„Skriskite, siekite savo tikslų, bet žinokite, kad mes visada lauksime jūsų sugrįžtančių“

Parašė:  2017-05-05

Balandžio 29-ąją Plungės kultūros centre paminėta Tarptautinė šokio diena. Visiems šokėjams ir šios meno rūšies gerbėjams padovanotas akį ir širdį džiuginantis koncertas „Rangė“.
Kaip ir kiekvienais metais, plungiškiams ir svečiams savo paruoštas programas pristatė Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Mažasis suvartukas“ ir liaudiškų šokių ansamblio „Suvartukas“ dalyviai, vadovaujami Ilonos Baltikauskaitės ir Monikos Rupeikaitės.
Koncertui „dirigavo“ ir eiliuotas įžangas į šokių margą juostą pynė šios kultūros įstaigos renginių vedimo ir organizavimo klubo „Menadė“ merginos.
Su didžiuliu jauduliu savo pasirodymo laukė patys mažiausieji, ikimokyklinio amžiaus, „Mažojo suvartuko“ nariai. Na, o žiūrovai plojimų jiems negailėjo, net ir jei pasitaikė mažų klaidų, jų nepastebėjo.
Beje, šie mažieji šokėjai savo šokį „Kac kac kačiukai“ parodė ne tik plungiškiams. Kovo mėnesį jis pademonstruotas respublikiniame festivalyje „Šokime kartu – „Junga“, aš ir tu“ Klaipėdoje.
Vėliau į sceną lipo kelerius metus ilgiau šokio meną kremtančios grupės. Šokėjai susikaupę, bet su šypsenomis veiduose trypė „Katinėli, nu nu nu“, „Naujienas“, „Šiū namo“, „Treptinukę“.
„Gyvenimo rėdos ratu ir rangė sukasi kartu, / Čia kūdikis, čia paauglys, o štai jau tėvas ir karys. / Taip sukasi be paliovos pasaulis rangės dyvinos. / Sustokim, broliai, uždainuokim ir trankiai „Rundą“ mes pašokim“, – eiliavo renginio vedėjos, o scenoje trankiai „Rundai“ rikiavosi ne vieną dešimtmetį, praleistą su tautiniu šokiu, skaičiuojantys ir savo vaikams meilę šiai meno rūšiai skiepijantys ansamblio „Suvartukas“ dalyviai.
Ne mažesnę „pirtį“ scenoje užkūrė ir kaip tikros bitelės po sceną zujo „Mažojo suvartuko“ mergaičių grupės narės, šokdamos „Bitutes“. Vos tik jos paliko sceną, jų vietą užėmė šokantieji „Žvirblį ir zylutę“, „Dują“.
Mažesnius koncerto dalyvius keitė vyresni, jaunimą – suaugusieji. Ir trypė poros „Vakaruškas“, „Barborytę“, „Vaikus vanagus“, „Nemuniečių polką“, „Boružėlę“, „Garnį“.
Kai šokėjai negailėdami savęs šoko „Polkutę“, „Pakrėstinukę“, ne vienas stebėjosi, iš kur jie semiasi jėgų, ir lyg norėdami įsitikinti jų valios stiprumu plojimais ragino suktis dar greičiau. O nutilus paskutiniam akordui šaukė: „Bravo!“
Su ne mažesnėmis ovacijomis į užkulisius palydėti ir sušokusieji „Kas išmynė tuos takelius“, „Gegužinę“, „Linksminkimos“.
„Supynėm margą šokių rangę iš saulės, meilės ir šviesos. / Tegul visi vaikai ją pina iš meilės šokiui ir gamtos“, – koncerto pabaigoje tarė „Menadės“ merginos.
Ne kartą teko girdėti, kad „Mažasis suvartukas“ ir „Suvartukas“ – viena didelė šeima, kurioje drauge džiaugiamasi, liūdima, kurioje pirmuosius šokio žingsnius pradėję žengti vaikai laikui bėgant užauga ir išskleidžia sparnus skrydžiui į platųjį pasaulį. Kasmet kolektyvo vadovė I. Baltikauskaitė atsisveikina su „Mažojo suvartuko“ nariais dvyliktokais. Ne išimtis ir šie metai. Kolektyvą palieka šeši šokėjai. Tad abiturientai, sušokę „Iki paryčių“, atsisveikino su savo šokio partneriais, savo kolektyvu ir Plungės kultūros centro scena.
Išlydėdama į gyvenimą, kaip pati sakė, savo vaikus, I. Baltikauskaitė prisiminė jų atėjimą į kolektyvą, jų kelionę šokio takeliu, krėstas išdaigas ir atsiprašymus už jas, parodytą užsispyrimą. Girdėdami vadovės žodžius, ašaras braukė ne tik kolektyvą paliekantieji, bet ir su jais atsisveikinantys draugai. Taigi šiemet „Mažąjį suvartuką“ palieka trylika metų jame šokusi Živilė Ročiūtė, po dvylika metų tautiniam šokiui atidavę Paula Garbaitė, Mantas Virbauskas, Antanas Vindašius, Rugilė Žukauskaitė ir prieš penkerius metus į kolektyvą įsitraukęs Žygimantas Parkauskas. , , , , – linkėjo I. Baltikauskaitė.
Dvyliktokams pažymėjimus-padėkos raštus už pačios geriausios šokio mokyklos baigimą įteikė Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. „Visada džiugina šio kolektyvo pasirodymai, jo narių meilė tautiniam šokiui. Smagu matyti kasmet vis daugiau naujų šokėjų sulaukiantį „Mažąjį suvartuką“, – sakė jis.
Už tai, kad jaunajai kartai skiepija meilę liaudies šokiui, direktorius gėlių puokštes įteikė I. Baltikauskaitei ir M. Rupeikaitei.
Padėkos raštu apdovanota ir kita mažuosius šokėjus ruošusi, šiuo metu vaiko auginimo atostogose esanti Justė Tulickienė.
Tarptautinė šokio diena paminėta. Netrukus Plungės kultūros centras plungiškius ir svečius kvies į pirmą kartą mūsų mieste organizuojamą respublikinį ikimokyklinio amžiaus vaikų šokių festivalį „Mažyliai“. Jame dalyvaus kolektyvai iš Tauragės, Mažeikių, Šiaulių, Klaipėdos, Telšių ir, žinoma, Plungės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Patyres parašė:

    keisis biudzetininku vadovu ilgas uzsisedejimas.valio klisoniui.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šiandieninė etninės kultūros ir tradicijų svarba (0)

Etninė kultūra yra ne tik liaudies šokiai, dainos, pasakos, tautinis kostiumas, folkloro ansambliai, žaidimai, tautosaka, liaudies […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar Jus domina XXI pasaulio futbolo čempionatas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas