Sužeistąjį gelbėtojai iš miško nešė net 2 kilometrus

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-02-27

Vasario 20 dienos rytą Plungės greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai gavo pranešimą apie nelaimės ištiktą žmogų – miške besidarbuojantis vyras, sugedus krūmapjovei, smarkiai susižalojo koją. Atvejis iš skubios pagalbos specialistų pareikalavo ne tik medicinos žinių, bet ir nemažai fizinės ištvermės, nes nelaimėlis rimtą traumą patyrė vietoje, kurią pasiekti automobiliu buvo neįmanoma, o juk tokiais momentais yra svarbi kiekviena sugaišta minutė.
Praėjusį antradienį apie pusę dešimtos ryto sulaukę žinios, kad reikalinga medikų pagalba, Plungės GMP skubios pagalbos specialistė Daiva Jurevičienė ir vairuotojas Algirdas Uščinas tikriausiai negalvojo, kuo gali baigtis šis iškvietimas. Kad įvykis – neeilinis, buvo galima įtarti iš informacijos apie nelaimės vietą – kažkur miške, orientuotis į Šatrijos Raganos gatvę dar neprivažiavus Keturakių, netoli Medingėnų. Painu… Gerai, kad GMP brigada sulaukė pastiprinimo: nuo Plungės iki nelaimingo atsitikimo vietos juos lydėjo žinią iš nukentėjusiojo gavęs žmogus.
Tačiau painus adresas nebuvo didžiausias iššūkis siekiant pagelbėti susižalojusiam vyrui. Į pagalbą skubantis GMP ekipažas buvo informuotas, kad jie vyksta pas miško krūmynų tvarkymo darbus atlikusį žmogų, kuriam besidarbuojant sulūžusios krūmapjovės disko dalis smarkiai sužeidė koją: prakirsta vieta labai kraujuoja, žmogus kenčia stiprų skausmą, negali pajudėti. „Visą laiką su juo telefonu palaikėme ryšį, davėme nurodymus, kaip elgtis, klausinėjome apie savijautą“, – vėliau pasakojo D. Jurevičienė.
Nelaimės vietą GMP darbuotojai pasiekė pėsčiomis. Miško glūdumoje esančio darbininko kitaip nebuvo galima aptikti. Pasiėmus reikalingą medicinos įrangą, specialų vakuuminį įtvarą-neštuvus (pneumočiužinį), apie porą kilometrų teko klampoti sunkiai išeinamu mišku, purvynais, kirtimais, kol galiausiai rastas nukentėjusysis. „Dar eidami link to žmogaus supratome, kad vieniems mums nepavyks susitvarkyti, todėl pagalbos paprašėme Žlibinų ugniagesių“, – įvykį prisiminė A. Uščinas.
Žmogus surastas sėdintis, sąmoningas. Suteikus pirmąją medicinos pagalbą, pradėta rūpintis jo transportavimu iki greitosios automobilio. Iš pradžių nešti sužeistąjį teko GMP brigados žmonėms, tarp kurių buvo ir viena praktikantė, tą rytą panorusi susipažinti su skubios pagalbos specialistų darbu. Pusiaukelėje mišku grįžtant link mašinos sulaukta Žlibinų ugniagesių Giedriaus Čiutos ir Alvydo Daukinčio pagalbos. Galiausiai nelaimėlio gelbėjimą pamatė ir iš kažkur atsiradę medžiotojai. Susibūrusi šešių vyrų komanda sėkmingai nugabeno susižalojusį vyrą iki greitosios pagalbos automobilio. Žmogus Plungės ligoninėje buvo skubiai operuotas.
„Grįžome purvini, šlapiais drabužiais. Persirengėme ir netrukus vėl išskubėjome pagal kitą iškvietimą“, – apie patirtą įvykį kalbėjo A. Uščinas. GMP vairuotoju jis dirba jau 33 metus, jo kolegė D. Jurevičienė pirmąją pagalbą žmonėms teikia daugiau nei 20 metų. Abu sutartinai sakė, jog per darbo praktiką yra buvę, kad teko pacientus nešti, bet tikrai ne tokį atstumą, kokį reikėjo įveikti pastaruoju atveju. Vis dėlto svarbiausia, kad viskas baigėsi sėkmingai, kad neabejingai į prašymą pagelbėti pažiūrėjo ir Žlibinų ugniagesiai ir susižeidusiam žmogui pavyko suteikti reikalingą pagalbą.
Tą popietę miške susižalojo 44 metų Telšių miesto gyventojas R. G. Krūmapjove darbavęsis blaivus vyras tapo nelaimingo atsitikimo auka: nuo darbo įrankio atitrūkusio pjovimo disko dalis stipriai kirto jam į kairės kojos blauzdą.
Kaip vėliau pasakojo nukentėjusįjį operavęs Plungės ligoninės Traumatologijos skyriaus vedėjas gydytojas traumatologas Saulius Dailidėnas, telšiškis patyrė atvirą skeveldrinį blauzdos lūžį. „Pažeidimas padarytas iki pat kaulo vidaus. Norint pagelbėti atvežtam vyrui, teko stabdyti visas planines operacijas. Operavome kartu su kolega Giedriumi Repšiu“, – kitą dieną po telšiškį ištikusios nelaimės kalbėjo medikas.
R. G. šiuo metu jaučiasi gerai, tačiau jo laukia dar ilgas gydymas: 2,5 mėnesio teks judėti su sugipsuota koja, vėliau – reabilitacijos kursas. Pakomentuoti nelaimės aplinkybių ir gelbėjimo operacijos vyriškis nepanoro. Linkime jam pasveikti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas