Solidžios premijos – 25 sportininkams ir jų treneriams

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-02-27

Vasario 20-ąją į posėdį rinkosi ne tik Plungės sporto tarybos nariai, bet ir sporto klubų atstovai. Pastarieji turėjo atsiskaityti, ką gero 2017-aisiais nuveikė už Sporto plėtros programos (SPP) lėšas. Tiesa, ataskaitų buvo prašoma iš tų klubų, kurie gavo didesnes nei 500 eurų sumas.
Ataskaitos
Pirmasis ataskaitą apie panaudotas lėšas pateikė Plungės sporto ir rekreacijos centro (SRC) direktorius Alvydas Viršilas.
SRC vadovas kalbėjo, kad sporto ir sveikatingumo renginiams organizuoti iš Sporto plėtros programos buvo skirta 2 060 eurų. 2 400 eurų surinkta už starto mokesčius, dar 1 600 eurų – įstaigos lėšos. Už šiuos pinigus buvo organizuojamos Plungės rajono krepšinio pirmenybės, mėgėjų, moksleivių žaidynės, kiti įvairūs renginiai. Juose kasmet dalyvauja apie 2 000 žmonių. Tačiau mėgėjų žaidynėse norėtųsi aktyvesnio dalyvavimo, juolab kad komandai nebūtina varžytis visose dešimtyje rungčių, o ir tos rungtys nėra tokios, kurioms būtų reikalingas specialus pasiruošimas.
Kita sritis, kurią kuruoja SRC, – programa „Jaunosios viltys“. A. Viršilas džiaugėsi, kad pagaliau pavyko iki galo išgryninti ir patvirtinti nuostatus. Kandidatus gauti paramą teikia treneriai. Buvo apsispręsta, kad remiami bus ne daugiau kaip šeši jaunieji sportininkai. Taigi pernai sudėjus 800 eurų SPP, 1 000 eurų rėmėjų ir 1 200 eurų SRC lėšų šešiems sportininkams pavyko padalyti po 500 eurų papildams, sportinei aprangai ir pan. įsigyti.
Programai „Lengvosios atletikos plėtra“ SRC gavo 1 000 eurų. Dar 1 800 eurų pridėjusi pati įstaiga pasiekė puikių rezultatų. Iš lengvosios atletikos treniruotes lankančių sportininkų praėjusiais metais keturi pakviesti į Lietuvos rinktines.
Plungės dziudo klubui buvo skirta 1 900 eurų. Kaip kalbėjo treneris Antanas Kasteckas, dalyvauta dvylikoje varžybų, Plungėje taip pat surengtos varžybos. „Keičiasi reikalavimai. Dabar turėsime samdyti trenerius, tai pasunkins situaciją. Taip pat norėtume šiek tiek pinigėlių vaikams vežti į vasaros stovyklas“, – aiškino A. Kasteckas.
Baidarių ir kanojų irklavimo sporto projektui įgyvendinti duota
700 eurų. Pasak trenerio Arvydo Vaitkaus, į užsienį sportininkai nevyko – apsiribota Plungės pirmenybių organizavimu ir dalyvavimu čempionatuose. Skirtuosius pinigus klubas panaudojo medaliams įsigyti, degalų ir nakvynių išlaidoms padengti.
Sporto klubas „Makabi“ 1 100 eurų panaudojo dalyvauti Europos jaunimo krepšinio lygoje. Treneris Genadijus Glikmanas akcentavo, kad skirtoji suma yra tik šeštadalis visų reikalingų lėšų, tad norėtų, kad ir toliau būtų numatytas toks pat finansavimas. Posėdžiautojams jis išdėstė ir savo pastabas dėl geriausių sportininkų ir jų trenerių apdovanojimo. Jo manymu, didesnė piniginio prizo dalis turėtų atitekti treneriui, kuris dirba su sportininku. „Jei vaikas bus geras, jis užsidirbs gerą kontraktą ir gerus pinigus“, – išreiškė savo nuomonę G. Glikmanas.
Stalo teniso klubo „Žemaite“ atstovas Arūnas Juozas Auškalnis sakė, kad klubas negali pasigirti itin aukštais laimėjimais, nes visi žaidėjai – savamoksliai, trenerio klubas neturi. Skirtus 700 eurų išleido patalpų nuomai ir starto mokesčiui.
Viešoji įstaiga „Plungės futbolas“ 10 900 eurų panaudojo inventoriui, apdovanojimams. Vadovė Diana Jonaitienė pasidžiaugė, kad viena komanda atsirado Rietave. Išgirdę tokią informaciją, kiti sporto atstovai diskutavo, ar tokiu atveju nereikėtų finansavimo paprašyti ir iš kaimyninės Savivaldybės.
„1 000 eurų nėra dideli pinigai. Klubas sensta, jaunimo išvežti treniruotis neturime galimybių“, – teigė viešosios įstaigos Ledo ritulio klubo atstovas Juozas Šlepetis. Pinigai, anot jo, buvo panaudoti starto mokesčiams ir nuomai.
Viešoji įstaiga „Plungės olimpiečiai“ iš SPP gavo 4 500 Eur. Vėliau ši suma atskiru Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo papildyta 5 000 eurų. Kaip nurodė vadovas Algirdas Šimkevičius, komanda žaidžia Regionų lygoje, ją sudaro tik plungiškiai. „Skirtos lėšos – vienas vidutinis žaidėjas“, – reziumavo A. Šimkevičius.
Motokroso klubo „Žemaitija“ vadovas Saulius Stankus informavo, kad skirtieji pinigai – 2 800 eurų – buvo išleisti greitosios medicinos pagalbos budėjimui per varžybas užtikrinti, sportininkų aprangai, licencijoms ir kelerių varžybų starto mokesčiams sumokėti.
Dar kelių klubų ataskaitas Sporto tarybos nariai tikisi išgirsti artimiausiu metu.
Premijos
Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Julija Čiuželienė pristatė aukštų rezultatų sporto srityje pasiekusių asmenų, teiktų premijoms gauti, sąrašą.
Premijas numatyta išmokėti 25 sportininkams ir jų treneriams. Tai – šeši baidarių ir kanojų irkluotojai (treneriai A. Vaitkus ir Edmundas Gelčinskas), du sunkiaatlečiai (treneris Edvardas Zaniauskas), devyni dziudo imtynininkai (treneriai A. Kasteckas, Edvardas Žilius), penki motokrosininkai (treneris S. Stankus), trys šachmatininkai (trenerė Genovaitė Žalimienė). Iš viso sportininkams ir jų treneriams bus išmokėta 8 550 eurų.
Susirinkusieji sporto atstovai svarstė, ar atsiradus galimybei sportininkus premijuoti nereikėtų atsisakyti piniginių prizų renkant geriausiųjų sportininkų dešimtuką. A. Viršilas priminė, jog prie piniginių prizų buvo pereita tik dėl to, kad premijoms lėšų kurį laiką nebebuvo skiriama. Taigi tikėtina, kad greitu laiku šiuo klausimu vėl teks diskutuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas