Stadionas per dvejus metus virs poilsio ir pramogų zona

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-08-11

Kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaro sodybos pašonėje esantis centrinis miesto stadionas prieš keletą savaičių pradėjo keisti savo veidą. Pokyčiai startavo nuo griovimo, vėliau bus imamasi statybų. Beje, keisis ne tik vaizdas, bet ir objekto paskirtis – tai bus jau ne vien sporto, bet ir aktyvaus poilsio ir pramogų zona.
Centrinio stadiono rekonstrukcija – vienas iš trijų Plungės, kaip tikslinės teritorijos, projektų, kurie finansuojami Europos Sąjungos lėšomis (pagal kitus du projektus bus tvarkomi kiti objektai – Babrungo slėnis ir Laisvės alėja, Plungės jūros pakrantės). Projektas pavadintas „Aktyvaus poilsio ir pramogų zonos sukūrimas Plungės m., M. Oginskio dvaro teritorijoje, prie autobusų stoties“, o tai reiškia, kad šis objektas iš specializuoto futbolo stadiono virs universalesniu, skirtu įvairiam aktyviam poilsiui ir pramogoms.
Plungės rajono savivaldybės administracija rangovą šiam projektui įgyvendinti rinkosi supaprastintų skelbiamų derybų būdu. Pagrindinis atrankos kriterijus, kaip jau įprasta mūsų Savivaldybėje, – ekonominis naudingumas. Deryboms pateikti trys pasiūlymai: vieną teikė ūkio subjektų grupė, kurią sudarė UAB „LitCon“ ir UAB „Plungės lagūna“, kitą – UAB „Versina“, trečią – dar viena ūkio subjektų grupė: UAB „Kongera“, ribotos atsakomybės bendrovės „Tilts“ filialas „MO-24“, UAB „Promonta“.
Prasidėjus viešojo pirkimo procedūroms, du pasiūlymai buvo atmesti. Taigi dalyvauti derybose liko viena ūkio subjektų grupė – „LitCon“ ir „Plungės lagūna“. Ji, žinoma, ir laimėjo konkursą.
Savivaldybės administracija sutartį su minėtuoju rangovu pasirašė šių metų gegužės 11-ąją. Jos vertė didelė – apie 2,4 mln. eurų. Darbai turėtų būti atlikti per dvejus metus, termino pratęsimas sutartyje nenumatytas.
UAB „Plungės lagūna“ kartu su UAB „LitCon“ darbus pradėjo nuo griovimo. Kaip sakė Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistas Martynas Čiuželis, pirmiausia su žeme sulyginta dar sovietmečiu statyta žiūrovų tribūna. Nebeliko ir už tvoros stovėjusio apleisto viešojo tualeto. Jis taip pat nugriautas. Be to, statybininkai jau išardė bėgimo takus, krepšinio ir tinklinio aikšteles.
Statybos darbai jau pradėti, atvestas vandentiekio įvadas (180 m).
Pagal parengtą techninį projektą numatyta rekonstruoti esamą aikštyną. Bus įrengtos dvi sporto aikštelės – gimnastikos ir paplūdimio tinklinio.
Teritorijoje bus pastatyta tentu dengta estrada su pagalbinėmis patalpomis po ja ir rūsyje. Ten bus įrengti persirengimo kambariai, sanitariniai mazgai. Bus statoma ir gamtinėmis dujomis kūrenama katilinė. Sklype bus įrengti visi reikalingi inžineriniai tinklai: elektros tinklų ilgis – 1 506 m, vandentiekio tinklų – 702,9 m, nuotekų – 750,5 m, drenažo – 1 696 m, ryšių – 459 m. Žinoma, bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.
Naujoji aktyvaus poilsio ir pramogų zona bus skirta ir pritaikyta įvairaus amžiaus asmenims.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Dainius parašė:

  2,4 mln. supaprastintu būdu… normaliai… Kodėl buvo atmesti kiti du dalyviai? Ar todėl, kad nemoka “puikiai” išmesti 30 tūkst. į balą tvarkant nuošliaužas. Ar todėl, kad nepriklauso Plungės liberalų šaikai?

 2. jonis parašė:

  samata už 2,0 mln., o nugalėjo už 2,4 mln….. Galima manyti, kad korupcijos mastai ne mažiau 20% . Ir vel Laguna….

 3. knš parašė:

  o tai apart daugiau ir nėra kad vis Lagūna ir Lagūna laimi visus konkursus,kur čia šuo pakastas yra,ar kas nors atsakys?

 4. jomajo parašė:

  knš: ar nuo medžio pats nukritęs, kad nesupranti kur gyveni? Pinigai niekieno – vok ir norėk, aišku, tikrintojams (kad netikrintų) irgi turi nubyrėti… Manau, kad čia pati primityviausia logika

 5. Liaupis parašė:

  Galejo mini golfo aikstele pastatyt. Pencininkai zais dabar tinklini 😀 ir nebetkoki o papludimio. Lohadromas

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šiandieninė etninės kultūros ir tradicijų svarba (0)

Etninė kultūra yra ne tik liaudies šokiai, dainos, pasakos, tautinis kostiumas, folkloro ansambliai, žaidimai, tautosaka, liaudies […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Padiskutuokime: Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis sako, kad etninės kultūros sąvoka šiandien daug platesnė, nei įprasta manyti.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas