Sumanymas – į vieną sujungti autobusų ir geležinkelio stotis

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2018-01-05

Gruodžio 28 dieną Plungės rajono savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai susitiko su akcinės bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais – Turto valdymo paslaugų centro direktoriumi Sauliumi Juodzevičiumi, Keleivių vežimo direkcijos Keleivinių stočių departamento direktore Ieva Šiaudkuliene ir kitais. Tikslas – aptarti mūsų miesto autobusų ir geležinkelio stočių sujungimo į vieną galimybes.
Sumanymo jungti stotis aptarimas vyko Plungėje, geležinkelio stotyje. Rajono savivaldybei atstovavo meras Audrius Klišonis, vicemeras Mindaugas Jurčius, mero patarėjas Gintautas Vaitkevičius, Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, jo pavaduotojas Česlovas Kerpauskas, Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis, jo pavaduotojas Arvydas Liutika, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė Kristina Petrulevičienė.
Panašus susitikimas su „Lietuvos geležinkelių“ atstovais buvo suorganizuotas prieš keletą mėnesių. Kaip paaiškino Vietos ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas A. Liutika, po ano pasitarimo buvo parengta preliminari bendradarbiavimo sutartis, infrastruktūros pertvarkymo schema, bet „Lietuvos geležinkeliuose“ vyksta reformos, keičiasi žmonės, o naujieji vadovai ir specialistai pageidauja viską pradėti nuo nulio. Taigi šis susitikimas – kaip ir pirmas.
Plungiškių vizija tokia – visas autobusų stotyje teikiamas paslaugas perkelti į geležinkelio stotį, autobusų stoties pastatą ir teritoriją paliekant tuščius. Geležinkelio stotyje turėtų atsirasti autobusų bilietų kasa (žinoma, ji gali būti ir bendra), vieta vairuotojams pailsėti, bagažui ir pan. Keleivių išlaipinimo ir įlaipinimo aikštelės (kurių turėtų būti šešios) galėtų išsirikiuoti į dešinę nuo geležinkelio stoties, už parduotuvės „Vėjelis“ „nugaros“. Į kairę nuo stoties numatyta automobilių stovėjimo aikštelė. „Toks būtų mūsų – Vietos ūkio ir Architektūros ir teritorijų planavimo skyrių specialistų – matymas, o kaip bus nuspręsta, dar neaišku“, – kalbėjo A. Liutika.
Anot mero A. Klišonio, galvojant apie stočių sujungimą, reikėtų priimti bendrus projektinius sprendimus, visą infrastruktūrą planuojant ant dviejų sklypų, kurių vienas priklauso „Lietuvos geležinkeliams“, kitas – Savivaldybei. „Žinoma, patys to nepadarysime. Teks samdyti projektuotojus, bet turime nutarti, kuri institucija bus užsakovas, kuri – partneris“, – dėstė Savivaldybės vadovas.
„Mes taip pat už tai, kad techniniai sprendimai būtų bendri, bet abi šalys turėtų būti lygiavertės. Juolab kad ir vieni, ir kiti sieksime išlaikyti savo klientus, sudaryti jiems kuo geresnes sąlygas“, – teigė „Lietuvos geležinkelių“ atstovas S. Juodzevičius. Pasak jo, dar neaišku, kokiu pagrindu Plungės autobusų stotis „apsigyvens“ geležinkelio stotyje. „Tikėtina, kad tai bus nuoma. Jei mes būsime nuomotojai, mūsų reikalas bus pritaikyti patalpas jūsų poreikiams. Žinoma, svarbu pinigai. Šiuo metu bendrovė tokių investicijų nėra numačiusi, bet jei projektas bus pripažintas prioritetiniu, lėšų tikrai surasime“, – žadėjo Turto valdymo paslaugų centro direktorius.
„Lietuvos geležinkelių“ atstovai pritarė, kad numatytoji optimizacija – jiems priimtinas dalykas. Juolab kad keleivių srautai nėra dideli nei vienoje, nei kitoje stotyje. „Mes pritariame bendrai infrastruktūrai, bet kol kas nieko konkretaus pasakyti negalime. Manau, ir jums, ir mums reikia išsigryninti savo poreikius ir lūkesčius bei teikti juos projektuotojams“, – minėjo S. Juodzevičius. Be to, siūlyta, kad čia galėtų atsirasti ir Turizmo informacijos centro padalinys, ir kavinukė ar kioskas. Žodžiu – paslaugos, kurios padidintų stoties patrauklumą ir patogumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. o kada parašė:

    Stoties gatvės baudžiauninkai nustos grūstis į miesto žmonėms skirtus autobusus ? Susmirdę dar klumpes išlipdami pameta. Ar tai negalite jiems kokį kelkraštį iki stoties paremontuoti ar kūlgrindą per paparkio balas ir pelkes supilti, o tai prieš kunigaikščio Oginskio svečius negražu kai tūlas mužikas, pinigų stokodams, basas, klumpes po pažastim pasikišęs, į stotį brenda

  2. Stoties gatvės gyventojas parašė:

    nėra nei pėsčiųjų perėjų gyvenamojoje Stoties gatvės dalyje vaikams ar seneliams į A stoteles pereiti, gal ir saugaus eismo komisijos savivaldybėje nėra ? A, greičiausiai Plungėje nėra Stoties gatvės, yra Stotis, ne gatvė

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas