Slapstėsi ilgiau nei siūloma bausmė

Parašė: Luka SAULIENĖ 2018-01-26

Sausio 22-ąją Klaipėdos apygardos teisme iš esmės baigta nagrinėti nužudymo baudžiamoji byla.
Nuosprendžio už prieš šešiolika metų įvykdytą nusikaltimą laukia plungiškis Mindaugas Gadeikis (g. 1977 m.).
Skaitytojams priminsime, kad bylos nagrinėjimas tokiam ilgam laikotarpiui buvo atidėtas dingus kaltinamajam. M. Gadeikis nuo 2001-ųjų slapstėsi Prancūzijoje – gyveno svetima pavarde.
Gresiančių ilgų nelaisvės metų plungiškis išsigando dėl to, kad 2000-ųjų rugpjūtį nužudė savo dėdę Vygantą Pakalniškį. Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad aukai buvo suduota apie 40 smūgių, daugiausia į galvą. Nors iškart savo kaltę pripažino ir pirmuosiuose teismo posėdžiuose dalyvavo, vyras 2001-ųjų vasarį dingo. 2006 metais buvo išduotas Europos arešto orderis. Praėjusių metų lapkritį M. Gadeikis pargabentas į Lietuvą.
Pernai gruodžio pradžioje nužudymo byla vėl buvo atversta.
Iš kviestų liudytojų ir anksčiau, po nusikaltimo, duotų jų parodymų paaiškėjo, kad M. Gadeikis tuo metu glaudėsi pas savo močiutę. Tą nelemtą dieną plungiškis mieste susitiko su bičiuliu, išgėrinėjo. Vėliau kartu grįžo į močiutės namus. Ten išgertuvės vyko toliau, tik prie kompanijos prisijungė V. Pakalniškis. Jis esą priekaištavo sūnėnui, kad neišsikrausto iš močiutės namų. Tai ir buvusi muštynių priežastis. Kai M. Gadeikis ir jo bičiulis ruošėsi išeiti, dėdė vis dar buvo gyvas, prašė sūnėno palydėti jį į tualetą. Vyras nuo patirtų sužalojimų mirė kitą dieną.
Teisiamasis dėl jam pareikštų kaltinimų sutiko ir nesigynė nužudęs dėdę.
Nukentėjusiąja šioje byloje pripažinta V. Pakalniškio mama. Nors ir turėjo teisę, moteris civilinio ieškinio kaltinamajam nereiškė.
Už itin žiaurų nužudymą sunkinančiomis aplinkybėmis Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba net iki gyvos galvos.
Valstybinis kaltintojas teismo prašė M. Gadeikiui skirti vienuolika metų nelaisvės.
Koks nuosprendis bus priimtas, paaiškės kovo pradžioje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas