Šimto metų gyvenimo – tik pavydėti!

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-08-29

Plungiškei Vincentai Jonikaitei rugpjūčio 23 dieną sukako 100 metų! Istorinę – Baltijos kelio – dieną gimusi moteris savo ilgo gyvenimo istorija įspūdingo gimtadienio proga dalijosi su būriu ją aplankiusių svečių. Tiesa, susitikimas su šimtamete vyko Plungės ligoninėje: čia, antrajame palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, pastarąsias dienas dėl susilpnėjusios sveikatos leidžia jubiliatė.
Vincenta Jonikaitė – plungiškė. Ūkininkų šeimoje užaugusi senolė turėjo brolį ir dvi seseris, tačiau šiandien nė vieno iš artimųjų nelikę. Tik jai likimas lėmė nugyventi tokį aukso amžių. Kokia jos ilgaamžiškumo priežastis, senolė pernelyg neatvirauja, o ir esą jokios paslapties čia nėra – paprasčiausiai Dievas ją turbūt… pamiršo.
Tačiau to, kad šių metų rugpjūtis – jau šimtasis Vincentos gyvenime, nepamiršo didelis būrys jos sveikintojų, tarp kurių – Plungės rajono
savivaldybės meras Audrius Klišonis su patarėju Žydrūnu Purauskiu, vicemerė Asta Beierle Eigirdienė, Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius, ligoninės antrojo palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėja gydytoja Eugenija Gaudiešienė, šio skyriaus darbuotojos. Kartu su jubiliate išskirtinę dieną buvo ir jos globėja Vida, senolę prižiūrinti ir ja besirūpinanti pastaruosius septynerius metus.
Savo vaikų Vincenta neturinti, šeimos nesukūrusi, nors savo motinišką rūpestį ir šilumą turėjusi kam dovanoti: 23 metus ji dirbusi auklyte vaikų darželiuose: Plungės miesto lopšelyje-darželyje „Raudonkepuraitė“, „Nykštukas“. „Daug vaikų išleidau į mokyklą. Aš juos labai mylėjau, o ir vaikučiai, jų tėveliai mane labai mylėjo“, – sakė šimtametė, kuriai svetimus mažylius teko prižiūrėti ir dieną, ir naktį, kadangi tada darželiai buvę savaitiniai.
Gyd. E. Gaudiešienė apie jos vadovaujamo skyriaus pacientę atsiliepė labai šiltai. „Tai labai šviesaus proto, labai rami, nedejuojanti, maloni močiutė, kuri, beje, mėgsta bendrauti ir turi puikų humoro jausmą“, – kalbėjo vedėja. Tuo netrukome įsitikinti. Į klausimą, kodėl taip ir neištekėjusi, šimtametė pašmaikštavo – esą buvusi negraži. Tačiau iš tikrųjų, kaip pastebėjo jos globėja Vida, Vincentos mama buvusi labai griežta. Visą jaunystę šimtametė praleidusi pas tėvus ūkyje, dirbusi ten visus ūkio darbus – nebuvo kada vaikščioti į pasimatymus. Įdomu tai, kad tokio paties likimo buvo ir jos sesės – šeimų nesukūrė. Užtat brolis sulaukęs net vienuolikos vaikų.
Šiandien ligoninėje V. Jonikaitę, be globėjos Vidos, aplanko draugės, kaimynės. Turi moteris giminių ir sostinėje, ir Šiauliuose, ir Kaune, vienas iš sūnėnų gyvena Pungės rajone, tačiau su jais bendravimas nutrūkęs.
„Iš visos širdies dėkoju. Ačiū slaugytojoms ir visam ligoninės personalui, kad globojat ir mylit vienišus senelius, kad priglaudžiat“, – susigraudinusi kalbėjo sveikinimų gausos sulaukusi šimtametė.
Įsimintinos šventės dieną V. Jonikaitės palatą papuošė gėlių puokštės, sveikatą sustiprinti turėtų A. Martusevičiaus kaip dovana įteikti vitaminai, ligoninės darbuotojų megztos kojinės. Meras A. Klišonis senolę pagerbė užrišdamas jai jubiliejinę juostą. „Taip gerai atrodote, esate labai graži. Gyvenkite, gyvenkite, gyvenkite! Sveikatos Jums“, – linkėjo vicemerė A. Beierle Eigirdienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas