Sukryžiavo kardus – dvikovą laimėjo meras

Parašė:  2020-09-18

Pastarajame Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje priimtas ne vienas sprendimas, susijęs su švietimo įstaigų vykdoma veikla. Ilgiau užtrukta tvirtinant pareigybių skaičių, mat susikirto Savivaldybės mero Antano Černeckio ir tarybos nario Alfredo Mockaus nuomonės.
Užmokės egzaminų vykdytojams
Vietos taryboje padidinti įkainiai pedagogams, dirbusiems per egzaminų sesiją: brandos egzaminų vykdytojo darbo valanda – 3,72 euro, vertinimo komisijos pirmininko – 3,82 euro. Padidėjimas, lyginant su anksčiau galiojusiais įkainiais, nedidelis – 0,33 euro.
Taip pat skirta pinigų sumokėti jiems už darbą: Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijai – 411 Eur, Tverų gimnazijai – 182 Eur, Žadvainių pagrindinei mokyklai – 243 Eur, Rietavo lopšeliui-darželiui – 301 Eur, Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklai – 94 Eur.
Prašė daugiau etatų
Tvirtinant Rietavo savivaldybės švietimo ir biudžetinių įstaigų pareigybių skaičių, kardus sukryžiavo Savivaldybės meras A. Černeckis ir tarybos narys A. Mockus. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkės Eglės Fabijonavičienės pristatytame sprendimo projekte buvo siūloma skirti: lopšeliui-darželiui – dvi mokytojo padėjėjo pareigybes, Tverų gimnazijai – 1 vairuotojo (poreikis atsirado gavus naują mokyklinį autobusiuką), taip pat 1,25 mokytojo padėjėjo pareigybės. Lauryno Ivinskio gimnazijoje dėl Daugėdų skyriaus uždarymo panaikinti 1 aptarnaujančiojo personalo pareigybę (0,5 etato valytojo, 0,25 – virtuvės darbininko, 0,25 – kiemsargio pareigybės).
A. Mockus siūlė šį sprendimo projektą pataisyti: „Lauryno Ivinskio gimnazija prieš posėdį pateikė prašymą padidinti 1,28 pagalbos specialisto etato. Taip jau atsitiko: direktorė serga, o ją pavaduojantis darbuotojas niekada nebuvo susidūręs su tokia situacija, nežinojo tvarkos ir pavėlavo pateikti prašymą. Tik keista, kodėl Savivaldybės administracijos specialistai nepatarė, kaip reikėtų viską sutvarkyti.“
Meras A. Černeckis nebuvo nusiteikęs „draskyti“ paruoštą sprendimą. Tik išgirdęs gimnazijos direktorės pavaduotojos Nijolės Pocienės paaiškinimą, kad specialiųjų poreikių turinčiam vaikui pagalba būtina jau dabar, pasiūlė pridėti vieną etatą, o dėl likusios dalies – 0,28 – apsispręsti vėliau. „Per kitą posėdį vis tiek turėsime grįžti prie sprendimo, nes reikės tikslinti pareigybių skaičių ir kitose švietimo įstaigose“, – motyvavo siūlymą posėdžio pirmininkas.
„Ar balsuojame prieš savo priimtą tvarką?..“
A. Mockus oponavo mero nuomonei: „Ginčas vyksta dėl 0,28 etato, kuris paskaičiuotas vadovaujantis Savivaldybės tarybos nustatyta tvarka. Mes turime nuspręsti: balsuojame prieš savo priimtą tvarką, ar už tai, kad jos būtų laikomasi. Jeigu prieš, tai kam mes tada čia sėdime? Turi būti patvirtinta tiek etatų, kiek privalo būti patvirtinta, o dabar ieškoma išvedžiojimų, kaip padaryti darbuotojams skriaudą. Etatas – tai pinigai, kuriuos žmonės gauna už darbą. Mano siūlymas – Lauryno Ivinskio gimnazijoje pagalbos specialistų skaičių padidinti 1,28 pareigybės.“
Susikirtus dviem nuomonėms, vietos politikams teko balsuoti du kartus – už A. Mockaus pasiūlytą alternatyvą ir už mero A. Černeckio siūlymą.
Tarybos nario A. Mockaus siūlymas nebuvo priimtas. Nors trūko labai nedaug: aštuoniems politikams balsavus „už“, trims „prieš“, penkiems susilaikius, situaciją nulėmė posėdžio pirmininko A. Černeckio balsas. Mero pasiūlytas sprendimas priimtas devyniems tarybos nariams balsuojant „už“, keturiems „prieš“, trims susilaikius.
Mokysis jungtinėse klasėse
Patvirtinti klasių komplektai ir priešmokyklinių ugdymo grupių skaičius. Lauryno Ivinskio gimnazijoje 2020–2021 mokslo metais sudaryti 28 klasių komplektai ir dvi priešmokyklinio ugdymo grupės. Tverų gimnazijoje – 11 klasių komplektų ir ikimokyklinio ugdymo grupė. Penktokai ir šeštokai mokysis jungtinėje klasėje. Tverų gimnazijos Medingėnų skyriuje patvirtinti 4 klasių komplektai ir ikimokyklinio ugdymo grupė. Visos klasės skyriuje – jungtinės. Žadvainių pagrindinėje mokykloje suformuoti 7 klasių komplektai ir ikimokyklinio ugdymo grupė. Šioje švietimo įstaigoje, taip pat kaip ir Tveruose, sujungtos penkta ir šešta klasė, komplekte – 13 mokinių.
Po vieną priešmokyklinukų ir ikimokyklinukų grupę sudarė vaikų lopšelis-darželis.
Meno mokyklos Dailės skyriuje gebėjimus lavins 47 mokiniai (6 komplektai), Muzikos skyriuje – 83 mokiniai (11 komplektų), Teatro skyriuje – 11 mokinių (2 komplektai).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas