Šokio sūkuryje užsimiršta kasdieniai rūpesčiai

Parašė: Rita STANČIUKIENĖ 2017-10-13

Sutuoktiniai Aušra ir Marius Mikavičiai antradienio ir ketvirtadienio vakarus leidžia Rietavo kultūros centre. Dukart per savaitę po darbo dienos repetuodami su vyresniųjų žmonių kolektyvu „Trepsis“ jiedu atsiduoda bendram pomėgiui – tautiniam šokiui.
Su šokiu draugauja nuo mokyklos laikų
Į rietaviškių pamėgto „Trepsio“ gretas pora įsiliejo prieš ketverius metus. Atėjo pakviesti meno vadovės Rimos Pleškienės.
Prisimindama tą dieną Aušra pasakojo: „Rudenį meno kolektyvai ieško naujų saviveiklininkų. Kaip tik tokiu metu man paskambino Aldona Mickuvienė, kurios vadovaujamame merginų šokių kolektyve buvau dalyvavusi dar mokyklos laikais. Pakvietė mane jungtis prie „Šarkelių“. Sutikau. Netrukus sulaukėme pasiūlymo ir iš Rimos Pleškienės – ji ragino mus su Mariumi įsitraukti į „Trepsio“ veiklą. Neatsisakėme ir to pasiūlymo. Kurį laiką bandžiau spėti visur, bet vėliau teko rinktis – vyko labai intensyvios repeticijos, kolektyvai ruošėsi artėjančiai Respublikinei dainų šventei. Pasilikome ten, kur galėjome repetuoti drauge su vyru.“
Šokių kolektyve Mikavičiai buvo ne tik naujokai, bet ir jauniausia amžiumi pora. Nors iš pradžių baiminosi, ar seksis įsilieti į vyresnių šokėjų grupę, greitai suprato atradę būrį naujų draugų.
Šokis nė vienam iš jųdviejų nebuvo naujiena. Kaip jau minėjome, Aušra buvo dalyvavusi kultūros centro merginų šokių kolektyve, lankiusi aerobiką vidurinėje mokykloje. Marius šokti tautinius šokius pradėjo mokykloje, šokio žingsniu sukosi ir studijuodamas Žemaitijos kolegijoje. Susituokę jiedu lankė privačias pramoginių šokių pamokas.
„Trepsyje“ sutuoktiniai atrado ne tik šokio džiaugsmą. Repeticijos, koncertinės išvykos, šokėjų gimtadieniai, naujokų krikštynos, sezono atidarymas ir uždarymas – veikla čia neapsiribojo vien darbu repeticijose.
Aušra yra rietaviškė, Marius kilęs iš Skuodo rajono Lenkimų kaimo. Susituokė prieš dvylika metų, dar studijuodami. Moteris tuo metu mokėsi statybos inžinieriaus specialybės Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijoje, o jos sutuoktinis gilinosi į žemėtvarkos ir geodezijos paslaptis Žemaitijos kolegijoje. Spręsti rebuso, kur jiems, jaunai šeimai, būtų geriausia įsikurti, neteko. Rietavas pats pasirinko jaunus specialistus. Aušra dar prieš gaudama diplomą sulaukė pasiūlymo dirbti uždarojoje akcinėje bendrovėje „Sauslaukio statyba“. Panašiai atsitiko ir Mariui, tik jis įsidarbino Plungėje.
„Turėjome darbus, nuolatines pajamas, o tai buvo labai svarbu gimus dukrai. Rietavas – gražus, ramus miestas. Vaikų lopšelyje-darželyje, kitaip nei didmiesčiuose, – jokių eilių. Viskas šalia. Čia gyventi mums buvo ir saugu, ir patogu, tad net nesvarstėme galimybės išvažiuoti į didesnį miestą ar tuo labiau emigruoti iš šalies. Tėvai mus mokė: „Kiek turi, tiek turi užtekti.“ Tuo ir vadovavomės. Gyvenome nesureikšmindami sunkumų. Tik vėliau suvokėme, kad, keičiantis laikams, atsirado daugiau laisvės rinktis, kad tenkintis tuo, ką turi, ne visada gerai. Šiuolaikiniame pasaulyje kiekvienas žmogus privalo siekti geriau“, – kalbėjo sutuoktiniai.
Šiuo metu abu dirba uždarojoje akcinėje bendrovėje „Plungės lagūna“. Aušra į šią įmonę atėjo po to, kad dėl etatų mažinimo buvo atleista iš „Sauslaukio statybos“, Marius – vos prieš kelis mėnesius. Vyrui patinka, kad naujoje darbo vietoje turi galimybę susipažinti su naujausiomis technologijomis. Marius neslepia turįs ambicijų tapti geriausiu geodezijos inžinieriumi. Tačiau ne vienerius metus bendrovėje sąmatininke dirbanti jo žmona jaučia karjerą sustojus vietoje. „Nebeaugu kaip specialistė, o tai truputį kelia nerimą. Nematant karjeros perspektyvos, būtina ką nors keisti. Planuose – esminiai pokyčiai. Esu numačiusi pasukti į grožio paslaugų sritį“, –
neslėpė planų jauna moteris.
Aušra ir Marius augina du vaikus – vienuolikametę Kamilę ir septynerių Kajų. Veiklos Rietave netrūksta ir jų atžaloms. Dukra lanko meno mokyklą, išmėgino save šokdama pramoginius šokius, vėliau buvo kultūros centro vaikų šokių kolektyvo narė. Dabar Kamilė susižavėjusi skautų veikla.
Sūnus Kajus mėgsta važinėti dviračiu, bet labiausiai jam, anot tėvų, patinka lakstyti su kamuoliu.
Aktyvų laisvalaikį mėgstantys Mikavičiai stengiasi kuo daugiau būti kartu. Sutuoktiniai neslepia, kad jiems didžiausia vertybė – šeima. Pora palaiko glaudžius ryšius su Aušros artimaisiais, dažnai važiuoja aplankyti Skuodo rajone gyvenančių Mariaus tėvų. „Mums didžiausias prioritetas – artimieji. Meilė šeimai mus vienija. Gal todėl niekada ir nesvarstėme galimybės emigruoti į užsienį. Visiškai neseniai su Mariumi kalbėjome, kad per savo santuokos metus neužgyvenome turtų, tačiau mudviejų namai sklidini meilės. Tai ir yra svarbiausia žmogaus gyvenime“, –
atviravo A. Mikavičienė.
Kad ir kaip smagu vakarus leisti šeimoje, du kartus per savaitę, kaip jau minėjome, vyras ir žmona po darbų būna kartu su „Trepsiu“. Šokio sūkuryje išsibarsto nuovargis, užsimiršta kasdieniai rūpesčiai. „Būna, kad kartais labai tingime eiti į repeticijas. Bet tas sunkumas baigiasi vos užvėrus namų duris. Jei kas paklaustų, ar verta įsitraukti į saviveiklą, be jokių abejonių atsakyčiau: „Taip“, – kalbėjo M. Mikavičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas