Šurmulys muziejuje netilo iki vidurnakčio

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-05-26

Praėjusį šeštadienį Žemaičių dailės muziejus plungiškius ir miesto svečius kvietė į tradicinius per visą Lietuvą vilnijančius „Muziejų nakties“ renginius. Prasidėję popiet jie tęsėsi iki vidurnakčio. Na, o atėjusieji tikrai nesigailėjo – kiekvienas rado kažką, kas teikia džiaugsmo širdžiai.
Kadangi oras tądien buvo lyg užsakytas, žiūrovai į jiems skirtas vietas priešais centrinį Mykolo Oginskio rūmų parterį rinkosi neskubėdami, mėgaudamiesi parko vaizdais. Renginių pradžią paskelbė plungiškių ypač pamėgtas kūrinys – Mykolo Kleopo Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“, kurio publika klausė stovėdama. Jį ir dar daug kitų kūrinių atliko Mykolo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas Artūro Urniežiaus. Muzikantams talkino Aidos Brazdeikienės suburta šokėjų grupė.
Vėliau meno mokyklos muzikantai vietą užleido Alekso Mažono vadovaujamam Klaipėdos pantomimos teatrui „A“ ir mažiesiems plungiškiams – dainavusiems ir šokusiems lopšelių-darželių „Rūtelė“ ir „Vyturėlis“ auklėtiniams. Juos renginiui paruošė pedagogės Lolita Doviltienė, Lidija Poškuvienė, Vida Vaitkuvienė.
Ypatingo žiūrovų palaikymo sulaukė „Ryto“ mokyklos moksleivės, scenoje demonstravusios pačių sukurtas drabužių ir aksesuarų kolekcijas „Vasara“, „Gėlelės“, „All that jazz“ ir „Jūros kalba“. Irenos Platakienės ir Adilijos Kudzevičienės paruoštos mokinukės visus nustebino savo gebėjimais ir kūrybiškumu.
Vakarinė „Muziejų nakties“ dalis pradėta Ievos ir Pauliaus Lygnugarių vadovaujamo Plungės kultūros centro simfoninio orkestro pasirodymu po atviru dangumi, centriniame rūmų parteryje. Kartu su orkestru koncertavo solistė Ilma Žilienė, trimitininkas Valdas Vengalis, saksofonininkas Martynas Razgus, akordeonininkas Andrius Beržonskis ir trombonininkas Jokūbas Serapinas.
Paskui veiksmas persikėlė į pačius rūmus. Čia, skambant Žermenos Kressin vadovaujamo meno mokyklos senosios muzikos ansamblio „Musica fresca“ melodijoms, atidaryta fotografo Raimondo Paknio paroda „Išlikęs laikas. LDK mūrų istorijos“. Vėliau choreografės Gabrielė Raudytė ir Indrė Petrulytė kartu su Vytaute Černeckyte ir kitomis jaunosiomis šokėjomis pristatė įstabią šiuolaikinio šokio miniatiūrą „Dangum gyvas“.
Bene daugiausiai žmonių į parką prisirinko vėlyvą vakarą, kuomet puikų koncertą surengė plungiškių grupė „Tabasco“. Na, o visą dieną trukusius renginius vainikavo klasikinė muzika ir įspūdingų spalvų rūmų apšvietimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šiandieninė etninės kultūros ir tradicijų svarba (0)

Etninė kultūra yra ne tik liaudies šokiai, dainos, pasakos, tautinis kostiumas, folkloro ansambliai, žaidimai, tautosaka, liaudies […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar Jus domina XXI pasaulio futbolo čempionatas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas