Sunkiai susižalojo nuo laiptų nukritęs apdailininkas

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-11-24

Lapkričio 21-osios popietę, kelios minutės po 15 valandos, policijos ir greitosios medicinos pagalbos ekipažai skubėjo į Plungėje, A. Jucio gatvėje, esančią laidojimo paslaugas teikiančią įmonę. Ten darbo vietoje rastas sunkiai susižalojęs patalpas remontuojančios uždarosios akcinės bendrovės „Palska“ darbuotojas. Sąmonės netekęs 68 metų vyras gulėjo pirmame laiptinės aukšte.
Plungės rajono policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 176 straipsnio 1 dalį, tai yra dėl darbo saugos reikalavimų pažeidimų. Informacija apie nelaimingą atsitikimą darbo vietoje perduota ir Valstybinės darbo inspekcijos Telšių skyriaus inspektoriams. Jie taip pat pradėjo tyrimą.
Policija pranešimą apie įvykį gavo 15.07 val. Pirminiais duomenimis, sunkiai susižalojusį vyriškį laiptinėje rado kitoje patalpoje darbavęsis kolega.
Kaip nurodoma policijos pranešime, nelaimė atsitiko darbo metu, kai „Palskos“ darbuotojai laidojimo paslaugų įmonės patalpose atliko remontą. Tikėtina, kad laiptinę dažęs 68 metų amžiaus apdailininkas nukrito iš antro aukšto. Įvykio aplinkybės kol kas nenustatytos.
Sunkiai susižalojęs žmogus greitosios medicinos pagalbos automobiliu išgabentas į Plungės ligoninę ir paguldytas į reanimacijos skyrių. Jam nustatyta trauminė subdurinė hematoma, subarachnoidinė hemoragija, veido traiškytinis sužalojimas, kaklo ketvirto slankstelio ir kaukolės pamato lūžimai, trauminis šokas, koma.
„Reanimacijos skyriuje tik stabilizavome paciento būklę ir, iškvietę reanimobilį, skubiai išgabenome jį į Klaipėdą neurochirurgams. Vyriškio būklė buvo sunki. Jam smarkiai sužalota galva, kaklo slankstelis, bet rankas ir kojas judina“, – pasakojo Plungės ligoninės direktoriaus pavaduotoja
Danguolė Luotienė.
Valstybinės darbo inspekcijos Telšių skyriaus vedėjas vyriausiasis darbo inspektorius Jonas Liekis įvykio vietą apžiūrėjo tą patį vakarą. Žinoma, nukentėjusiojo ten nebebuvo. „Keista pasirodė tai, kad nebuvo ir jokių sužalojimo žymių, tarkim, kraujo. Popierių, kuriuo dažant buvo išklota laiptinė, toje vietoje, kur gulėjo nukentėjusysis, radome nuimtą“, – sakė J. Liekis.
Vyriausiojo darbo inspektoriaus teigimu, įvykio aplinkybės visiškai neaiškios. Kadangi apdailininkas patalpoje dirbo vienas ir niekas nematė, kaip ir kodėl jis nukrito, panašu, kad viskas paaiškės tik apklausus patį nukentėjusįjį.
Kaip minėjo J. Liekis, žinoma tik tiek, kad apdailininkui buvo pavesta dažyti laiptinės sienas. Ar jis dirbo stovėdamas ant žemės, ar buvo kažkur pasilipęs, kol kas sunku pasakyti. „Tikimės, kad per 20 darbo dienų mums pavyks viską išsiaiškinti ir pateikti išvadas. Dabar dar nežinome, kas pažeidė darbo saugos reikalavimus – gal darbuotojas, gal darbdavys. Be to, gali būti, kad reikalavimai nebuvo pažeisti“, – kalbėjo vyriausiasis darbo inspektorius.
UAB „Palska“ projektų vadovas Algirdas Pečiulis, paklaustas apie susižalojusį jų įmonės darbuotoją, nedaugžodžiavo: „Tai tiesiog nelaimingas atsitikimas, kurio nesinori eskaluoti. Darbuotojas – legalus, apie įvykį visiems pranešta, pradėti tyrimai. Tiksliai nieko nežinau, o spėlioti ir bėgti įvykiams už akių nenoriu. Iš nukentėjusiojo artimųjų žinome, kad jis iš Plungės pervežtas į Klaipėdą, ten atlikta operacija. Apdailininkas – ilgametis mūsų darbuotojas, jau garbaus amžiaus žmogus.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas