkės ir kėdainiškio sūnaus gimtinė – Rietavas

Parašė:  2018-01-16

Išliekame ištikimi savo tradicijai pristatyti skaitytojams pirmąjį metų kūdikį. Rietavo savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje jis įregistruotas sausio 9 dieną. Adrijus Volkavičius tapo ne tik pirmuoju kūdikiu, gimusiu 2018 metais mūsų savivaldybėje, bet ir pirmuoju Lietuvos valstybės šimtmečio rietaviškiu.
Mažylis į šį pasaulį pasibeldė sausio 4-ąją. Kaip pasakojo jo mama Vaida, medikai prognozavo, kad jis gims baigiantis 2017 metams. Todėl šventes būsimieji tėveliai sutiko ramiai, pasiruošę bet kurią akimirką važiuoti į ligoninę. Tačiau kūdikis neskubėjo.
Į gimdymo namus V. Volkavičienė išvyko sausio 3-iąją, o vaikelis atėjo dvidešimt devynios minutės po vidurnakčio, paskelbusio sausio 4-osios pradžią. Gimė nedidelis – ūgis 52 cm, svoris 2 kg 850 g. Gimdymas, kaip sakė laiminga mama, ilgai neužsitęsė ir buvo nesunkus.
Audrius stebėjo savo pirmagimio atėjimo į šį pasaulį momentą. Tėvai iš anksto žinojo, kad gims berniukas, tad kūdikio lytis jiems nebuvo staigmena. Vardą sūnui taip pat turėjo išrinkę. „Vaikščiojome kažkada pajūriu, ir sugalvojau, kad mūsų berniukui tiktų Adrijaus vardas. Vaida man pritarė. Pasidomėjome vardo kilme – Adrijus yra vyriško lotyniško vardo Adrijonas, kuris buvo karių globėjas, variantas“, – kalbėjo A. Volkavičius.
Kol kūdikis ramiai miegojo lopšyje, sužinojome, kad nė vienas iš sutuoktinių Volkavičių nėra kilę iš Rietavo. Šilališkę Vaidą į mūsų miestą atvedė mokslai – ji Žemaitijos kolegijoje studijavo želdinių dizainą, o kėdainiškį Audrių – meilė.
Jųdviejų pažintis – labai šiuolaikiška. Kaip anuomet buvo madinga tarp jaunų žmonių, Audrius sugalvojo telefono numerį ir parašė žinutę. Jo aklas šūvis buvo taiklus – į SMS atsakė bendraamžė mergina. Bendravimas telefonu tęsėsi metus. Vėliau jiedu nutarė susitikti. Pasimatė, patiko vienas kitam ir pradėjo susitikinėti. Dar po metų Audrius pasirinko ištęstines automobilių mechaniko studijas Žemaitijos kolegijoje. Dabar jų namai – Rietave. Moteris neslepia, kad miestą pamilo iš karto, prigyti Žemaitijoje nebuvo sunku ir Audriui. Vyras dirba pamainos viršininku „Biovast“ gamykloje, Vaida – parduotuvėje „Plunksna“.
Nors pora kartu jau vienuolika metų, santykius įteisino tik liepos mėnesį. 2017-ieji, anot sutuoktinių, jiems buvo neeiliniai – abu atšventė savo trisdešimtmečius, susituokė ir įsigijo butą. Tikėjosi, kad nueinančius, jiems sėkmingus metus vainikuos mažylio gimimas, bet jis, matyt, turėjo planą tapti valstybės šimtmečio vaiku.
Registruojant sūnaus gimimą Rietavo civilinės metrikacijos skyriuje Volkavičių laukė staigmena. Pirmąjį valstybės šimtmečio rietaviškį ir jo tėvelius pasveikino meras Antanas Černeckis. Įteikdamas dovaną – šeimai 100 eurų vertės čekį, kūdikiui – minkštą chalatėlį-rankšluostį, ant kurio puikuojasi užrašas „Šimtmečio rietaviškis“, o mamai – rožių puokštę – Savivaldybės vadovas linkėjo, kad mažylis augtų sveikas, žvalus ir ramus. Prie šių gražių linkėjimų prisidėjo Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Zinaida Baltrimienė.
Padėkojusi už jos sūnui parodytą dėmesį, V. Volkavičienė palinkėjo, kad jubiliejiniais Lietuvos valstybės metais Rietavo savivaldybėje gimtų šimtas vaikų.
Mažylio mama neslepia, jog jiems malonu, kad jų kūdikiui parodytas toks dėmesys: „Matyt, Adrijus todėl ir neskubėjo gimti. O mano senelis buvo gimęs valstybės įkūrimo metais –1918-aisiais.“
Adrijus – pirmasis vaikaitis Vaidos tėvams. Seneliai iš Kėdainių jau turi tris anūkus.
Geltonojo Žemės Šuns metais po Ožiaragio ženklu gimusiam savo sūnui tėvai linki augti sveikam ir laimingam. Kuo ir koks jis bus užaugęs, planų dar nekuria. Tik norėtų, kad Adrijus ilgai nebūtų vienas. Vaida neslepia turinti vilčių auginti mažiausiai tris vaikus, Audrius – taip pat už gausesnę šeimą.
To jiems ir palinkėsime!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas