Sumušė už šiukšles

Parašė:  2011-04-12

Praėjusią savaitę Plungės rajono apylinkės teisme nagrinėta baudžiamoji byla, kurioje Plungėje gyvenantys Tomas Trakumas ir Roslanas Diulgeris kaltinami iš chuliganiškų paskatų sumušę kitą plungiškį V. B.
Į teismo salę policijos pareigūnų atvesdinti plungiškiai Tomas Trakumas ir Roslanas Diulgeris, surakinti antrankiais. Jie kaltinami 2008 metų liepos 31-ąją, apie 22 valandą, įsilaužę į Aušros gatvėje gyvenančio V. B. butą, šalia stovėjusiu veidrodžiu trenkę vidutinio amžiaus žmogui, taip pat smogę kumščiais į galvą ir kitas kūno vietas. Negana to – dar kojomis suspardė nelaimėlį ir išeidami į vyrą metė radijo imtuvą. Nukentėjusiajam sukrėstos smegenys, sumušta galva, sulaužyti keli šonkauliai.
Aštuonių klasių išsilavinimą turintys, iki šiol neteisti, darbo biržoje registruoti teisiamieji savo kaltę pripažino, tačiau teikti parodymus atsisakė.
Kaip apie nelemtąjį vakarą pasakojo pats V. B., apie 22 val. jauni vyrai išspyrė duris ir trise suvirto į butą. Anot vyro, nieko nesakę, jie trenkė veidrodžiu, pradėjo mušti ir spardyti. Išeidami jam liepė susitvarkyti koridorių, nes ryt vėl ateisią…
Nukentėjusysis sugebėjo atsikelti, įkabino spyną į duris ir išėjo pas netoliese gyvenantį sūnų. Pastarasis iškvietė policiją ir medikus. Policijos pareigūnai surado R. Diulgerį. Kai nukentėjusysis atpažino vieną iš skriaudikų, šis buvo nuvežtas į areštinę, o pats V. B. greitosios pagalbos automobiliu išvežtas į ligoninę, kurioje praleido kone savaitę. Pasak V. B., tąvakar buvo išgėręs truputį alaus, tačiau girtas nebuvo.
Grįžęs iš gydymo įstaigos, V. B. sakė sulaukęs R. Diulgerio brolio vizito. Pastarasis užsuko vedamas gerų ketinimų – atsiprašyti už brolį ir susitaikyti. Patys skriaudikai neatsiprašė. Nukentėjusysis taikytis nesutiko, mat kentė skausmus, patyrė baimę ir didžiulį išgąstį.
V. B. prašo teismo kaltinamuosius įpareigoti atlyginti turtinę ir neturtinę žalą. Nukentėjusysis sulaužytas duris įvertino 200 litų.
Po teismo pertraukos kaltinamieji apsigalvojo ir nusprendė duoti parodymus. Kaip pasakojo R. Diulgeris, tą vakarą abu kaltinamieji pas brolį Aušros gatvėje vartojo alkoholinius gėrimus. Brolis pasakęs, jog kaimynystėje gyvenantis V. B. esą koridoriuje palieka šiukšles, o šios dvokia. Pasak R. Diulgerio, koridoriuje sutiktą V. B. perspėjo dėl netinkamo jo elgesio, esą vyriškis už tai vaikinus išplūdęs necenzūriniais žodžiais. Kaip sakė kaltinamasis, apie 22 val. nusprendė dviese nueiti „paauklėti“ kaimyno.
Panašiai pasakojo ir T. Trakumas. Jo žodžiais, vaikinas koja spyrė į duris, o patekęs vidun, ten rastu veidrodžiu trenkė vyrui, tada dar kelis kartus kumščiais ir kojomis sudavė kelis smūgius į įvairias kūno vietas. Išeidamas dar radijo imtuvą sviedė į tėvus tinkančiam vyrui.
Abu kaltinamieji kaltės neneigė, nukentėjusiojo ieškinį pripažino iš dalies, sutiko atlyginti 4 000 litų ir Valstybinės ligonių kasos ieškinį – 1 456 Lt.
Baigiamojoje kalboje prokurorė sakė, kad pagrindinis vaikinų kaltės įrodymas yra specialisto išvada apie padarytus sužalojimus, o sunkinančios aplinkybės – veikė bendrininkų grupėje ir buvo apsvaigę nuo alkoholio. Be to, T. Trakumas ir R. Diulgeris neatsiprašė nukentėjusiojo. Prokurorė teismui siūlė skirti pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę, vykdymą atidedant vieneriems metams, ir įpareigoti per du mėnesius atlyginti žalą.
Teismas vaikinams nuosprendį paskelbs balandžio viduryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Streikmetis (1)

Pirmieji į miestus atriedėjo traktoriai. Po dienos savo nepasitenkinimą demonstravo vežėjai. Į gatves išėjo akademinė bendruomenė, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas