Širdį šildanti, gražių jausmų pripildanti dovana visuomenei

Parašė:  2019-01-03

Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla turi gražią tradiciją: iki didžiųjų metų švenčių likus savaitei ar dviem, plungiškiams ir miesto svečiams dovanoja savo ugdytinių ir pedagogų koncertą „Kalėdų belaukiant“. Anksčiau žiūrovus buvo bandoma sutalpinti įstaigos koncertų salėje. Prieš trejus metus renginys persikėlė į Plungės kultūros centrą. Kasmet jis sulaukia didelio susidomėjimo. Ne išimtis buvo ir šie metai. Savo tradicinį koncertą Mykolo Oginskio meno mokyklos mokiniai ir mokytojai visuomenei padovanojo gruodžio 14-ąją.
Šventinę nuotaiką susirinkusiesiems pirmoji kūrė jungtinė chorinio dainavimo ir jaunučių choro grupė (vadovė Jurgita Arlauskienė).
„Tirpte tirpsta metai, gyvename advento nuotaikomis, Kalėdų laukimu. Tegul šis koncertas sušildo jūsų širdis ir pripildo jas gražių jausmų, melodijų. Tikimės, kad tai išliks ilgam“, – kalbėjo renginio vedėjai Mykolo Oginskio meno mokyklos mokytoja Saida Mikailienė ir Telšių Žemaitės dramos teatro aktorius Donatas Žilinskas.
„Ant scenos tiek gražių angelų mums dainavo. Artėja Kalėdos – šventė, vainikuojanti metus, kupina džiugesio ir blizgesio, tikėjimo, meilės. Smagu, kad būtent šia proga mūsų jaunieji atlikėjai parodys, ką sugeba, ko išmoko ir kiek patobulėjo. Linkiu visiems būti geresniems, labiau mylėti vieniems kitus, labiau įžvelgti tai, kas gera, nebijoti pagirti mažųjų talentų, jų drąsos, sugebėjimų“, – sveikino plungiškius meras Audrius Klišonis.
Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas Vytautas Gedvainis susirinkusiesiems linkėjo svajonių išsipildymo, kad koncertą dovanojantys vaikai stebintų Lietuvą ir pasaulį, pasidžiaugti, kad tai, ką kažkada Plungėje „pasėjo“ kunigaikščiai Oginskiai, toliau klesti, auga ir suteikia didžiulę garbę.
Po gražių sveikinimų žiūrovų akis džiugino Choreografijos skyriaus mokytojų Loretos Vaitkutės, Aidos Brazdeikienės paruoštų mokinių šokių kompozicijos, širdį virpino ir Kalėdų dvasią kūrė berniukų ir jaunučių chorai, vadovaujami Ritos Urniežienės ir J. Arlauskienės.
„Instrumentų instrumentas – taip sakoma apie fortepijoną, žavintį universalumu ir didelėmis raiškos galimybėmis. Juo įspūdingai atliekama ir solo partija, ir švelniai pritariama droviam dainininkui. Jis lyginamas su dailininko palete, skamba spalvingai tarsi orkestras. Tai instrumentas, kuris laukia, kad jį paverstum kuo nors kitu, jis tarsi aktorius, nuolat norintis įsikūnyti į vieną ar kitą vaidmenį. Dėl savo didybės ir išskirtinių galimybių jis yra daugelio koncertų puošmena ir scenos valdovas“, – vieną iš puikiai Mykolo Oginskio meno mokyklos mokinių įvaldytų instrumentų apibūdino renginio vedėjai. Tad plungiškiams ramesnius ir smagesnius kūrinius skambino Melisa Mikailaitė, Mantas Stabingis, duetu Agota Blaževičiūtė ir M. Stabingis. Atskleisti šio muzikos instrumento paslaptis vaikus moko Romena Bernotienė ir Jūratė Jonauskienė.
„Palaimintas laikas, kuris visus įtraukia į meilės „sąmokslą“. Kalėdos – metas, kai mes dovanojame meilę, šviesą tiems, kuriems jos labiausiai reikia, metas, kai mūsų artimųjų meilė turi laimėti prieš visą neapykantą. Tegul Kalėdos netampa tik daiktų pirkimu ir blizgučiais. Raskime peno širdžiai, protui ir meilei“, – visiems linkėjo S. Mikailienė ir D. Žilinskas.
Tad nieko nuostabaus, kad po tokių žodžių suskambus mokytojo Vidmanto Lūžos vadovaujamo gitaristų ansamblio muzikai ne vienas į koncertą atėjęs paniro į prisiminimus apie jaunystę, tylius vasaros vakarus, šildantį laužą ir širdyje apsigyvenusius jausmus. Visa tai dar labiau sustiprino smuikininko Tito Lapkausko ir fortepijonininko Kęstučio Čivilio atliekamas kūrinys (mokytojos Danutė Zaveckienė ir J. Jonauskienė).
Širdies stygas neabejotinai virpino ir sielą virkdė Mykolo Oginskio meno mokyklos styginių orkestro atliekama Peterio Martino „Venecija“ (vadovės Violeta Gaubytė ir Žermena Kressin), o rankos pačios kilo ploti po jaunių choro (mokytoja Irena Bakanauskienė, koncertmeisterė Lina Balbošiovienė), solistės Livijos Šiaudvirtaitės kartu su lengvosios muzikos orkestru atliktų dainų (I. Bakanauskienė, Rita Džiaugienė).
Žiūrovai kaipmat įsitraukė ir plojimais palydėjo kanklininkų ansamblį (vadovė Irena Urbonienė), smagiai užgrojusią liaudiškos muzikos kapelą „Mykoliukai“ (vadovė R. Džiaugienė).
Į lyriškų jausmų virtinę plungiškius įsuko saksofonininkų ansamblis (mokytojas Stasys Razmus), akordeonistų Povilo Kurmio ir Aurimo Kauno duetas (mokytojai Violeta Norvilienė ir Povilas Budginas). Ne mažiau džiugino ir akordeonistų orkestras, vadovaujamas Ligitos Veniulienės.
Vakarą nuspalvino vokalinio-instrumentinio, mušamųjų ansamblių kūriniai (mokytojai Edmundas Noreika ir Edmundas Juška).
Na, o koncertą tradiciškai vainikavo trankūs pučiamųjų instrumentų garsai. Visų pirma žiūrovams pristatytas Mykolo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų instrumentų ansamblis „Jaunieji padūkėliai“ (mokytojas Artūras Urniežius). Savo talentais taip pat žavėjo mokytojų diksilendas (vadovas Romualdas Simonavičius) ir pučiamųjų orkestras (vadovas A. Urniežius) su šokėjų grupe (vadovė A. Brazdeikienė).
„Šiandien jūs išgirdote patį tikriausią koncertą. Daugiau niekur tokio neišgirsite. Tai buvo tikras garsas, tikra, nesuvaidinta emocija, tyras vaikų džiaugsmas, jų meno supratimas. Jie – ne profesionalūs aktoriai, tai mūsų augantis nuostabus jaunimas. Tik visapusiškai ugdomas žmogus suvoks, kaip kurti gėrį ir grožį“, – nuskambėjus paskutiniam akordui, visuomenę sveikino Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė R. Urniežienė.
Kiekvienas, paklausęs jaunųjų talentų ir jų pedagogų koncerto, parsinešė širdyje ne tik džiaugsmo, bet ir susikaupimo, rimties…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Finišo tiesioji (0)

Pasigirsiu, kad jau atlikau savo pilietinę pareigą – atidaviau savo balsą Prezidento ir Europos Parlamento išankstiniuose […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento II turo ir Europos Parlamento rinkimų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas