Susikibo su vienu, smogė kitam ir… sulaužė šonkaulius

Parašė: Luka SAULIENĖ 2017-03-14

Plungės rajono apylinkės teisme kovo 9 dieną nagrinėta nesunkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų baudžiamoji byla. Už tai, kad kumščiais mojavo ir smūgių stiprumo neapskaičiavęs sužalojo žmogų, į kaltinamųjų suolą sėdo Šateikių seniūnijos Aleksandravo kaimo gyventojas Marius Vilnius (g. 1987 m.).
Kaltinamajame akte teigiama, kad praėjusių metų birželio 26 dieną, apie 15.35 val., prie parduotuvės, esančios Aleksandravo kaime, kilus konfliktui, M. Vilnius tyčia sudavė kumščiu į veidą V. V., šiam nugriuvus ne mažiau kaip penkis kartus spyrė, o į kivirčą įsikišusiam S. V. kumščiu smogė į kairį šoną.
Nukentėjusiajam S. V. nustatyti šeštojo, septintojo, aštuntojo ir devintojo šonkaulių lūžiai, o tai atitinka nesunkų sveikatos sutrikdymą.
Teisiamasis sakė, jog savo kaltę pripažįsta, tačiau nesutinkąs, kad smūgių V. V. buvę tiek, kiek nurodyta kaltinamajame akte.
Paprašytas prisiminti vasaros įvykius, M. Vilnius pasakojo, kad tą dieną su draugu nuėjo į parduotuvę nusipirkti alaus. Šalia jos buvo pažįstamų kompanija. Tad prie jų prisijungė ir pats su bičiuliu. Besišnekant tarp V. V. ir M. Vilniaus kilo kivirčas dėl skleidžiamų apkalbų apie pastarojo šeimą. „Susistumdėme, abu pargriuvome ant žemės“, – kalbėjo kaltinamasis. Pasak jo, besigrumiant su V. V., iš už namo atėjo S. V. Jis neva pradėjo keiktis, šaukti, galbūt buvo išgėręs.
„Norėjau, kad nustotų šaukti ir keiktis, be to, V. V. pasakė, kad apkalbas skleidžia S. V., tad smogiau jam į šoną“, – paaiškino aleksandraviškis.
Gavęs smūgį S. V., anot kaltinamojo, apsisuko ir nuėjo. Netrukus namo patraukė ir pats mušeika. Jaunas vyras teigė nesitikėjęs, kad viskas taip pasibaigs, esą tik norėjęs, kad S. V. nesikeiktų, nešauktų ir pasišalintų.
Klausinėjamas savo advokato M. Vilnius teismą patikino, kad su V. V. susitaikė dar tą pačią dieną ir šis jam pretenzijų neturi. O su S. V. susitaikyti nepavyko. Kaip tvirtino kaltinamasis, jis skambinęs, bet nukentėjusysis pasakęs, kad be advokato nekalbės. „Nustebau, kad jam lūžo šonkauliai. Žmonės kaime matė, kaip kitą dieną po muštynių jis važiavo dviračiu“, – lyg ir teisinosi aleksandraviškis.
M. Vilniui nukentėjusysis pateikė 3 000 eurų civilinį ieškinį neturtinei žalai atlyginti, dar 175 eurus norėtų gauti už vaistus, keliones pas gydytojus ir, žinoma, už advokato paslaugas – 750 eurų. Teisiamajam civilinį ieškinį pareiškė ir Šiaulių teritorinė ligonių kasa.
Kadangi aleksandraviškis padarė nesunkų nusikaltimą ir pripažino savo kaltę, byla nagrinėta sutrumpinto proceso tvarka.
Apžvelgdama įrodymus teisėja atkreipė dėmesį, kad nukentėjusysis turtinės žalos nepagrindė nei pirkimo kvitais, nei gydytojų išrašytais receptais. „Tai buvo senokai. Nemaniau, kad reikia saugoti“, – atsakė S. V.
Kaltinamojo gynėjas, pasinaudojęs teise pateikti prašymus, paprašė teismą trumpos pertraukėlės, kad vyrai galėtų pasikalbėti apie taikos sutarties sudarymą. „Matau, kad galimybė taikytis yra. Gal pavyktų rasti kompromisą ir aptarti žalos atlyginimo klausimą“, – kalbėjo advokatas.
Teismas tokią galimybę suteikė, tad po pertraukėlės bylos nagrinėjimas pasisuko kita linkme. Vyrai žada susitaikyti.
Kaip nurodė nukentėjusysis, susitarimas lyg ir įvykęs, mušeika pažadėjęs sumokėti 500 eurų, o kitiems formalumams sutvarkyti ir žalos atlyginimo sumai suderinti reikia laiko.
Taigi teismui neliko nieko kito, kaip paskelbti pertrauką iki kovo 22-osios, kad vyrai galutinai galėtų susitaikyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Darbo vietas netrukus atims robotai? (0)

Turbūt kiekvienas esame matę fantastinių filmų, kuriuose žmonių atliekamas funkcijas perima robotai ir dirbtinis intelektas. Naujausi […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar mėgstate skaityti knygas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas