Statutiniuose orkestruose grojantys plungiškiai mokė jaunimą pilietiškumo

Parašė:  2017-09-26

Viešoji įstaiga „Edukacija kitaip“, bendradarbiaudama su Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija, surengė trijų dienų stovyklą-išvyką „Jaunimo pilietiškumo ugdymas pasitinkant Vasario 16-osios šimtmetį“. Jaunieji alsėdiškiai lankėsi Labanoro girioje esančiame Margio bunkeryje, Kauno senosiose ir Aukštųjų Šančių Lietuvos karių kapinėse, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje, Genocido aukų muziejuje, KGB vidaus kalėjime, dokumentinio filmo „Atiduok Tėvynei, ką privalai“ peržiūroje, Valstybės pažinimo centre prezidentūroje, pirmojo prezidento Antano Smetonos dvare Ukmergės rajono Užugirio miestelyje.
Į veiklą įsitraukė ne tik savo krašto istorija besidomintys moksleiviai, bet ir gausus būrys jaunųjų muzikantų. Mat metų pabaigoje numatoma kurti Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos rinktinės 604-osios kuopos pučiamųjų orkestrą, kuriam vadovaus Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos Ia (šauliškos) klasės auklėtojas Linas Senkus.
Plungės rajonas nuo seno garsėja kaip pučiamųjų orkestrų muzikos kraštas. Iš čia kilusių orkestrantų galima sutikti visuose Lietuvos profesionaliojo meno kolektyvuose. Itin smagu, kad sulaukę profesinio pripažinimo buvę plungiškiai noriai dalijasi patirtimi su jaunaisiais muzikantais.
Pirmoji pažintis vyko Vilniaus karininkų ramovėje. Majoras Egidijus Ališauskas jaunimui pristatė savo vadovaujamą Lietuvos kariuomenės orkestrą ir suteikė galimybę dalyvauti koncerto „Didvyriai nemiršta“, skirto Maidano karo didvyriui, generalinėje repeticijoje.
Alsėdiškiai gėrėjosi Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistės Inesos Linaburgytės, aktoriaus, bardo Gedimino Storpirščio ir Lvovo (Ukraina) nacionalinės operos teatro solistų kartu su orkestru paruošta bendra koncerto programa.
Kariuomenės orkestre grojantis buvęs plungiškis Giedrius Labanauskas moksleiviams pasakojo, kad už visas profesines pamokas labiausiai dėkingas buvusiam savo mokytojui, Plungės kultūros centro pučiamųjų orkestro vadovui Romui Jasevičiui. Giedrius, sužinojęs, kad tarp atvykusiųjų yra R. Jasevičiaus mokinys – šeštokas Povilas Austys, skyrė jam individualių meistriškumo pamokų.
Kitą dieną užsiėmimai vyko pas kitą buvusį R. Jasevičiaus mokinį – Egidijų Miknių, kuris yra Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro meno vadovas. E. Miknius atvykėliams iš Žemaitijos surengė puikų priėmimą. Jaunieji muzikantai galėjo groti kartu su profesionalais, padiskutuoti su jais.
Visus orkestre esančius plungiškius pakvietus drauge nusifotografuoti, jų susirinko nemažas būrys.
Atsisveikinant pasvarstyta, kad šis pilietiškas jaunimas iš Alsėdžių po kelerių metų galbūt papildys orkestro gretas.
Mokytojas L. Senkus sakė, kad jo mokiniams tokia pažintis su profesionalais – didžiulė dovana. „Viena yra klausytis profesionaliosios muzikos įrašų, tačiau visai kas kita – sėdėti šalia profesionalių muzikantų, kurie pasiruošę padėti. Po tokio šilto priėmimo tikime, kad ir būsimasis Žemaitijos rinktinės 604-osios kuopos orkestras turi puikią ateitį“, – mintimis dalijosi vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas