Sugriuvo Piekaus karalystė

Parašė: Simona DONĖLAITĖ 2018-04-10

Po 38 metų vadovavimo iš Plungės šilumos tinklų generalinio direktoriaus posto traukiasi Petras Piekus. Žinia greičiausiai nustebino ne vieną, nes kalbų ir netgi raginimų, kad jis turėtų apleisti šias pareigas, pasigirsdavo ir anksčiau, tačiau tai ir likdavo kalbomis. Tik ne šį kartą. Bendrovei P. Piekus dar vadovaus iki gegužės 2 dienos. Direktorius iš darbo išeina savo noru.
„Lieka padėkoti Petrui už ilgametį darbą ir indėlį į Plungės šilumos tinklų vystymą. Pavesime bendrovei laikinai vadovauti pavaduotojui, o vėliau ieškosime naujo vadovo, kuriam būtų svarbūs teisingumo, nesavanaudiškumo, padorumo, viešumo principai“, – kitą dieną (balandžio 6 d.) po gauto P. Piekaus atsistatydinimo rašto socialiniame tinkle rašė Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis.
Dar prieš šią išplatintą žinutę kalbintas Savivaldybės administracijos vadovas minėjo, kad sprendimas trauktis iš Šilumos tinklų generalinio direktoriaus pareigų buvo priimtas abipusiu šalių susitarimu, be jokių pykčių. P. Piekui bus išmokėtos visos pagal įstatymą priklausančios išeitinės kompensacijos (kaip žiniasklaida minėjo, jo atlyginimas 2 000 eurų). Laikinai, kol atsiras naujas vadovas (G. Bagužio teigimu, bus skelbiamas konkursas – aut. past.), Plungės šilumos tinklams vadovaus generalinio direktoriaus pavaduotojas Romas Luotė.
Kas atsitiko, kad vis dėlto buvo išjudinta generalinio direktoriaus kėdė? Juk ne vieną kartą gauta įvairių pranešimų apie P. Piekaus savivaliavimą ir naudojimąsi tarnybine padėtimi. Jo veikla domėjosi ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. Pastarosios pavedimu prieš porą metų tyrimą atliko Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, kuri nagrinėjo, ar P. Piekus nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, kai savo vadovaujamoje įmonėje įdarbino visą būrį šeimos narių: žmoną, dukrą, žentą, sūnų… Tąkart nustatyta, kad P. Piekus, būdamas interesų konflikto situacijoje, nuolat sprendė minėtųjų artimų asmenų tarnybos eigos klausimus: priėmė į pareigas, keitė darbo sutarčių sąlygas, skyrė priedus ir vienkartines premijas, ir nenusišalino priimant šiuos sprendimus Plungės šilumos tinklų valdybai, visuotiniame akcininkų susirinkime ar Plungės rajono savivaldybei, valdančiai beveik 100 procentų įmonės akcijų. Už tai generaliniam direktoriui buvo paskirta drausminė nuobauda.
Tačiau net ir po šių išvadų, pastabų dėl P. Piekaus galimo naudojimosi savo tarnybine padėtimi kalbos netilo. Priminsime, kad pastarąjį kartą diskusijos vyko Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdyje. Domėtasi, ar yra pagrindo kalboms dėl to, kad už savo privataus namo centralizuotą šildymą P. Piekaus šeima sumoka kur kas mažiau nei kiti panašaus būsto gyventojai. Nuspręsta tam reikalui ištirti suburti specialią komisiją, kurioje būtų ir Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos atstovas. Ar dabar, kai P. Piekus traukiasi iš einamų pareigų, ši komisija imsis darbo? Kaip minėjo G. Bagužis, tai greičiausiai jau priklausys nuo naujojo Plungės šilumos tinklų direktoriaus, ar jis, pradėdamas darbą, pageidaus atlikti išsamų bendrovės auditą.
Kodėl nusprendė trauktis iš pareigų, paklausėme ir paties P. Piekaus. Direktorius iš pradžių tvirtino, kad pastarųjų savaičių įvykiai, tarp kurių – ir respublikinės žiniasklaidos dėmesys, tam įtakos esą neturėjo. Vis dėlto netrukus pridūrė, kad apsispręsti padėjo… visas jo gyvenimas. „Pavargau kariauti su neteisybe, nebeturiu sveikatos. Visada sakiau, kad nesu įsikibęs į tą kėdę, tačiau sunku dirbti, jei apie tave formuojama tokia opinija. Pats „kompromatų“ nerenku, nenoriu kažko pulti“, – komentavo situaciją P. Piekus, išreiškęs nepasitenkinimą, kad nuobaudos laikas jam dėl viešųjų ir privačių interesų supainiojimo jau pasibaigęs, bet ši tema nuolat eskaluojama.
„Nesu turėjęs atostogų, todėl pirmiausia pailsėsiu“, – ką darys po gegužės 2 dienos, kai paliks Plungės šilumos tinklus, atsakė kol kas dar šios bendrovės generalinis direktorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Pilietis parašė:

  Vargšelis, visi kalti kiti(aplinka)tik ne jis . Ir atostogų neturėjo- tai naujiena, nors kiekvienais metais atostogavo. Vaje, vaje.

 2. 9 karalystės parašė:

  O kiek karalysčių dar liko? Gaila, kad kai kurie žmonės suauga su įmone it kokie grybai ant medžio.

 3. /// parašė:

  O jo visas paveldas:žmona , dukra , žentas,ir t.t. liks toliau dirbti įmonėje , ir nemokamai naudotis visom šilumos tinklų privilegijom.

 4. kurmiu šeimyna parašė:

  Šlove Plunges Šilumos Mohikanui.Liudi „pozemio saunos“…

 5. Lietuvė parašė:

  Pastaruoju metu vien tik apie tai ir rašoma. Nusibodo. Ot žvaigždė atsirado. Ar nesuprantat, kad bet kokia reklama yra gerai. O jūs tik jį ir reklamuojat… o gal čia jo užsakymu? Tuoj pamatysim kitam svarbiam poste ☺ Žiniasklaida tik pliusus jam deda, nes tai ką rašo daug kam aišku, kad išpūstas burbulas!

 6. Ištikimas plungiškis parašė:

  Sako žlugo Petro „karalystė“ Plungėje, bet juk tegyvuoja visų pamiltas „Vičiūnų“ devyngalvis drakonas…

 7. Lietuvė parašė:

  Tas pats kiekvienoje didesnėje įmonėje vyksta, tik ne kiekvienas kažkam užkliūva 🙂 Šį kartą teko atpirkimo ožio vaidmuo Piekui, tuoj ateis kito eilė…

 8. Grytė parašė:

  Senukui jau senai laikas į pensiją, prisidirbo ir apsidirbo, dabar eis į bažnyčią atgailauti.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Pavasariškos kovo dovanos (0)

Smagus ir šventiškas mėnuo kovas. Jau pirmąją savaitę miestuose ir miesteliuose šurmuliavo Kaziuko mugės. Sostinėje ar […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas