Susipažinta su Justino Staugaičio indėliu kuriant Lietuvos valstybę

Parašė:  2017-10-17

Penktadienį Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje vyko fotodokumentinės parodos „Lietuvos Nepriklausomybė – nuolatinis budėjimas: Justinui Staugaičiui – 150“ pristatymas.
Sveikindamas rietaviškius ir svečius, susirinkusius valstybės 100-mečiui skirtame renginyje, muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas pasidžiaugė, kad Seimo globojama paroda, išsamiai nušviečianti vieno iškiliausių nepriklausomos Lietuvos valstybingumo puoselėtojų, Nepriklausomybės Akto signataro, Antrojo Seimo pirmininko, Telšių vyskupo J. Staugaičio biografiją ir tarnystės savo šaliai principus, pasiekė Rietavą.
Kaip anų dienų patriotams pavyko pažadinti valstybės gyvastį, padėti pagrindus valstybei, kurios nebuvo, iš kur semtasi tam reikalingų žinių ir išminties, per J. Staugaičio biografiją bandė atskleisti pranešimą paruošusios vienuoliktokės. Moksleivės apžvelgė keturis šios iškilios asmenybės gyvenimo etapus: kunigystė, Lietuvos Valstybės Tarybos narys, Seimo pirmininkas, Telšių vyskupas.
Fotodokumentinėje parodoje išskirtos trys fotografijos, kuriose užfiksuotos istorinės akimirkos, kai Telšių vyskupas J. Staugaitis lankėsi Rietave. Žiūrėdamas į jas, Rietavo parapijos klebonas Antanas Gutkauskas apgailestaudamas pastebėjo, kad šiuolaikinė visuomenė nespinduliuoja tokio entuziazmo ir tikėjimo, koks jaučiamas tose istorinėse nuotraukose. „Juk tik žmonių pasitikėjimu ir atsidavimu išsaugotos valstybingumo tradicijos“, – kalbėjo A. Gutkauskas.
Panašias mintis išsakė ir į renginį atvykęs Plungės bažnyčios klebonas Julius Meškauskas. Anot dvasininko, tokios iškilios asmenybės kaip J. Staugaitis dar kartą įrodo, kad privalome daugiau mąstyti, ir ne tik apie save. Turime matyti valstybę ir visa širdimi puoselėti svarbiausias vertybes – savo kraštą, dainas, giesmes, tradicijas.
Daug įdomių faktų apie J. Staugaičio vyskupavimo laikotarpį susirinkusiesiems pateikė Žemaičių vyskupystės muziejaus direktorius Antanas Ivinskis.
Mintimis apie įžymųjį giminaitį, suvienijusį šeimą ir giminę, valstybingumo tradicijų puoselėtoją, valstybės veikėją, diplomatinių misijų narį dalijosi J. Staugaičio sesers Petronėlės vaikaitė Šiaulių universiteto profesorė Audronė Juodaitytė. Viešnia apgailestavo, kad minint valstybės 100-metį planuojama akcentuoti šiuolaikinę Lietuvą, tik apžvelgiant Nepriklausomybės Akto signatarų biografijas, užuot dar kartą įvertinus jų indėlį į valstybingumo kūrimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas